Aeroflot Uçak Bileti

Aeroflot Uçak Bileti
  • Ülke: Rusya
  • Sahibi: Devlet
  • CEO: Vitaly Savalyev
  • Uçak Sayısı: 214
  • Çalışan Sayısı: 15.600
  • Telefon Numarası: +7 (499) 500 68 67
  • E-Posta: arb@aeroflot.ru
  • Ticaret Unvanı: Aeroflot Russian Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Aeroflot Russian Airlines
  • Merkez Adresi: St. Arbat. 10, Moscow, 119002

Aeroflot Russian Hava Yolları Hakkında

17 Mart 1923 yılında kurulan Aeroflot Russian Hava Yolları, ülkesindeki sivil havacılık alanındaki ilk şirket olma özelliğini taşımaktadır. Bundan dolayı da ülkenin hem en eski hem de en çok tercih edilen havayolu şirketi olarak gösterilmektedir. Şirketin merkezi Moskova olup, burada yer alan Sheremetyevo Havalimanı’dır. Aeroflot Russian Hava Yolları, kurulduğu günden beri büyüyen bir yapıya sahiptir ve bunu farklı platformlarda etkin olarak göstermektedir. Aeroflot Russian Hava Yolları, 1989 yılında bu amaçla Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği olarak bilinen IATA’ya üye olmuştur. Bu özelliklerinin dışında ulusal bayrak taşıması da yapan şirketin ülkenin farklı noktalarında çok sayıda ofisi vardır.

aeroflot hakkında

Aeroflot Russian Hava Yolları sahip olduğu altyapı ve imkanlarla da fazlaca dikkat çekmektedir. Şirket 51 farklı ülkedeki 137 noktaya direkt sefer düzenleme yeteneğine sahiptir ki söz konusu sayı son derece fazladır. Buna bağlı olarak şirket yıllık 25 milyon yolcu taşıması yapmaktadır. Bu rakam dikkate alındığında Avrupa’da da önemli bir konumda olduğu söylenebilir. Ayrıca yolcu sayısı yıllık bazda sürekli olarak artış göstermektedir. Son olarak yolcu sayısının bir önceki yıla göre %14 oranında arttığı açıklanmıştı. Aeroflot Russian Hava Yolları, SkyTeam üyesidir böylece dünya çapındaki pek çok şirket ile aynı çatının altında yer almaktadır. Bunların haricinde havacılık ile ilgili farklı çalışmalar da yapan şirket, havacılık okulu ve benzer kurumlar kurarak bu alanda çok daha etkili bir konuma gelmeyi amaçlamaktadır.

Aeroflot Russian Hava Yollarının filosunda toplamda 214 uçak vardır ve bu sayı zaman zaman değişiklik göstermektedir. Filosunu yenilemek için çalışmalar yürütmektedir. Boeing ve Airbus gibi firmalarla çalışarak bunu yapmaktadır. Aeroflot Russian Hava Yolları, ülke içerisinde 41 farklı noktaya direkt seferler yapmaktadır. Yurtdışındaki uçtuğu nokta sayısı ise yukarıda da belirtildiği gibi 137’dir. Bazı ortaklıklar ile bu rakamın biraz daha üzerine çıkılmak istenmektedir. Yolcularına sağlamış olduğu kaliteli hizmetler ile bilinen şirket bedava bagaj hakkı, kabin içi ikram gibi farklı uygulamalara imza atmaktadır.

aeroflot uçakları

Aeroflot Russian Hava Yolları Ortakları

Aeroflot Russian Hava Yolları, Rusya’nın ulusal hava yolu şirketidir. Bundan dolayı da şirketin tamamı devlete aittir.

Aeroflot Russian Hava Yolları’nın Uçtuğu Yurt İçi İller

Aeroflot Russian Hava Yolları ülkemizde sadece Antalya ve İstanbul’a yolcu taşımaktadır.

aeroflot nerelere uçuyor

Aeroflot Russian Hava Yolları’nın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Aeroflot Russian Havayolları tarafından seferler düzenlenen ülkelerden bazıları Kazakistan, Fransa, Özbekistan, İtalya, Amerika, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan, Gürcistan, İngiltere, Almanya, Hollanda, ABD, İran, İspanya, İsveç, Norveç, Letonya ve Estonya’dır.

Aeroflot Russian Hava Yolları Haberleri

Rusya’nın ve Avrupa’nın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan Aeroflot Russian Hava Yolları, verdiği kaliteli hizmet ile dikkat çekiyor. Şirketin filosunda toplamda 200’den fazla uçak bulunurken bunların yenilenmesi ve şartlarının biraz daha iyileştirilmesi, yolcuların konforlu bir şekilde seyahat etmesinin önünü açmaktadır. Şirketin filosunda 38 adet Airbus А321, 22 adet Airbus A330, 16 adet Boeing 777-300ER, 32 adet Sukhoi Superjet100, 73 adet Airbus А320 ve 33 adet Boeing 737-800 NG modelinde uçak bulunmaktadır. Yakın zamanda bu uçaklardan eski olanların yeni modellerle değiştirilmesi hedeflenmektedir.

Aeroflot Russian Hava Yolları şirketinin gelecekte, Avrupa’da çok daha önemli bir konuma gelmesi beklenmektedir. Bunun için çalışmalarını özenli bir şekilde sürdüren şirket personellerine de farklı eğitimler vererek müşteri memnuniyetini arttırmak istemektedir.