Air Algerie Uçak Bileti

Air Algerie Uçak Bileti
  • Ülke: Cezayir
  • Sahibi: Transport Ministry
  • CEO: Mohamed Abdou Bouderbala
  • Uçak Sayısı: 47
  • Çalışan Sayısı: 9,070
  • Telefon Numarası: +213 21 98 63 63 Cezayir
  • E-posta: airalgerieplus@airalgerie.dz
  • Ticaret Unvanı: Algiers Cezayir
  • Tescilli Marka Adı: Air Algerie
  • Merkez Adresi: Houari Boumediene Havaalanı, Cezayir

Air Algerie Hakkında

Air Algerie 1947 yılında kurulmuş olup kargo taşımacılığı için kullanılan uçaklara da sahiptir. Uygun fiyatlarla keyifli bir yolculuk sunan firma çeşitli noktalar arasında güvenli uçuş garantisiyle seferlerini gerçekleştirmektedir. Air Algerie taksitli satışlar ile yolculara kolaylık sağlayan uygulamalara yer vermektedir. Kolayca rezervasyon ve satın alma işlemlerinin yapılmasının ardından Air Algerie güvenliği ve konforuyla buluşabilirsiniz. Cezayir merkezli havaalanı olan Air Algerie ilk olarak Fransa’da kurulmuş olup, Cezayir bağımsızlığını kazandıktan sonra burada merkez kurulmuştur. Milli havalimanı olarak kabul edilmiş olup hisselerin %51’lik kısmı devlete aittir.

air algerie nerelere uçuyor

Merkezi Houari Boumediene Havaalanında olup hem iç hem de dış seyahatler gerçekleştirilmektedir. Filosunda bulunan 47 uçağı ile hizmet veren firma birçok noktaya sefer gerçekleştirmektedir. Türk Hava Yolları ile ortak uçuşların anlaşmaya dayandırılarak düzenlendiği bir hava yolu şirketidir. Türkiye dışında Aigle Azur, Tunusair ve Royal Air Maroc ile ortak uçuş anlaşmaları bulunmaktadır.  Air Algerie uçaklarında tek, iki ve üç kabinli yolcu uçakları yer almaktadır. Ekonomi sınıfı ve ekonomi, iş ve üçüncü yolcu sınıfı Ekonomi, İş, Birinci sınıf kabinlerden oluşmaktadır.

Standartlar doğrultusunda verdiği hizmetleri ve cana yakın çalışanları ile keyifli bir yolculuk geçirme şansı sunan hava yolu şirketi gelişmeleri yakından takip etmektedir. Gelişime açık ve yenilikçi izlerin görüldüğü şirket uçaklarında da yolcu memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Böylece kaliteli hizmetin bir parçası olarak uzun yıllardır ismini duyurmaya devam etmektedir.

Air Algerie’nin Ortakları

Air Algerie Hava Yolu Şirketi Fransa’da kurulmuş olup, şirket hissesi %51’i devlete aittir. EPE / SPA anonim şirketi olan firmanın diğer hisseleri halka arz edilmiş durumdadır.

Air Algerie’nin Uçtuğu Yurt İçi İller

Türk Hava Yolları ile anlaşması bulunan bu havayolu şirketi Türkiye’den Cezayir’e doğrudan uçuşlar gerçekleştirmektedir. İstanbul’a düzenli olarak aktarmasız uçuşlar düzenlenmektedir. Cezayir için İstanbul kalkışlı uçuşlar indirimli fiyatlarla sunulmaktadır.

air algerie uçak bileti

Air Algerie’nin Uçtuğu Yurtdışı Ülkeler

Air Algerie Hava Yolu firmasının başlıca uçuş gerçekleştirdiği ülkeler; Fransa, Polonya, Almanya, Bosna Hersek, Sırbistan, Portekiz, Belçika, Ukrayna, Rusya, Hollanda, Güney Kore, Çin, İspanya, Umman, Lübnan, Fil Dişi Sahili, Dubai, Nijer ve Mali’dir.

Air Algerie Haberleri

Air Algerie yolculara konforlu ulaşım sunan, iç ve dış hat seferlerinde online işlemlerin güvenli şekilde yapıldığı bir havayolu şirketi olarak çok sayıda kişinin güvenini kazanmıştır. Uçuşlarında sürekli olarak artış sağlayan ve anlaşmalı hava yollarıyla düzenli ve güvenli uçuşlarıyla gerek ülke içi gerekse uluslararası sivil hava trafiğinde önemli bir konuma sahiptir.

Uçaklarda TV, müzik gibi eğlence kanallarının kullanımına yönelik teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmayan, yenilikçi vizyonu ile dikkat çeken şirket uçakları da yenilenmektedir. Yolcu memnuniyetini sağlamak adına tüm işlemlerde kolaylık sağlayan, böylece gerek bilet alım öncesi kolaylık gerekse uçuş esnasında rahatlık sağlamaktadır.

air algerie uçakları

Tercih edilebilir markalardan biri haline gelen Air Algerie, rakiplerini devamlı takip ederek kendini geliştiren bir yapıya sahiptir. Hava şartları uçuş seferlerinde belirleyici unsur olurken zamanında gelen ve uçuş süresini aşmadan yolculara hizmet vermektedir. Uygun fiyatlarla sunduğu uçuş hizmeti pek çok ülkeye ulaşmada tercih edilir hale getirmiştir. Cezayir’de en sık kullanılan şirketlerden biri olarak uzun bir Sivil Havacılık tarihine sahiptir. Kargo sektörüne de katkıları bulunan Air Algerie kargo taşımacılığı uçakları ile taşımacılık hizmetlerini de başarılı şekilde yürütmektedir. Gün geçtikçe yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da uçtuğu şehir sayısını arttırmaktadır.