Air Arabia Uçak Bileti

Air Arabia Uçak Bileti
  • Ülke: Şarika, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Sahibi: Sultan bin Muhammad Al-Qasimi
  • CEO: Adel Abdullah Ali
  • Uçak Sayısı: 53
  • Çalışan Sayısı: 2.302
  • Telefon Numarası: (06) 535 33 13
  • E-Posta: info@airarabia.com
  • Ticaret Unvanı: Air Arabia
  • Tescilli Marka Adı: Air Arabia
  • Merkez Adresi: Khan Saheb Building, Industrial area no.10, Near Geeco roundabout, Sharjah Industrial area

Air Arabia Hakkında

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Air Arabia Hava yolu şirketi 3 Şubat 2003 tarihinde kurulmuştur. Sultan bin Muhammad Al-Qasimi tarafından kurulmuş olan şirket, ülke konseyince idare edilmektedir. Toplamda 50 farklı ülkeye uçuş düzenleyen firma, ülkenin ilk düşük tarifeli havayolu firması olması ile bilinmektedir. Her geçen gün yolcu sayısını arttıran firma özellikle Afrika, Hindistan, Orta Doğu ve Orta Asya gibi bölgelere yönelik olarak uçuşlar düzenlemektedir. Bu bölgelere sağladığı ekonomik uçuşlar ile yolcuların ucuza taşınması sağlanmaktadır. Bu yönde farklı uygulamalar gerçekleştiren firmalar başarı kaydetmektedir. Air Arabia firması toplamda 53 uçağa sahiptir. Belirtilen bölgelere yönelik olarak seyahatlerin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Şirketin %50’sinden fazla bir bölümü halka arz edilmiş durumda bulunmaktadır. Kar durumunun artışa geçmesinden bu yana halkın talebinin arttığı da gözlemlenmektedir. Firma ilk uçuşunu 28 Ekim 2003 tarihinde Bahreyn’e gerçekleştirmiştir. Firmanın hızlı yükselişine bakıldığında çok farklı nedenlerinin olduğu görülmektedir. Yanı sıra, firma farklı hava yolu firmaları ile çeşitli anlaşmalar imzalayarak aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Uçuş ağını genişleten Air Arabia, 110 sınırını aşarak kar durumunu da arttırmaktadır.

Air Arabia uçak bileti

Kuzey Afrika ve Orta Doğu’nun en düşük maliyetli taşıyıcısı olarak nitelendirilen Air Arabia, 101’in üzerinde noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Konforlu uçuş seçenekleri ile keyifli ve güvenilir yolculuğu garantileyen firma, istenilen bölgeye uçuşun kolaylıkla gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Her geçen gün yolcu sayısındaki artış uluslararası havacılık alanında ciddi fark yaratılmasına yardımcı olmaktadır. Air Arabia bölgede yer alan halka açık tek havayolu şirketi konumundadır. Taşıyıcılarına kar ve büyüme noktasında ciddi bir yol sağlamaktadır. Şirketin finansal sonuç raporları her yıl güncel olarak kurumsal sitesi aracılığı ile duyurulmaktadır. Air Arabia düşük bütçeli seyahat planlamalarının yanı sıra sosyal sorumluluk konusunda da son derece duyarlı olmaktadır. Yerel ve sosyal toplulukların sosyal ihtiyaçlarını karşılama çalışmaları sürdürülebilir kapsamda gerçekleştirilmektedir. Daha iyi sağlık ve eğitim hizmeti sağlamaya yönelik olarak KSS programlarını uygulamaya sokan firma, başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Air Arabia’nın Ortakları

Air Arabia, 3 Şubat 2003 tarihinde, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Sultan bin Muhammad Al-Qasimi tarafından kurulmuştur. Sonrasında devlete ait konsey tarafından yönetilmeye devam etmiştir. Air Arabia, 2007 yılında hisselerinin %55’ini halka açmıştır. 

Air Arabia’nın İç Hatlar Uçuşları

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, ülkemizde Trabzon, Antalya, İzmir ve Bodrum şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir.

air arabia nerelere uçuyor

Air Arabia’nın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Air Arabia,Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, İngiltere, Fransa, İtalya, İrlanda, Tunus, Mısır, Kuveyt, Rusya, Irak, Azerbaycan, Lübnan, Hindistan, Almanya, Pakistan, Afganistan, Ukrayna, Suudi Arabistan, Nepal, Bahreyn, Umman, Gürcistan, İspanya gibi ülkelere uçuş gerçekleştirmektedir. 

Air Arabia Haberleri

Bahreyn Uluslararası Havaalanı’nda faaliyetlerine başlayan Air Arabia, Airewards sadakat programı ile yolcularına her yerde daha fazla değer katmak için tasarlanmıştır. Oldukça basit bir ödeme ve kazanma planına dayalı olarak kullanılan program ile yeni fırsat ve avantajlar yakalamak mümkün olmaktadır. 2003 yılında kurulan firma oldukça düşük bütçeli seferleri ile yolcularını 150 üzerinde destinasyona kaliteli ve güvenilir biçimde ulaştırmaktadır. Air Arabia, ekonomik olmasının yanında son derece konforlu bir seyahat sunmaktadır. Tek koridora sahip olan Airbus A320 uçakları ile referans sağlamaktadır. Koltuk genişliği ile örnek gösterilen firma hem ucuz hem konforlu olma özelliğine sahiptir.

air arabia havayolları

Air Arabia firmasını tercih ederek uçan milyonlarca yolcu uluslararası havacılık alanında ciddi farklar yaratılmasına yardımcı olmuştur. Firma 2007 yılında halka açılan ilk hava yolu şirketi olmuştur. Büyüme ve karlılık noktasında ciddi adımlar atan firma bu atağı ile finansal açıdan kar elde etmiştir. Sosyal sorumluluk alanlarında da ciddi kalkınmalar ortaya koyan Air Arabia ihtiyaçları karşılamak ve sorumlulukları üstlenmek noktasında ciddi çalışmalar gerçekleştirmiştir. Halka, eğitim ve sağlık alanlarında KSS program uygulamaları ile birçok farklı girişimi fayda sağlamak amacı ile sunmuştur.