Air Arabia Egypt Uçak Bileti

Air Arabia Egypt Uçak Bileti
  • Ülke: Mısır
  • Sahibi: Air Arabia Group
  • CEO: Adel Ali
  • Uçak Sayısı: 42
  • Telefon Numarası: (0212) 241 51 84
  • E-Posta: nelbadawy@airarabia.com
  • Ticaret Unvanı: Air Arabia Egypt
  • Tescilli Marka Adı: Air Arabia Hava Yolları
  • Merkez Adresi: Burj El Arab Uluslararası Havalimanı, İskenderiye, Mısır

Air Arabia Egypt Hakkında

2003 yılında kurulan Air Arabia Egypt olanakları çeşitli olmakla beraber ucuz fiyatlı olarak farklı destinasyonlara uçak seferleri gerçekleştirmektedir. İskenderiye şehrinde bulunan ve ana havalimanı niteliğinde olan El Nouzha tadilat sürecinde olması nedeniyle uçuşlar Burj El Arap Havalimanı’ndan sağlanmaktadır. Uygun fiyatlı olmasının yanı sıra güvenilir ve konforlu bir uçuş sağlamaktadır. Daha fazla noktaya uçmaya yardımcı olan yeni teknoloji uçaklarıyla havacılık endüstrisinde önemli bir konuma geçmektedir.

Orta Doğu’da kurulmuş olan Air Arabia Egypt bölgenin düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana yoğun ilgi gören Air Arabia Egypt düşük maliyetli olmasının yanı sıra faaliyetlerinde istikrarlı olarak başarılı uçuşlara imza atmıştır. Air Arabia CEO’su ise Adel Ali’dir. Mısır Havaalanı yönetiminde bulunan pek çok kişi bulunmaktadır. Yeterli çalışanı ile dünyaya taşımacılık hizmetlerini ulaştıran şirket kaliteli hizmet vermektedir.

air arabia egypt uçak bileti

Merkezi İskenderiye’de bulunan Air Arabia hizmetlerine ulaşmak için mobil uygulama indirilebilir. Mobil uygulama bilet rezervasyon ve satın alma işlemlerini kolayca gerçekleştirmek için oluşturulmuştur. Şirketin web sitesi üzerinden de kalkış ve varış noktaları seçilerek kolayca istenilen gün ve saat seferleri listelenmektedir. Air Arabia Egypt uygun fiyatlı biletler sunmakta olup kampanya ve indirimli biletler düzenlemektedir. Air Arabia ayrıca bölgenin halka açık ilk hava yolu şirketidir.

Ekonomi sınıfı ve iş sınıfı kabinlerinin yer aldığı Air Arabia Egypt ekonomi sınıfı kabini koltukları 32 inç genişliğinde olurken, business class koltukları geniş koltuk aralarına sahip olup konforlu yolculuk sağlamaktadır. Şirket tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda geniş kabinli koltuklar, lezzetli servis yemekleri, araç içi eğlence( tv, film, müzik, oyun vb.) bulunmaktadır.

Air Arabia Egypt Ortakları

Air Arabia Egypt hisselerinin bir kısmı Air Arabia şirketine ait olurken diğer kısmı devlete aittir.

Air Arabia Egypt Uçtuğu Yurt İçi İller

Air Arabia Egypt ile THY arasında yapılan anlaşma neticesinde bu firmadan satın aldığınız biletlerle İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Antalya, Adana, Samsun, Gaziantep, Diyarbakır, Bodrum, Ordu, Erzurum, Van, Şanlıurfa, Hatay, Malatya şehirlerine ulaşımı sağlamaktadır.

air arabia egypt nerelere uçuyor

Air Arabia Egypt Uçtuğu Yurtdışı Ülkeler

Air Arabia Egypt firmasının uçuş yaptığı ülkeler; Birleşik Arap Emirlikleri, Tunus, Mısır, Kuveyt, Bahreyn, Umman, Gürcistan, İspanya, Rusya, Irak, Azerbaycan, Lübnan, Kazakistan, İngiltere, Fransa, İtalya, İrlanda, Hindistan, Almanya, Pakistan, Afganistan, Ukrayna, Arabistan, Nepal’dır.

Air Arabia Egypt Haberleri

Air Arabia ceosu olan Adel Ali, Air Arabia Egypt hakkında istikrarın devam edeceğini ve gelişmeler doğrultusunda yeniliklere açık olunarak markanın gelecekte de iyi bir durumda olacağını belirtmiştir. İhtiyaç ve sorumlulukları karşılama amacıyla hizmetlerini günden güne genişleten şirket bu yolda çeşitli projelere imza atmıştır.

Air Arabia’nın uzantısı olan Air Arabia Egypt bölgenin en fazla tercih edilen hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. İyi eğitimli kişilerce gerçekleştirilen uçuş sırasında kabin yetkileri de titiz eğitimlerden geçmiş kişiler olmaktadır. Verimli hizmet sunan marka kusursuz hizmetlerini her geçen yıl genişletmektedir. Uçaklarda araç içi servis hizmetleri son derece gelişmiş olup uluslararası tatların sıcak yemek servisleri de bulunmaktadır. Uygun fiyatlı olarak sağlanan bu hizmetler, geniş seçenekler bulundurmasının yanı sıra uçuşlarda alkole yer verilmemektedir. Gökyüzünü izlemenin en keyifli hali olan uçuşlar sırasında dergiler, servisler ve bacak genişliği konforu sağlayan özellikler tek bir uçuşta toplanmıştır.

air arabia egypt uçakları

Düşük maliyetli bir taşıyıcı olan Air Arabia Egypt, 101 destinasyona uçmaktadır. Filosundaki araç sayılarını genişletme hedefi olan Air Arabia Egypt Havacılık İşletme Ödülleri, Düşük Maliyetli Hava yolu, Yılın Hava Yolu gibi önemli ödüllere layık görülmüştür. 42 yeni Airbus uçakla uçan firma şubelerini genişleterek Amman ve Ürdün gibi bölgelerde merkez açmaktadır.

Air Arabia Egypt bagaj olanaklarında da kolaylık sağlamaktadır. Çanta sayılarında herhangi bir sınırlamaya gitmeden kiloya göre bagaj ücreti almaktadır. Bir çanta için en yüksek ağırlık seviyesi 32 kg olarak belirlenmiştir. Bu fırsatlara indirimli fiyatlarla ulaşmak isteyen kişiler ön rezervasyon yaptırabilmektedir. Bu sayede, %90’lık bir indirimle hizmetlere ulaşılmaktadır. El bagajları için Air Arabia Egypt bagaj ücretleri 10 kg olarak belirlenmiş olup cep ve tekerlerin de dahil olduğu bagaj boyutlarını aşılmaması gereklidir. 55 cm x 40 x 20 cm şeklinde olmalıdır.