Air China Uçak Bileti

Air China Uçak Bileti
  • Ülke: Pekin, Çin
  • Sahibi: Çin Hükümeti, Çin Hava Yolları Grubu
  • CEO: Zhiyong Song
  • Uçak Sayısı: 432
  • Çalışan Sayısı: 50000
  • Telefon Numarası: +86 (10) 592 815 88, 844 925 49
  • E-Posta: info@airchina.com
  • Ticaret Unvanı: AirChina Limited
  • Tescilli Marka Adı: AirChina
  • Merkez Adresi: Capital International Airport, Beijing, 100621, China

                       

Air China Hakkında

Air China, 1988 yılında kurulmuştur. 2002 yılının Ekim ayında Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanan ve kabul edilen Sivil Havacılık Sistemi Reform Programı kapsamında Çin Hava Yolları, Çin Ulusal Havacılık Şirketi ve Çin Güneybatı Hava Yolları ile konsolide edilen iş birliği neticesinde Çin Havacılık Grubu Şirketi kurulmuştur. Üç tarafın kombine hava taşımacılığı kaynaklarının birleşimi ile Air China Company kurulmuştur. 30 Eylül 2004 tarihi itibari ile Devlet Konseyi’nde SASAC Varlık Denetimi ve İdare Komisyonu tarafından onaylanmış olan Air China, resmi olarak Çin Hava Yolları Grubu tarafından Pekin’de start vermiştir.

Çin’in sivil havacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan Air China, seçkin bir hava yolu şirketidir. Firma 2008 olimpiyatlarında resmi hava yolu şirketi olarak seçilmiştir. Amblemini efsanevi olan Anka kuşundan ilham alarak seçen firma, Çin’de ulusal liderlerin yurtdışı ziyaretlerinde tercih ettiği bir firmadır. Air China’nın merkezi Pekin’dir. Yanı sıra; Şangay, Tibet, Moğolistan ve Tianjin’de de şubeleri bulunmaktadır. 432 uçaktan oluşan filosu ile yaklaşık 300 farklı noktaya uçan Air China, Star Alliance üyesidir. Air China, 28 farklı ülkede 451 noktaya haftalık olarak 9000’in üzerinden uçuşlar düzenlemektedir.

air china uçak bileti

“İyi kurulmuş küresel bir hava yolu” vizyonu ve yönetimi ile dünya hava yolu sektöründe rekabet düzeyini arttırmıştır. Dünyaya sıcak bir kalple hizmet sunarak geleceği yenilikle yönlendirme eylemi ile hareket eden firma müşterilerinin gereksinimlerini karşılayarak değer yaratmayı ilke edinmiştir. Gelişime odaklı yaklaşımı, yolcularına vadettiği seyahat deneyimleri ile yüksek düzeyde hizmet sunma ve halktan evrensel onay alma yaklaşımı ile hareket etmektedir. Air China hizmet felsefesini; güvenilirlik, rahatlık, konfor ve seçim şeklinde ifade etmektedir.

Air China, Çin’in en büyük hava yolu şirketi olması ve Çin özel ulusal bayrağını taşıması noktasında son derece önemli olmaktadır. Star Alliance üyesi olarak hizmet sunan ülke yurtiçi hava yolu markaları arasında birinci sırada yer almaktadır. Yanı sıra, yolcu ve yük taşımacılığı hizmetlerinde de yurt içi rakiplerine açık ara fark atmaktadır.

Seçkin statüdeki ulusal ya da uluslararası liderleri taşıma görevini üstlenen firma özel uçuş hizmetleri sunmaktadır. Air China toplamda 432 Boeing ve Airbus uçağa sahiptir. Firma; 71 uluslararası güzergâh, 14 bölgesel rota ve dünya çapında 43 ülke, 96 şehir ve 4 bölge olmak üzere toplamda 143 şehri birbirine bağlayan 30 ülke ve bölgeyi kapsayan 197 iç hat olmak üzere toplamda 282 yolcu uçuş rotası işletmektedir. Star Alliance üyesi olması nedeni ile hava yolları 181 ülkede 1.160 noktaya hizmet sunarak genişlemektedir. Air China, dört ilke ile yolcularına hizmet vermektedir. Bunlar; güvenilirlik, rahatlık, konfor ve seçimdir. Güçlü bir ulaşım ağına sahip olan firmanın geniş ve kaliteli müşteri grubu bulunmaktadır.

air china uçakları

Air China Ortakları

1988 tarihinde kurulan Air China 2004 yılı itibari ile Sivil Havacılık Sistemi Reform Programı kapsamında Çin Hava Yolları, Çin Ulusal Havacılık Şirketi ve Çin Güneybatı Havayolları ile konsolide edilen iş birliği neticesinde Çin Havacılık Grubu Şirketi’nin himayesinde işletilmeye devam etmiştir. Ana ortak girişimciler; Aircraft Maintenance & Engineering Corporation (Ameco), Cathay Pacific Airways Ltd.’dir. Bu kuruluşlar Shandong Airlines'ı hisselerini de elinde tutmaktadır. Bir zamanlar Air China tarafından kontrol edilen Shandong Havacılık Group Co Ltd.’nin en büyük hissedarı Çin Ulusal Havacılık A.Ş. olarak belirtilmektedir.

Air China İç Uçuşlar

Air China iç hat seferlerinde aktarmalı olarak İstanbul, Antalya ve Bodrum şehirlerine uçuş gerçekleştirmektedir.

air china nerelere uçuyor

Air China Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Toplam 181 farklı noktaya uçuş gerçekleştiren Air China Hava Yolu firması; dış hat uçuşlarında Yunanistan, Hindistan, Almanya, Japonya, Pakistan, İngiltere, İspanya, Fransa, İtalya, Avustralya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Yeni Zelanda, Amerika ve Moğolistan gibi ülkelere uçak seferi düzenlemektedir.

Air China Haberleri

Air China, filo bakımı ve eğitim yöntemleri bakımından ön planda yer alan özel bir hava yolu şirketidir. Personel ve servis geliştirme çalışmalarını her daim gerçekleştiren Air China’nın havacılık sektöründe hatırı sayılır yeri bulunmaktadır. Yıl içinde yaklaşık olarak 16 milyon yolcu taşıyan firma, 1980’lerin ortalarına kadar CAAC tarafından üretilen şirketler arasında yer almaktaydı. CAAC, 1984 yılı sonlarında yeniden gerçekleşen düzenlemeler sonucunda 4 bölüme ayrılmıştır. Pekin’de yer alan Air China’da kıtalar arasındaki uçuşlar için sorumluluk alarak uzun mesafeli CAAC uçaklarını devralmıştır.

Air China uçak bileti nasıl alırım?
Fastfly uygulamasını tercih ederek hızlı ve güvenli bir şekilde Air China uçak biletini satın alabilirsiniz.
Air China uçakları nasıldır?
Dünyanın en büyük havayolu firmaları arasında yer alan Air China Boeing ve Airbus uçaklarından oluşan filosuyla konuklarına hizmet sunmaktadır.
Air China İstanbul seferleri nasıldır?
Konforlu bir seyahat olanaklarına sahip olan Air China İstanbul seferleri talebe göre haftanın her günü düzenlenebilmektedir.
Air China ile THY Ortak uçuşları nasıldır?
Türk Hava Yolları ile Air China arasında periyodik olarak bilet satış anlaşmasını bulunduğu bilinmektedir. Türk Hava Yollarının Air China kontenjanı üzerinden uçak bileti de satın alabilirsiniz.
Air China İndirimli uçak bileti nasıl alırım?
İndirimli bir şekilde Air China uçak bileti satın almayı istiyorsanız, Fastfly uygulamasının avantajlarından yararlanabilirsiniz.