Air France Uçak Bileti

Air France Uçak Bileti
 • Ülke: Fransa
 • Sahibi: Air France ile Hollanda Kraliyet Hava Yolu KLM
 • CEO: Jean Marc Janaillac
 • Uçak Sayısı: 635
 • Çalışan Sayısı: 84.602
 • Telefon Numarası: (0212) 310 1919
 • E-Posta: info@airfrance.com
 • Ticaret Unvanı: Société Air France S.A. 
 • Tescilli Marka Adı: Air France KLM
 • Merkez Adresi: Charles de Gaulle Havalimanı - Paris

Air France Hakkında

7 Ekim 1993 yılında Fransa’nın en ünlü ve köklü şirketi olarak kurulan Air France’nin merkez hubu Charles de Gaulle Uluslararası Havalimanı, odak şehirleri ise Paris Orly Havalimanı, Saint Exupery Uluslararası Havalimanı ve Cote d’Azur Uluslararası Havalimanı’dır.  Gökyüzü dünyadaki en iyi yeri kapmak sloganı ile yolcu taşımacılığına başlayan Fransa’nın bayrak taşıyıcı firması 2004 yılında Hollanda’nın önde gelen firması KLM ile ortak oldu. Fransa’daki merkezi Paris’in kuzeyindeki Tremblay en France’de bulunan firma dünyanın en ünlü hava yolu ittifakı olan Sky Team’a üyedir. Firmanın resmi internet sitesinde hizmet vermekte olan şirket filosunda bulunan 635 uçak ile günde ortalama 250 uçuş gerçekleştirmektedir.

air france uçak bileti

Genç ve dinamik filosunda şuanda Airbus A320, Airbus 380, Boeing 777-300 ER, Boeing 777-200, Airbus A330-200,  Airbus A318, Airbus A321, Airbus A318, Airbus A319, Airbus A340-300 gibi yolcu uçağı modelleri bulunmaktadır. Müşterilerinin memnuniyeti için gerekli hiçbir şeyden kaçınmayan firma, özellikle yolculuğun konforu için uçak modellerine fazlaca önem vermektedir. 80’li yaşını yaşayan Air France ile 90’lı yaşlarında olan KLM günümüzde 113 ülkenin 256 noktasına uçmaktadır. Firmanın yıllık yolcu kapasitesi 76 milyon kişi iken, kargo taşımacılığında 2 milyon tona yakın taşımacılık yapmaktadır. 100’ü aşkı ülkede, bünyesinde barındırdığı 19 hava yolu ile faaliyet gösteren firmanın ülke müdür Nedime Konuksever’dir.  

Dow Jones Sürdürülebilir Büyüme İndeksi’nde 8 kere üst üste birinci olan Air France uçaklarının bio yakıt kullanarak çevreci olmasına büyük özen ve hassasiyet göstermektedir. Müşterilerine uyguladığı Flying Blue sadakat programı sayesinde Freddi Awards ödüllerinde Isquo En iyi program ödülüne 2013 yılında layık görülmüştür.

Air France Ortakları

Firmanın ortaklığı Hollanda Kraliyet firması KLM iledir. Hissedarlık oranları:

 • Air France: Yüzde 45
 • KLM: Yüzde 17,3
 • Air France çalışanları: Yüzde 10,5

İki büyük ve güçlü hava yolu firmasının birleşmesi sivil havacılık sektöründe ilk defa yaşanan bir olay olduğundan dikkatleri çekmiştir. Yeni bir modelle hizmetini devam ettiren firmanın partnerleri olan Alitalia ve Delta ile günde ciddi oranda sefer düzenlemektedir. Dünyanın en büyük Trans Atlantik ortaklığı ile güçlerini birleştiren hava yolları hızla büyümeye devam etmektedir. 

air france uçuş bilgileri

Air France’ın Uçtuğu Yurtiçi İller

Ülkemizde İstanbul Atatürk Havalimanı üzerinden çok sayıda uçak seferi gerçekleştirmektedir.

air france uçakları

Air France’ın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Air France Hava Yolları uçuşlarının çoğunluğunu Lyon St Exupery, Paris Charles De Gaulle ve Paris Orly havaalanlarından gerçekleştirmektedir. Ülke içindeki neredeyse bütün şehirlerin havalimanlarına sefer düzenleyen firma Fransa dışında 113 ülkeye uçmaktadır. Amman, Amerika, Hollanda, Arnavutluk, Macaristan, Japonya, İspanya, İtalya, Belçika, Makedonya, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Moğolistan, Çin, Japonya, Endonezya, Güney Kore ve daha birçok ülke firmanın uçuş rotasındadır.