Air New Zealand Uçak Bileti

Air New Zealand Uçak Bileti
  • Ülke: Yeni Zelanda
  • Sahibi: Tasman Empire Airways Limited
  • CEO: Chistopher Luxon
  • Uçak Sayısı: 105
  • E – posta Adresi: flightcomment@airnz.co.nz
  • Telefon Numarası: 00 64 9357 30 00
  • Ticaret Unvanı: Air New Zealand 
  • Tescilli Marka Adı: Air New Zealand Limited
  • Merkez Adresi: 185 Fanshawe Street,Auckland Central, Auckland 01010, Yeni Zelanda

Air New Zealand Hakkında

1999 yılında kurulan hava yolu firması Air New Zealand ilk olarak 1940 yılında Tasman Empire Airways Limited adı altında kurulmuştur. Uçan teknelerle gerçekleştirilen ilk faaliyetlerin beraberinde uzun yılların ardından gelişen teknolojinin etkileri kendinde göstermiştir. Böylece rakip firmaların gerisinde kalmadan yeniliğe açık vizyonu ile başarı sağlamıştır. Ülke içine birçok noktaya uçuş sağlayan hava yolu şirketi, çeşitli ülkelere aktarmalı ya da aktarmasız olarak uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Air New Zealand hakkında

Bünyesinde çok sayıda farklı alanda personel bulundurmakla beraber filosunda 104 uçakla hizmetlerinin sunmaktadır. Yolculara konforu vaat eden, uçuşlarında uçak içi hizmetleri bakımından oldukça gelişmiştir. Şirket geldiği nokta ile çeşitli hava yolu firmalarının önünde bulunmasının yanı sıra sürekli olarak gelişmeye devam eden bir durumdadır. Güler yüzlü çalışanları ve bilet satış noktasında sağladığı kolaylıklar sayesinde müşteri memnuniyeti üst seviyede olmaktadır. Yeni Zelanda’nın yanı sıra dünyanın en güvenli ve kaliteli hava yolu olarak görülmektedir. Air New Zealand yöneticisi olan Christopher Luxon çeşitli ödüllere layık görülerek gerek sürdürülebilirlik gerekse memnuniyet açısından dünya hava yolu şirketleri arasında ön plana çıktığını kanıtlamıştır. Üst düzey bir yönetim ekibine sahip olan şirket, istediği konuma gelişime açık yapısı sayesinde gelmiştir.

Air New Zealand Ortakları

Auckland Havalimanı, Weelimgton Havaalanı, Christchurch Uluslararası Havalimanında merkezleri bulunan Air New Zealand Hava Yolu şirket mülkiyetinin tamamı Yeni Zelanda ülkesinde bulunmaktadır. 15 milyonu aşkın yolcuya hizmet veren firma kargo taşımacılığı faaliyetlerini de sürdürmektedir. Firma çok sayıda ülkeye sağladığı uçuşlarla beraber ulaşım ağını gün geçtikçe genişlemektedir. Uçak içi hizmetlerinde de standartlar doğrultusunda en iyi hizmeti veren, yeni model araç filosuyla dikkat çeken ve çalışanları ile memnun bırakan bir hava yolu şirketi olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Air New Zealand Yurt İçi Uçuşlar

Air New Zealand Hava Yolu ülkemizde İstanbul Şehrine uçak seferi düzenlemektedir.

Air New Zealand uçuşları

Air New Zealand Yurt Dışı Uçuşlar

Air New Zealand pek çok ülkeye uçak seferleri düzenlemektedir. Bu ülkeler arasında Avustralya, Almaya, Katar, Ukrayna, Arjantin, Güney Kore, Japonya, Çin, Amerika, Birleşik Krallık, Güney Batı Pasifik ülkeleri yer almaktadır.

Air New Zealand Haberleri

Air New Zealand Limited adı ile 1940 yılına tekâmül eden kuruluşu ile günümüzde yıl içerisinde 15 milyonu aşkın yolcu taşıyan güçlü kapasiteye sahip şirketler arasında yerini almıştır. Şirket kurucularının katkıları ile şimdiki halini alan Air New Zealand en fazla tercih edilen hava yolu şirketleri arasındadır.

Güçlü bir filoya sahip hava yolu şirketi yeni model uçakları ile dikkat çekmektedir. 2017 yılında yenilenen filosu içerisinde B777- 300ER, B787-9, B777-2000ER, Airbus A320- Yurt içi, Airbus A320 kısa mesafeli, A320- A321 NEO model uçakların siparişi verilerek şirkete yeni model uçaklar kazandırılmıştır. Sipariş üzerine verilen A320/ A321 Neo model araçtan 13 adet istenmiştir. Araçların yaş ortalaması ile modelden modele değişmekte olup her biri dikkate alındığında ortalama yaş 7 olmaktadır. En fazla çalışır durumda olan araç ise yurt içinde hizmet veren Airbus A320 uçakları olmaktadır. Turbo- sahne uçakları da dikkate alındığında Air New Zealand filosunda toplam 105 araç hizmet vermektedir.

Air New Zealand uçak bileti

Air New Zealand zamanında performansı ile yolcu memnuniyetini dikkate almaktadır. Ana faaliyetleri yurt içi ve yurt dışında yolcu taşımacılığı olsa da kargo alanında gelişmelerin etkisiyle kargo taşımacılığı için de tercih edilen hava yolu şirketlerinden biri olmuştur. Rekabette ön plana çıkarak Yeni Zelanda’nın gelişmesini amaç edinmektedir. Yeni Zelanda kültürünün yurt içinde pekişerek yurt dışına ise duyurularak daha bilinir bir hale gelmesini görev edinen hava yolu şirketi ülke kültürünün tanıtılmasında önemli rol oynamaktadır. Online internet sitesi aracılığıyla her noktadan insanın hizmetlere kolayca ulaşmasını sağlayan Air New Zealand site tasarımı kolay ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmıştır. Tüm gelişmiş olanakları yolculara sunmayı amaç edinmiş olup çeşitli ödüllere layık görülen bir hava yolu şirketi haline gelmiştir.