Air Serbia Uçak Bileti

Air Serbia Uçak Bileti
 • Ülke: Sırbistan
 • Sahibi: Sırbistan Hükümeti
 • CEO: Duncan Naysmith
 • Uçak Sayısı: 21
 • Çalışan Sayısı: 2450
 • Telefon Numarası: +381 69 847 88 66
 • E-Posta: asgs.forwarding@airserbia.com
 • Ticaret Unvanı: Air Serbia
 • Tescilli Marka Adı: Air Serbia
 • Merkez Adresi: Belgrad Nicola Tesla Havalimanı Belgrad/Sırbistan

Air Serbia Hakkında

Serbia Hava Yolları 1927 yılında Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’da kurulmuştur. 1948 yılına gelindiğinde Jugoslovenski Aerotransport (JAT) tarafından SFR Yugoslavya’nın hava yolu şirketi olarak değiştirilmişse 1990 yılında Yugoslavya’nın dağılmasıyla birlikte bu şirket Sırbistan ve Karadağ’ın önde gelen uçak firması haline geldi 29 Şubat 1992 tarihinde JAT devlete ait bir hava yolu şirketi yani kamu şirketine dönüşmüştür. 2003 yılında ise JAT Hava Yolları olarak yeniden isimlendirildi. Şirketin eksik yatırımları uçakların eskimesi durumuyla karşı karşıya kalan hava yolu şirketi kendisine ortak aramaya başladı. 

Ağustos 2013 yılında JAT Airways ve Etihad Airways stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Bu anlaşma sonucunda Etihad Airways JAT Hava Yollarının hisselerinin yüzde 49 unu ve 5 yıllığına da şirket yönetimi devraldı. Sırbistan hükümeti yönetimdeki 9 kişiden 5’ini elinde bulundurmuştur. Şirket 2013 yılında adını yeniden değiştirerek JAT Airways adını artık Air Serbia olarak değiştirdi. Air Serbia özellikle maddi olarak çok ciddi sıkıntılar çekmesinden dolayı yeni stratejik ortak olarak Etihad Hava Yollarıyla anlaşmaya gitmiştir. 

air serbia uçak bileti

Şirket bugün 2450 çalışanı ve 21 filosuyla hizmet vermektedir. ‘Avrupanın yeni kanatları’ sloganıyla yolcularını gökyüzüyle buluşturan Air Serbia 2017 yılında 15,7 milyon EUR net kâr elde etmiştir. Air Serbia aşağıdaki hava yolu firmalarıyla anlaşmalıdır. 

Adria Hava Yolları, Ege Hava Yolları, Aeroflot, Hava Çini, Air France, Hava Seyşeller, AirBaltic, Alitalia, AtlasGlobal, Bulgaristan Hava Yolları, El Al, Etihad Hava Yolları, KLM, LOT Polish Hava Yolları, Karadağ Hava Yolları ve TAROM.

Air Serbia Hava Yolları özellikle Etihad Hava Yolları ile yaptığı anlaşmadan sonra yatırımını önemli ölçüde yeni uçaklara yöneltti. Etihad ortaklığından sonra filosunun büyük bir kısmını yeniledi. Bu da müşterilerini önemli ölçüde artırdı. Çünkü eski uçakların yolcular üzerinde önemli psikolojik etkisi vardır ve insanların uçaklarda kendilerini güvende hissetmeleri gerekir. Air Serbia’nın filo yapısı genel olarak şu şekildedir; 

 • Airbus A319-100 tipi uçaklardan 8 adet
 • Airbus A320-200 tipi uçaklardan 2 adet
 • Airbus A330-200 tipi uçaklardan 1 adet 
 • ATR 72-200 tipi uçaklardan 3 adet
 • ATR 72-500 tipi uçaklardan 2 adet 
 • Boeing 737-300 tipi uçaklardan 4 adet bulunmaktadır. 

Air Serbia Yurt İçi Uçuş Noktaları

Ülkemizde sadece İstanbul şehrine uçak seferleri düzenlemektedir. 

Air Serbia Yurt Dışı Uçuş Noktaları

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Abu Dabi, Hollanda’da Amsterdam, Yunanistan’da Atina, Selanik, Bosna Hersek, Lübnan’da Beyrut, Almanya’da Berlin, Belçika da Brüksel, Romanya’da Bükreş, Danimarka’da Kopenhag, Almanya’da Düsseldorf, Frankfurt, Stuttgrat, Türkiye’de İstanbul, Kıbrıs’ta Larnaka, Slovenya’da Ljubljana, Birleşik Krallık’da Londra, İtalya’da Milano, Roma, Rusya’da Moskova, Fransa’da Paris, Karadağ’da Pdgorica, Çek Cumhuriyeti’nde Prag, Bosna Hersek’te Saraybosna, Makedonya da Üsküp, Bulgaristan’da Sofya, İsveç’de Stockholm, Polonya’da Varşova, İsviçre’de Zürih, Hırvatistan’da Zagrep, Avusturya’da Viyana.

air serbia uçuşlar

Air Serbia Haberleri

Air Serbia ilk uçtuğu yıldan sonra 90 yıl geçirdi ve bunu da kutladı. Etihad Hava Yolları’yla ortaklığı devam edecek, birçok Air Serbia Charter Uçuşu iki katına çıktı.

Sırbista’nın tanıtımı amacıyla yapılan kampanyada 100 binden fazla uçuş sadece 79 EUR’dan başlayan fiyatlarla olacak.

Air Serbia yeni olarak ‘’Elevate Deli & Bar’’ catering hizmetini başlattı. 

Air Serbia mevsimsel ağ düzenlemesi yaparak Cenevre’yi de uçuş programına dahil etti. 

air serbia hava yolları

Air Serbia Hava Yolları, AtlasGlobal, Avrupa şehirlerindeki uçuş noktalarına son olarak Ukrayna’nın önemli kültür ve tatil merkezlerinden olan Odessa’yı da ekliyor. Bu eklemeyi 1 Kasım 2018 yılında gerçekleştirecektir.

Air Serbia Hava Yollarının uçaklarından birinin motorlarından birisinin arıza yapması dışında herhangi bir kaza olmamıştır. Hava yolculuğu dünyanın en güvenliği yolculuğudur şöyle ki yaklaşık 2,4 milyon uçuşta sadece bir tane uçak kazası yaşanmaktadır. Bu da hava yolculuğunun öneminin hızlı olması dışında güvenli olduğu içindir. İnsanlar gökyüzünde karada, denizde ve demiryolundaki yolculuklarından daha çok korkarlar ama daha güvendedirler.