All Nippon Airways Uçak Bileti

All Nippon Airways Uçak Bileti
 • Ülke: Japonya
 • Sahibi: ANA Holding
 • CEO: Yuji Hirako
 • Uçak Sayısı: 279
 • Çalışan Sayısı: 34,919
 • Telefon Numarası: 1-800-235-9262
 • E-Posta: uk_adr_regulations@121.ana. co. Jp
 • Ticaret Unvanı: ANA Holding
 • Tescilli Marka Adı: All Nippon Airways
 • Merkez Adresi: ANA Square, Shiodome City-Center B2, 1-5-2 Higashi-Shinbashi, Minato-ku, Tokyo

All Nippon Airways Hakkında

All Nippon Airways 1952 senesinde kurulan ve günümüzde de sürekli olarak gelişerek başarılarını katlayan bir hava yolu firmasıdır. ANA ismiyle de bilinen All Nippon Airways, Japonya’nın Tokyo kentinde kurulmuş dünyadaki en büyük hava yolu firmalarından biri olarak bilinmektedir. Gelişmiş şartları ve modern imkanları ile son yıllarda adından bahsettiren firma özellikle Japonya çıkışlı uluslararası uçuşlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

all nippon airways nerelere uçuyor

Japonya sınırlarında 50 civarında varış noktası olan All Nippon Hava Yolları ayrıca, Amerika, Asya, Avrupa gibi farklı kıtalarda da 45 civarı varış merkezine sahiptir. Transfer havaalanları olarak Tokyo Haneda Havaalanı, Narita Uluslararası Havaalanı ve Osaka Kansai Uluslararası Havaalanı kullanılmaktadır. Birçok ünlü havaalanı firması ile birlikte çalışan ve karşılıklı anlaşmalara sahip olan All Nippon Airways first class, business, ekonomi ve süper ekonomi gibi seçeneklere sahip olup her bütçeye göre uçuş hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Ülkemizde Türk Hava Yolları ve Lufthansa Hava Yolları üyelikleri de bulunan Star Alliance üyeliği bulunan bu şirket, son birkaç yıldır dünyanın en iyi 5. Hava Yolu firması olarak yerini almıştır. All Nippon Hava Yolları günümüzde ise 97 uçuş noktasın sahip olup yaklaşık 20 ayrı ülkeye seferler gerçekleştirmektedir. Filosunda yer alan uçaklar oldukça genç olup yaş ortalamaları 10 civarındadır. 1987 senesinde özelleşen firma, 2002 senesinde ise bugünkü kimliğine kavuşmuştur. Firma tarihinde yaşanan en büyük olay ve kazasını 1985 yılında yaşayan firma Osoka-Tokyo seferinde yaşayarak, kaza 505 yolcunun ve 15 mürettebatın ölümüyle sonuçlanmıştır.

All Nippon Airways Ortakları

Air Japan, ANA Wings, Air Do, Peach, Vanilla Air ve IFTA ile All Nippon Hava Yolları ortak çalışmakta olup dünyadaki ünlü birçok hava yolu firması ile de ortak programlara sahip olup birlikte çalışmaktadır. 

Gerçek Kişi Nihai Hâkim Pay Sahibi Doğrudan ve Dolaylı Pay Oranı Toplamı

 • ANA Holding

All Nippon Airways’in Uçtuğu Ülke İçi Noktalar:

Antalya, Bursa, Bodrum, Ankara, Dalaman, İstanbul ve İzmir şehirlerine uçak seferleri bulunmaktadır.

all nippon airways uçak bileti

All Nippon Airways’in Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler 

All Nippon Airways dünyada en çok farklı noktaya ve kıtaya uçuş gerçekleştiren hava yolu firmalarındandır. Uçuş gerçekleştirilen ülkeler ise; Amerika, Kanada, Güney Amerika, Almanya, Londra, İsviçre, Fransa, Avusturya, Belçika, Arnavutluk, Bosna Hersek, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kıbrıs, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Makedonya, Malta, Montenegro, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Ermenistan, İzlanda, Moldova, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, Türkiye, Ukrayna, İskoçya, Bahrin, Mısır, Etiyopya, İran, İsrail, Kuveyt, Lübnan, Fas, Nijerya, Katar, Irak, Kenya, Güney Afrika, Suudi Arabistan, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Tunus, Çin, Tayvan, Japonya, Güney ve Kuzey Kore, Endonezya, Bangladeş, Hindistan, Malezya, Kamboçya, Nepal, Myanmar, Filipinler, Singapur, Maldivler, Sri Lanka, Tayland, Vietnam, Avustralya ve Yeni Zelanda olarak sıralanabilir.

all nippon airways uçakları

All Nippon Airways Haberleri

NH175 sefer sayılı ünlü hava yolu firmasına ait ANA-All Nippon Hava Yolları uçağı, Tokyo seferi için saat 11:30’da Los Angeles’tan kalkış yaparken bir çalışan kabin ekibinin uçakta yanlış binen bir yolcu olduğunu bildirerek kaptana durumu bildirdi. Ekip ise kurallar doğrultusunda prosedüre göre hareket ederek kalkış noktasına uçağı geri indirmeye karar verdi.

Kalkışın yapıldığı saatten 8 saat sonra yerel saate göre 19:30’da Los Angeles’a inen uçak için polis ekiplerine haber verildi. Hava Yolu çalışanları ise, önemli bir sorun olmadığını ve uçuştaki karışıklığın ufak bir problem olduğunu bildirdi. Uçakta yer alan model Chrissy Teigen, uçaktaki 150 yolcunun bu durumdan oldukça rahatsız olduğunu attığı tweetler ile duyurdu. Uçaktaki yolcunun United biletine sahip olmasına rağmen All Nippon Hava Yolları uçağı biniş kartı sisteminden geçebilmesine sitem etti. Polis ise, yolcular uçaktan ayrılmadan yolcularla görüşerek sorun olup olmadığını kontrol etti. All Nippon Hava Yolları ise, yolcunun farklı bir firmanın biniş kartıyla kendi sistemlerinden nasıl geçtiğini araştırdıklarını açıklayıp verdikleri rahatsızlık ve gecikme için bütün yolculardan özür diledi.