Asiana Airlines Uçak Bileti

Asiana Airlines Uçak Bileti
 • Ülke: Güney Kore
 • Sahibi: Kumho Asiana Group
 • CEO: Kim Soo-Cheon
 • Uçak Sayısı: 82
 • Çalışan Sayısı: 10.380
 • Telefon Numarası: 1-888-701-8929
 • E-Posta: aaprz@flyasiana.com
 • Ticaret Unvanı: Kumho Asiana Group
 • Tescilli Marka Adı: Asiana Airlines Inc.
 • Merkez Adresi: Osoe-dong, Gangseo-gu, Seoul, South Korea

Asiana Airlines Hakkında

Resmi olarak 1988 senesinde kurulmuş ve ülkenin diğer bir önemli hava yolu firması olan Korean Air ile rekabete başlamıştır. Kuruluşunun üzerinden 10 ay geçtiğinde uçuşlarına başlayan şirket yeni ve tecrübesiz olmasına rağmen çok sayıda uçuş seferleri düzenleyerek ve zamanla büyüyerek bugünkü konumuna tırmanmıştır.

Asiana Airlines, Asya kıtasında en çok tanınırlığa sahip ve yolcu taşıyan hava yolu firmalarından biridir. Günümüzde tam adıyla Asiana Airlines olarak bilinen firma çıkış yıllarında Seoul Airlines olarak bilinmekteydi. Gelişmeye başladığı yıllarda Asya kıtası ve Okyanusya gibi kıtalarda birçok farklı hava yolu şirketinin atılım yapması ile Asiana Hava Yolları da kendine bu yarışta bir yer edinip en önemli hava yolu firmaları arasında yerini aldı. Dünyadaki gelişmiş ve oldukça güçlü ülkelerden biri olan Güney Kore havacılık alanında Asiana Airlines aracılığı ile adını duyurmuş ve dünyaya açılmaya başlamıştır. Güney Kore’nin dünya ile olan bağlantısını sağlayan şirket ülke ekonomisine de büyük katkıda bulunmaktadır. Merkezi Seul’da bulunan şirketin filosu da Incheon Uluslararası Havaalanı Seul’da yer almaktadır.

 Asiana Airlines hakkinda

Incheon Uluslararası Havaalanında yer alan filolar uluslar arası uçuşlar için ayrılmışken firmanın filosunun geri kalanı ve iç hat uçuşlarında kullanılan jetler şehirde yer alan diğer önemli havaalanı olan Gimpo Uluslararası Havaalanı’nda yer almaktadır. Güney Kore’nin en büyük ve önemli hava yolu firmalarından biri olan Asiana Airlines Güney Kore’den birçok farklı kıta ve ülkeye seferler düzenlemektedir.

Asya kıtasında yer alan ve buradan bütün dünyaya köprü olan Asiana Airlines, yalnızca Asya’da değil dünyadaki en büyük 25 hava yolu firması arasında da yer almaktadır. Güvenilirliği ve tecrübesi yıllar içinde artmış olan firma ayrıca Star Alliance üyesidir. Bu üyelik ile birlikte tanınırlığı ve güvenilirliği yüksek diğer firmalar ile beraber çalışan firmanın müşteri potansiyeli sürekli artmaktadır. Türkiye’den Türk Hava Yolları’nın da üyesi olduğu Star Alliance aracılığı ile İstanbul Havaalanı’nda Türk Hava Yolları Bağlantılı birçok uçuş gerçekleştirilmektedir. Asya ya da Güney Kore için Türkiye’den ulaşım sağlamak isteyen yolcular bu sayede direkt olarak Asiana Airlines ile yolculuk gerçekleştirebilmektedir.

Asiana Airlines Ortakları

Asiana IDT, Air Busan, Air Seoul'dur.

Gerçek Kişi Nihai Hâkim Pay Sahibi Doğrudan ve Dolaylı Pay Oranı Toplamı

 • Kumho Airlines                                                                                 %30,53
 • Kumho Industrial                                                                              %29,51
 • Kumho Petrochemical                                                                 %15,05
 • Halka Açık                                                                                           %11,9
 • Korea Development Bank                                                                %7,18
 • Diğer                                                                                                    %5,83

Asiana Airlines’ın Uçtuğu Yurt İçi Uçuşlar

Asiana Airlines ülkemizde İstanbul ile Ankara şehirlerine uçak seferi düzenlemektedir.

 Asiana Airlines nerelere uçuyor

Asiana Airlines’ın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Asiana Airlines seferlerine mevsimsel şartlara göre değişebilen ya da yeni eklenen seferler olmaktadır. Normal şartlarda ise sefer düzenlenen ülkeler; Çin, Japonya, Kuzey Amerika, Avustralya, Avusturya, Belçika, Kamboçya, Kanada, Fransa, Almanya, Guam, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İtalya, Japonya, Kazakistan, Malezya, Myanmar, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Filipinler, Rusya, Singapur, İspanya, İsveç, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Türkiye, Birleşik Krallık, Özbekistan ve Vietnam olarak sıralanabilir.

 Asiana Airlines

Asiana Airlines Haberleri

Kore merkezli ünlü hava yolu olan Asiana Airlines, zaman zaman yaşanan kazalar ile kendinden bahsettirmeye devam ediyor. Son olarak yaşanan ve bir kazaya dönüşmeyen pilot kusuru sonucunda tekrar gündeme gelen kazalar, Asiana Airlines’ın tarihte yaşadığı büyük kazaları akla getirdi. Kore’de yer alan en büyük ve önemli hava yolu şirketi olan Korean Airlines’ın 90’lı yıllarda yaşadığı art arda uçak kazaları sonrasında güvenilirliği azalmış ve bir süre için uçuş anlaşmaları iptal edilmişti. Yaşanan bu sansasyonel olaylardan sonra Kore kuruluşlu hava yolları eğitimlere daha fazla önem vermeye başlamış, filosunu yenilemişti. Birçok konuda üst düzey uzmanlar ile çalışmaya başlayan hava yolları eksiklerini kapatarak yeni ve donanımlı bir uçuş dönemine başladı.

Korean Hava Yollarının yaşamış olduğu bu süreç sonunda kendine ders çıkaran Asiana Airlines da bu noktalara dikkat ederek uçuşların emniyetleri üzerinde gelişmiş çalışmalar yaptı.