Austrian Airlines Uçak Bileti

Austrian Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Avusturya
  • Sahibi: Lufthansa
  • CEO: Kay Kratky 
  • Uçak Sayısı: 81
  • Çalışan Sayısı: 6914
  • Telefon Numarası: +43 (0)5 1766 1000
  • E-Posta: publoc.relations@austrian.com
  • Ticaret Unvanı: Austrian Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Austrian Airlines
  • Merkez Adresi: Town Office - City Air Terminal 1030 ViennaMarxergasse/on corner Invalidenstraße

Austrian Airlines Hakkında

Şirketin kuruluş tarihi 1957’dir. Fakat kuruluş hikayesi pek çok hava yolu şirketinden oldukça farklıdır. Avusturya içerisinde faaliyet gösteren iki farklı hava yolu şirketi kendi aralarında anlaşarak birleşmeye karar verdiler ve bu karar Austrian Airlines için kuruluş oldu. 1957 yılında kurulan şirket, 1958 yılının Mart ayı itibari ile faaliyetlerine başlamayı başarmıştır. Austrian Airlines, Avusturya’nın en önemli hava yolu şirketlerinden birisidir.

1958 yılında faaliyetlerine başlayan Austrian Airlines, bu tarihten itibaren sürekli olarak büyümeyi başarmıştır. Avusturya’nın nüfus olarak Avrupa’nın diğer ülkelerinden daha küçük olmasına karşın şirket gerek ülke içinde gerekse de ülke dışında son derece etkili bir şekilde faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu faaliyetler kapsamında 2007 yılında 10 milyondan fazla yolcu taşımayı başarmış ve bu alanda zirveye çıkmıştır.

Austrian Airlines’nın en önemli özelliklerinden birisi, Alman hava yolu şirketi olan ve dünya çapında bilinen Lufthansa’nın alt kuruluşu şeklinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirketin merkezi, başkent Viyana sınırları içerisinde bulunan havalimanıdır. Şirketin bir diğer önemli özelliği ise dünyadaki özel bir yeri olan hava ittifaklarından Star Alliance’ye üye olmasıdır. Bu üyelik, şirketin kalitesini göstermesi bakımından son derece önemlidir.

austrian airlines hakkında

Austrian Airlines için değerlendirme yapan yolcular, şirketin her alandaki verdiği hizmeti dikkate alarak 5 üzerinden 4,2 not vermiştir. Bu not, pek çok ünlü hava yolu şirketine göre yüksektir ki bu da şirketin faaliyetlerinin kalitesini net bir şekilde göstermektedir. Fakat şirket buna rağmen sürekli bir gelişim içerisinde kalmayı tercih etmektedir. Böylece, hizmet kalitesinin daha da artmasını istemektedir.

Austrian Airlines’nın Lufthansa’nın yan kuruluşu olması, sahip olduğu filonun da son derece özel olmasına neden olmaktadır. Şirketin filosunda Airbus A321-100, Bombardier Dash 8 Q400, Fokker F70, Boeing 737-700, Boeing 737-800, Fokker 100, Airbus A319, Airbus A321-200, Boeing 777-200 ER, Boeing 767-300 ER ve Airbus A320-200 modelindeki uçaklar bulunmaktadır. Bu uçaklar ile hem ülke içindeki hem de ülke dışındaki çok sayıdaki noktaya seferler düzenlenmektedir.

Austrian Airlines Ortakları

Austrian Airlines, ülkenin en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olmasına karşın Lufthansa’nın yan kuruluşudur. Dolayısıyla da şirketin Lufthansa’ya ait olduğu söylenebilir.

Austrian Airlines’nın Uçtuğu Yurt İçi İller

Austrian Airlines, İstanbul iline uçak seferi düzenlemektedir.

austrian airlines uçuşları

Austrian Airlines’nın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Şirket tarafından yurt dışı seferlerinin yapıldığı ülkelerden bazıları Macaristan, İtalya, Almanya, İngiltere, İspanya, Bulgaristan, Fransa, Rusya ve Türkmenistan şeklindedir. Söz konusu ülkelerin dışında da farklı noktalara yolcu taşıyan şirket, uçuş ağını daha da genişletmek için çalışmalar yapmaktadır.

Austrian Airlines Haberleri

Austrian Airlines, uçuş ağını özellikle yurt dışında genişletmek için birtakım çalışmalar ve anlaşmalar yapmaktadır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar yakın zamanda meyvesini verdi ve şirket Amerika kıtasına seferler yapacağını açıkladı. Bu sayede Avusturya içerisindeki insanların bu alandaki ihtiyaçlarının da etkili bir şekilde karşılanması hedeflenmektedir. Söz konusu durum sebebiyle Chicago başta olmak üzere farklı eyaletlere haftanın 3 günü düzenli seferler başlatılacağı açıklandı. Bir süre bu uçuşlar izlenmekte ve talep durumuna bağlı olarak bunlara devam edilmekte ya da tamamen kaldırılmaktadır. Dolayısıyla da şirket bu sayede zarar etmekten kurtulmuş olmaktadır. Bu sistem daha öncede kullanıldı ve Havana’ya yapılan uçuşlara olan talebin az olması sebebiyle burası uçuş ağından çıkarıldı.

austrian airlines uçak bileti

Dünya çapında faaliyet gösteren AirHelp şirketi, uçuş tazminatları konusunda faaliyet gösteriyor. Bu faaliyetleri kapsamında hava yolu şirketlerinin performanslarını da değerlendiriyor. Bu değerlendirme sonuçları yakın zamanda açıklandı ve Austrian Airlines, bu değerlendirmeye göre kendini 6. sırada buldu ki bu önemli bir başarı olarak dikkat çekmektedir. AirHelp tarafından kullanılan puanlama sistemine göre şirket 8,25 puan almayı başarmıştır.