Borajet Uçak Bileti

 Borajet Uçak Bileti
  • Ülke: Türkiye
  • Sahibi: SBK Holding
  • CEO: Fatih Akol
  • Uçak Sayısı: 8
  • Çalışan Sayısı: 110
  • Telefon Numarası: 0 850 222 26 72
  • E-Posta:  musteriiliskileri@borajet.com.tr
  • Ticaret Unvanı: Bora Jet Havacılık Taşımacılık Uçak Bakım Onarım ve Ticaret Anonim Şirketi
  • Tescilli Marka Adı: BoraJet
  • Merkez Adresi: İdtm Blokları A-3 Blok Kat: 5, Pk: 34149, Yeşilköy, Bakırköy, İstanbul, Türkiye

Borajet Hakkında

Borajet 2008 yılında kurulan bir hava yolu şirketidir ve zaman içinde inişli çıkışlı bir grafik izlemiştir. Zaman zaman ciddi atılımlar gösteren bu şirket, bazen de krizlere girerek el değiştirmek zorunda kalmıştır. Bölgesel hava yolu şirketi kavramının Türkiye’deki ilk ve en önemli örneği olma yolunda ciddi adımlar atan Borajet, 2016 yılında SBK Holding tarafından satın alınmıştır. Bu aşamadan sonra güven istikrarın en önemli öncüsü olma hedefiyle yeniden yola çıkan şirket, alternatif hatlar ve bağlantı uçuşlar ile uçuş ağını olabildiğince geliştirmeye çalışmaktadır.

Borajet tarafından verilen hizmetlerin ücretleri son derece uygun seviyelerdedir ve bu durum şirketin hizmet anlayışının önemli parçalarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Şirket tarafından verilen hizmetlerden bir tanesi de jet kiralamadır. Ülkemizde bu hizmet yasal hale geldikten sonra Borajet tarafından kiralama hizmetleri de verilmeye başlanmıştır. Üstelik, bu hizmetler son derece uygun fiyatlardan verilmiş ve insanlar hayal edemeyecekleri jetleri çok uygun şartlarda kiralama fırsatları bulmuştur. Bu hizmetlerin verildiği uçakların donanımları ve konforları üzerine bir takım çalışmalar yapılmakta ve yolcuların rahat etmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca, bazı uçakların yenilenmesi de söz konusudur.

borajet nerelere uçuyor

Türkiye içerisinde faaliyet gösteren şirket, ülkemizin pek çok noktasına direkt seferler düzenlemekte ve buna bağlı olarak insanların önemli bir ihtiyacını gidermektedir. Şirketin filosunda toplamda 8 uçak bulunmasına karşın 20’den fazla noktaya direkt seferler yapmaktadır. Bunların sayısı ise sınırlıdır. Uçakların sahip olduğu özelliklere bağlı olarak 600 metre uzunluğundaki pistleri dahi kolaylıkla kullanma imkanına sahiptir. Bu özellikleri dikkate alındığında, dolmuş uçaklar tabirinin en fazla bu şirket için kullanıldığı görülmektedir.

Borajet tarafından verilen hizmetlerde, özel durumu olan kişilere ciddi indirimler sağlanmaktadır. Özellikle polis ve askerlerin uçak bileti almak için ödeyeceği miktarlar son derece düşüktür. Ayrıca şehit yakınları ve gaziler için de benzer indirimler yapılmakta ve onlarında uygun fiyatlara seyahat etmesi sağlanmaktadır.

Borajet Ortakları

Borajet 2008 yılında kurulduktan sonra ciddi krizler yaşadı ve bazen ortaklıklar bazen ise şirketin tamamen satışı gündeme geldi. Son olarak SBK Holding tarafından satın alındı ve hisselerin tamamı şuanda bu holdinge aittir fakat yakın zamanda tekrar bir satış ya da ortaklık durumu olması da ihtimaller arasındadır.

Borajet’in Uçtuğu Yurt İçi İller

Borajet tarafından tarifesiz ya da tarifeli olarak seferler yapılan şehir sayısı oldukça fazladır. Direkt olarak seferlerin yapıldığı kentler Ankara, İstanbul, Çanakkale, İzmir, Balıkesir, Muğla, Antalya, Adana, Diyarbakır ve Siirt’tir. Fakat şirket zaman zaman bu illerde değişikliğe gidebilmektedir.

borajet uçak bileti

Borajet’in Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Borajet, yurtdışındaki pek çok ülkeye de seferler yapmaktadır. Söz konusu ülkeler Almanya, İspanya, İtalya, İsviçre, Belçika, Hollanda, Macaristan, Arnavutluk, Çekya, Irak ve İran’dır. İç hatlarda olduğu gibi burada da zaman zaman değişiklikler olmaktadır.

borajet uçakları

Borajet Haberleri

Borajet’in yeni alan holding tarafından yapılan açıklamalarda kısa sürede tekrar uçuşların başlayacağı yönünde açıklamalar yapılmasına rağmen şu ana kadar uçuşların başlamamasının nedeni olarak ortaya farklı iddialar atılmaktadır. Söz konusu iddiaların başında, sonradan ortaya çıkan borçlar ve uçakların durumu olduğu ifade edilmektedir. Satıştan hemen sonra fark edilen 100 milyon Euro civarındaki borç, yeniden toparlanma sürecini çok zor hale getirdi.