Cathay Pacific Uçak Bileti

Cathay Pacific Uçak Bileti
  • Ülke: Hong Kong, Çin
  • Sahibi: Sydney de Kantzow, RoyFarrel
  • CEO: Ivan Chu
  • Uçak Sayısı: 150
  • Çalışan Sayısı: 29.000
  • Telefon Numarası: +85 (22) 747 50 00
  • E-Posta: info@cathaypacific.com
  • Ticaret Unvanı: Cathay Pacific
  • Tescilli Marka Adı: Cathay Pacific
  • Merkez Adresi: Cathay Pacific City, 8 Scenic Road, Hong Kong International Airport, Lantau, Hong Kong

Cathay Pacific Hakkında

Farklı bölgelerin birleşimi ve değişik kadrolaşma özelliği ile dikkat çeken firma 1996 yılında kurucuları; Sydney de Kantzow ve Roy Farrel tarafından Şangay’da kurulmuştur. Dünya üzerinde sayılı hava yolu şirketleri arasında yer alan Cathay Pacific uluslararası formda bir şirket olma özelliği ile bilinmektedir. Avustralya kökenli Sydney de Kantzow ve ABD kökenli Roy Farrel iş birliği ile kurulan şirket, tam anlamı ile global bir oluşum olarak nitelendirilmektedir. Böyle bir girişime yeltenen ikilinin savaş pilotu olması bu oluşumda büyük paya sahiptir. İlk aşamada kuruluş yılı itibari ile Douglas-DC3 modelinde bir uçak satın alarak hazırlık yapan kurucular şirketin tam anlamı ile kurulmasının ardından benzer birçok uçak satın alarak Avustralya ve Çin arasında taşımacılığa start vermişlerdir. Firma 70 ve 80’li yıllarda uçak filolarındaki sayıları arttırarak ülke sayılarında da artışa gitmişlerdir. Varlıkların artması ile hisselerin bir kısmını halka arz eden kuruluş 21.yüzyıl öncesinde de farklı birçok hava yolu firmasını satın almak sureti ile büyümeye devam etmiştir.

cathay pacific hakkında

Cathay Pacific ciddi bir ekonomik güç olarak nitelendirilmektedir. Günümüzde 180 güzergahta, 150’ye yakın uçak filosu ve 29.000’e yakın çalışanı ile hizmet sunan firma ciddi bir ulaşım ağına sahiptir. Her geçen yıl prestijini ve kalitesini arttıran şirket büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Cathay Pacific, 42 ülkede 162 noktaya tarifeli yolcu taşımacılığı gerçekleştiren özel bir yapılanmadır. Kargo taşımacılığı ile de dikkat çeken özel firma Hong Kong’u uluslararası taşımacılık alanında dünya devleri arasına sokmayı başarmıştır. Filosundaki uçak sayısını her geçen gün arttıran firma kargo taşımacılığı noktasında da kendi kargo terminalini inşa etmektedir. Cathay Pacific'in yan kuruluşları arasında olan ve tamamına sahip olduğu DragonAir, Çin ve Asya ülkelerinde 33 farklı noktaya tarifeli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Cathay Pacific, dünya genelinde 750’den fazla destinasyonda hizmet sunmaktadır. Oneworld ittifakının üyeleri arasında yer alan firma kaliteli, konforlu seyahatler için müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinmiştir.

Cathay Pacific Ortakları

Cathay Pacific’in hissedarları arasında; Swire Pacific Limited ve Air China yer almaktadır. Ayrıca Kuruluş Hong Kong Limited Borsası'nda halka arz edilmiş durumdadır. Hisse alım satımı firma üzerinden yapılabilmektedir. Cathay Pacific, Air China Limited Şirketi’nin %19,53'üne sahiptir. Bunun yanı sıra Asya bölgesi sınırları içerisinde hava yolu taşımacılığı yapan Air Hong Kong şirketinin de en büyük hissedarı olarak bilinmektedir.

cathay pacific uçak bileti

Cathay Pacific’in Uçtuğu Yurt İçi Uçuşlar

Ülkemizde İstanbul iline uçak seferleri düzenlemektedir.

Cathay Pacific’in Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Cathay Pacific yurt dışı uçuşlarını; Hollanda, Bahreyn, İspanya, Çin, Tayland, İngiltere, İrlanda, Almanya, Amerika, İtalya, Fransa, Rusya, Ukrayna, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Avusturya, Finlandiya, Danimarka, Moğolistan ve Japonya gibi ülkelere yapmaktadır.

cathay pacific uçakları

Cathay Pacific Haberleri

Hong Kong bölgesinin ileri gelen hava yolu firmalarından olan Cathay Pacific, filosundaki tüm araçlarının bakımlarını yaptırarak modernize çalışmaları gerçekleştirmiştir. Bu tür çalışmalar neticesinde uzun mesafeli uçuşlar ve yakıt noktasında ciddi avantajlar kazanılması mümkün hale gelmiştir. Yeni kabin tasarımları ile First Class, Business ve Economy Class sınıflarında farklı bir uçuş deneyimi yaşatan Cathay Pacific, yolcularına seyahat kavramının farklı bir boyutunu göstermektedir.

Firmanın 2011 yılında açmış olduğu Cathay Pasifik Kargo Terminali ile ciddi kazançlar elde ettiği bilinmektedir. Dünyada 110 bölgeden fazla varış noktasına kargo ve yolcu taşımacılığı gerçekleştiren şirket havacılık sektöründe dev liginde boy göstermektedir. En iyi olmayı, üstün olmayı hedeflemiş bir şirketin kaliteli hizmet sunarak müşterilerini mutlu etme çabasını deneyimlemek isteyen herkes bu firma ile seyahat edebilir.