China Airlines Uçak Bileti

China Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Çin (China)
  • Sahibi: Bay Ho Nuan- Hsuan 
  • CEO: Bay Hsieh Su- Chien
  • Uçak Sayısı: 88
  • Çalışan Sayısı: 12.388
  • Telefon Numarası: 86 10 592 815 88, 844 925 49
  • Ticaret Unvanı: China Airlines Uluslararası A.Ş.
  • Tescilli Marka Adı: China Airlines
  • Merkez Adres: Capital International Airport, Beijing, 100621, China

China Airlines Hakkında

Çin halkına hizmet veren China hava yolları 1959 yılında Çin'de kurulmuş ve zamanla gelişimini sürdürmüş günümüzde uluslararası hizmet vermeye başlamıştır. Çin dünyanın en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Birçok yönden gelişme gösteren şehrin ulaşım türleri dikkat çekmektedir. Firmanın uçak filosuna baktığımızda 70 yolcu uçağı ve 18 taşıyıcı uçak olmak üzere toplam 88 adet uçakla hizmet vermektedir. Uçakların hava yolu ulaşımında toplam kullanım süresi 8,5 yıldır. Çin hava yolu Çin'in ve dünyanın birçok yerine seferler düzenlemektedir. Ülkenin gelişimine paralel olarak gelişme gösteren China Hava Yolları Çin ile Avrupa arasında gerçekleşen ulaşım bağlantısını gerçekleştirmektedir. Son yıllarda farklı ülkelerle yapılan anlaşma ve ortaklıklar, Çin hava yolunda düzenlenen uçuşlarda koltuk kapasitesi 30 milyon arttırmıştır. Bu rakam China Hava Yollarının kat ettiği yolu ortaya koymaktadır. 

china havayolları uçak bileti

China Airlines Ortakları

Ülkeler arasında kurulan ortaklıklar ilişkilerin güçlenmesini sağlamaktadır. Çin ile Avrupa arasındaki bağlantıyı güçlendirmeyi amaçlayan Çin devleti "One Belt" adlı girişimi resmen desteklemektedir. Çin ülkesi ile Fransa ve İngiltere'nin 2017 yılında yaptığı anlaşmalar ülke pazarına girildiğinin somut örneğini vermektedir. Bu ülkeler arasında ikili hava trafiği yoğunluk kazanmaktadır. Aynı zamanda Çin ve Avustralya’nın imzaladığı anlaşma ile iki ülke arasında bulunan hava pazarını serbestleştirmiştir. Çin'in dış hat pazarına baktığımızda en büyük gelişmeyi Tayland'ın gösterdiği görülmektedir. China Hava Yolları ile kurulan doğrudan veya dolaylı ortaklık ve yüzdelerine baktığımızda: CAL- Hanedanlığı Uluslararası A.Ş. %100, CAL- Asia Yatırım A.Ş. %100, Tayvan Havaalanı Hizmetleri (Samoa) Co. Ltd. %100, Hanedanı Aerotech Internaional Corp %100, Mandarin Hava Yolları %93, Saber Seyahat Ağı Tayvan Ltd. %93,99, Tayvan Hava Kargo Terminal Ltd. %54, Toyuan Uluslararası Havaalanı Hizmetleri Ltd. %49, Tayvan Havaalanı Hizmetleri Ltd. %47,35, Global Sky Express Ltd. %25 olarak görülmektedir. 

china havayolları uçakları

China Airlines Uçuş Düzenlediği Yurt İçi İller

Ülkemizde İstanbul iline uçak seferleri düzenlemektedir.

China Airlines Uçuş Düzenlediği Yurt Dışı Ülkeler

China Hava Yolları uluslararası gelişimini hızla devam ettirmektedir. Çin'den uçak seferi düzenlenen ülkelere sayı olarak baktığımızda Avrupa'da 17 ülkeye, Asya'da 81 ülkeye, Amerika'da 47 ülkeye uçak seferleri düzenlenmektedir. Japonya, Güney Kore, Tayland, Filipinler, Tayvan, Malezya, Avustralya, Singapur gibi ülkelere uçak seferleri düzenlenmektedir. 

china havayolları nerelere uçuyor

China Airlines Haberleri

China Hava Yolları, son yıllarda birçok ülke ile ortaklık ilişkilerini güçlendirmiş ve uçak filosunu arttırarak düzenlenen sefer sayısını arttırmıştır. Bu gelişim, Türkiye içinde gerçekleşmektedir. Türkiye'de gerçekleşen olumsuz durumlardan dolayı iki ülke arasında gerçekleşen uçak seferlerine ara verilmişti. Son zamanlarda yapılan açıklamaya göre Çin ile Türkiye arasında uçak seferlerinin tekrar başlayacağı yönünde oldu. Bu sayede, binlerce Çinli turiste ülkemiz ev sahipliği yapacaktır. İki ülke arasında uçak seferlerinin tekrar başlaması ve iki ülke arasında turist alışverişi turizm gelirinin artmasını sağlayacaktır.