China Eastern Airlines Uçak Bileti

China Eastern Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Çin
  • Sahibi: Liu Shaoyong
  • CEO: Ma Xulun
  • Uçak Sayısı: 501
  • Çalışan Sayısı: 80.000
  • Ticaret Unvanı: Chine Eastern Airlines Corporation Limited Şirketi
  • Tescilli Marka Adı: China Eastern Airlines
  • Merkez Adres: 2550 Hongqiao Rd, Şangay, Çin

China Eastern Airlines Hakkında

China Eastern, 25 Haziran 1988 yılında Çin'in Şangay şehrinde kurulmuştur. 30 yıllık köklü bir geçmişi vardır. Bu hava yolu şirketi Çin'in Şangay Hongqiao uluslararası havalimanında bulunmaktadır. China Eastern Airlines hem yerel hem de uluslararası sefer düzenleyen büyük bir işletmedir. China Eastern Airlines yolcu sayısı bakımından Çin'de bulunan ikinci büyük hava yolu olma özelliğini taşımaktadır. Bu hava yolu Sky Team (22 Haziran 2000 yılında kurulmuş hava yolu ittifakıdır. Merkezi Ansterdam'dır) ittifakına üyedir. Aynı zamanda Japonya Hava Yolları, Asya Hava Yolları, Kore Hava Yolları ile kod anlaşmaları bulunmaktadır. China Eastern Airlines günümüzde China Eastern başta olmak üzere, Şangay Hava Yolları, Çin Doğu Jiangsu, Çin Birleşik Hava Yolları, Çin Doğu Wuhan ile Çin Doğu Yunnan Hava Yolları olmak üzere toplam beş hava yolunun işletmesini yapmaktadır. China Eastern Airlines sürekli müşterilerine, Eastern Miles adı altında sık uçuşlar düzenleyerek Müşteri ihtiyaçlarının karşılamaktadır.

china eastern airlines hakkında

China Eastern Airlines, Airbus ile yola çıkan ilk Çinli hava yolu şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Filoyu oluşturan ana uçaklar iç hatlarda kullanılan A320 uçak serisidir. Kendi bünyesinde son sistem uçaklar bulunmaktadır. Yolcu taşıma süresi dolan uçaklar genellikle firmanın kargo taşıma uçağı olarak kullanılmaktadır.

China Eastern Airlines Ortakları

China Eastern Airlines şirketinin %61,64 hissesi kuruluş ailesine aittir. Şirket yönetimi hisselerin bir kısmını halka açık hale getirmiştir. Aynı zamanda Singapur Hava Yolları, Japonya Hava Yolları ve Emirates ile ortaklıkları bulunmaktadır.

China Eastern Airlines'ın Aeroflot, Air France, İngiliz Hava Yolları, Çin Güney Hava Yolları, Delta Hava Hatları, Etihad Hava Yolları, Jet Hava Yolları, Kenya Hava Yolları, Kore Havası, Mandarin Hava Yolları, Vietnam Hava Yolları ile sözleşmeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bu Hava Yollarının çoğu Sty Team üyesidir.

China Eastern’in Yurt İçi Uçuş Düzenlediği Şehirler

China Eastern Firmasının ülkemize uçuşları bulunmamaktadır.

china eastern airlines uçuşlar

China Eastern’in Yurt Dışı Uçuş Düzenlediği Ülkeler

China Eastern Airlines Çin'in sınırları başta olmak üzere Avrupa, Avustralya, Japonya, Kuzey Amerika, Wietnam, Hindistan, Kuzey Avrupa, Petersburg, Moskova ve Rusya gibi birçok ülkenin birçok noktasına uçak seferleri bulunmaktadır. China Eastern Airlines'ın en popüler güzergahları Şangay, Nanjin, Londra, Pekin, Qingdao, Xian, Tunxi olarak görülmektedir. 2015 Mart ayı verilerine göre 26 ülkede 217 farklı noktaya uçak seferleri düzenlemektedir.

China Eastern Haberleri

Büyüme yönünde önemli adımlar atan China Eastern Airlines, büyüklük bakımından dünyada 7. sırada yer almaktadır. İleriye dönük hedefleri arasında Çin'in doğu bölgeleri ile Londra, Paris, Roma ve Frankurt gibi ülkeler vardır. China Eastern Airlines 2016 yılından bu yana yüzde 19 oranında büyüme kaydetmiştir. Yine 2018 yılında bu alanda gelişimine katkı sağlayacak atılımlar gerçekleştirmektedir. Son zamanlarda yapılan açıklamaya göre Prag ve Çin arasında yeni bir rotanın başladığını belirtmiştir.  Aynı zamanda, Çek'in başkentine kargo hizmet uçağı seferlere başlamıştır.

china eastern airlines uçak bileti

Sürekli yeni atılımlar ile dikkat çeken firmanın 2015 yılında yaptığı açıklamaya göre, 2017 ve 2018 yılında teslim edilmek üzere 15 adet Airbus A330 satın alma planlarını kamuoyuna açıklamıştır.