China Southern Airlines Uçak Bileti

China Southern Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Çin
  • Kurucusu: Dr. Chang Yung-Fa
  • CEO: Tan Wangeng
  • Türkiye Temsilcisi: APG Türkiye
  • Uçak Sayısı: 600
  • Çalışan Sayısı: 70.000
  • Telefon numarası: +86 (208) 612 0114
  • E-posta: suliang@cs-air.com
  • Tescilli Marka ismi: China Southern Airlines
  • Merkez Adresi: 278 Airport Road, Guanghou, Guangdong, 510405 Çin

China Southern Airlines Hakkında Genel Bilgiler

China Southern Airlines 1989 yılından beri başta Çin olmak üzere birçok ülkeye uçuş düzenleyerek yolcularına hizmet veren bir firmadır. Çin’de hizmet veren en büyük firma olma özelliğini taşımaktadır. Firmanın Türkiye temsilciliğini APK Türkiye yapmaktadır. 30 yılı aşkın süredir hizmet veren firma, Asya kıtasında en çok uçuş düzenleyen hava yolu şirketidir. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 200 noktaya uçuş düzenlemektedir. 2010 yılında hava yolu şirketi, Çin’de hizmet veren diğer firmalar arasında en iyi uçuş emniyet kaydı ile güvenilirliğini ortaya koymaktadır. China Southern Airlines müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir. Bu nedenle, her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. China Southern Airlines, Skytrax tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dört yıldızlı hava yolu olmayı başarmıştır. Firma her gün ortalama 1900 kadar farklı noktalara uçuş gerçekleştirmektedir. Dünya üzerinde yılda ortalama 100 milyon yolcuyu gitmek istedikleri noktalara güvenle ulaştırmıştır. China Southern Airlines bünyesinde 413 modern uçak bulunmaktadır. Firma toplamda filosunda 600 uçak bulundurmaktadır. Firma 16 farklı uçak modeli ile uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Asya kıtasında en geniş filo China Southern Airlinesna aittir.

china southern airlines hakkında

Firma tüm Çin için uçuşlar düzenlemektedir. Asya Ülkeleri, Amerika, Avrupa, Afrika ve Okyanusya gibi birçok farklı noktaya yıl boyu uçuşlar düzenlenmektedir. China Southern Airlines 40’tan fazla ülkeye uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Yılda ortalama 100 milyon yolcuyu taşırken, bir günde yaklaşık olarak 2000 kadar uçuş gerçekleştirmektedir. Bu kadar geniş bir uçuş ağına sahip olan firmada yaklaşık 70.000 personel uçuşların sorunsuzca gerçekleşmesi için hizmet vermektedir. Firmanın müşteri odaklı olması nedeni ile kaliteden ödün verilmeden hizmet verilerek uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Firma yılda taşıdığı yolcu sayısı ile Asya’da 1. sırada yer alırken dünya sıralamasında 4. olmayı başarmıştır. Ayrıca China Southern Airlines Çin’de en iyi hava yolu şirketi seçilmiştir. 413 modern uçağı ve toplamda 600 olan uçak sayısı ile hizmet vermeye devam eden firma büyümeye hızla devam etmektedir.

China Southern Airlines Ortakları

2017 yılında Amerikan Airliens 200 milyon dolarlık China Southern Airlines hisse senetlerinden satın alarak şirkete ortak olmuştur. Satın alınan hisselerin tutarı %2,76 oranına tekabül etmektedir. İki firmanın bu ortaklığı kârlılık oranlarını artırmaya yöneliktir.

china southern airlines uçuşları

China Southern Airlinesnın Uçuş Düzenlediği Yurt İçi İller

China Southern Airlines İstanbul iline uçak seferleri düzenlemektedir.

China Southern Airlinesnın Uçuş Düzenlediği Yurt Dışı Ülkeler

Amerika, Avustralya, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Japonya, Güney Kore, Tayland, İsrail, Singapur, Malezya, Rusya ve Ukrayna gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir.

china southern airlines uçak bileti

China Southern Airlines Haberleri

Uçunuz için China Southern Airlines tercih ettiğinizde yolculuk boyunca sıkılmamanız için koltuklarınızda her 3 ayda bir düzenlenen eğlence sistemleri bulunmaktadır. Yolculuğunuz esnasında film izleyebilir, müzik dinleyebilir ve oyun oynayabilirsiniz. Firma yolcuları için her türlü konforu gözetmektedir. Firma hamile yolcularını da oldukça önemsemektedir. Eğer ki 36 haftayı geçen bir hamileliğiniz söz konusu ise firma yolcuyu maalesef uçuşlara kabul etmemektedir. Hem annenin sağlığı hem de bebeğin sağlığı açısından yapılan değerlendirmeler sonucu hava yolu şirketi böyle bir karar almıştır. China Southern Airlines yolcuları için yiyecek ve içecek ikramlarında da bulunmaktadır. Ancak yapılan ikramların bazıları ekstra ücretlendirilmektedir. Özel yemek tercihleriniz için firmaya uçuşunuzdan 24 saat önce bilgilendirme yapmalısınız. Uçuşunuz sırasında Çin ve batı yemekleri yanı sıra, diyette olan yolcular ve bebekler için de ayrı ikramlar bulunmaktadır. Yine bu ekstra hizmeti almak için önceden bilgilendirmek gerekmektedir. China Southern Airlines, müşterilerinin memnuniyeti konusunda oldukça hassas davrandığı için yolcularına oldukça fazla seçenek sunarak kalitesini ve farkını ortaya koymaktadır. Hedeflenen güvenli uçuşlar ve müşteri memnuniyeti için firma bünyesinde yaklaşık olarak 70.000 personeli ile hizmet vermektedir. Firma uçuş öncesi ve uçuş esnasında verdiği hizmetler ile yolcularının memnun ayrılması için oldukça fazla gayret göstermektedir. Tercihinizi China Southern Airlinesndan yana kullandığınızda, bu kaliteli ve farklı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.