Delta Airlines Uçak Bileti

Delta Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
  • Sahibi: Sky Team
  • CEO: Ed Bastian
  • Uçak Sayısı: 789
  • Çalışan Sayısı: 78.000
  • Telefon Numarası: +1 (404) 715 26 00
  • E-Posta: Privacy@delta.com
  • Ticaret Unvanı: Delta Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Delta Airlines
  • Merkez Adresi:1030 Delta Boulevard, Hartsfeild Atlanta International Airport, Atlanta, Georgia, 30354, USA

Delta Airlines Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’ne ait hava yolu şirketlerinden birisi olan Delta Airlines, Atlanta Georgia içerisinde bulunan Atlanta Uluslararası Havalimanı’nı merkez olarak hizmet vermektedir. Hava yolu şirketi dünyadaki diğer şirketler dikkate alındığında da büyüklük olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Yan kuruluşlarıyla birlikte gün içinde 5.400 civarında uçuş gerçekleştiren şirketin büyüklüğü buradan dahi net bir şekilde anlaşılabilir. Şirket toplam 6 kıtadaki 64 ülkeye seferler düzenlemektedir. Bu ülkelerdeki destinasyon sayısı ise 334’dür.

Delta Airlines, dünyanın en önemli hava yolu ittifaklarından birisi olarak kabul edilen SkyTeam grubunun dört kurucu üyesinden birisidir ve bu özelliği ile de öne çıkmaktadır. Bu ittifak ve diğer ortaklıklar, şirketin uçuş ağının daha da genişlemesinde çok etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle bölgesel ittifaklar, aktarmalı uçuşlar için çok büyük önem taşımaktadır. Amerika kıtasının Asya ve Avrupa kıtasına olan uzaklığı dikkate alındığında bu ortaklıkların önemi daha da önemli hale gelmektedir. Air France, KLM, Alitalia şirketin ortaklık kurduğu firmalardan bazılarıdır.

delta airlines uçak bileti

Delta Airlines, filosunda çok sayıda uçak bulundurmaktadır ve bu uçakların modellerinin yüksek olmasına çok fazla özen gösterir. Şirketin filosunda yer alan uçaklardan bazıları McDonnell Douglas MD-80, McDonnell Douglas MD-90, Boeing 757-300, Boeing 737-700, Airbus A330-300, Bombardier CRJ-200, Bombardier CRJ-700, Bombardier CRJ-900, Embraer ERJ170, Embraer ERJ175, Boeing 737-800, Boeing 737-900, Boeing 717, Boeing 777-200LR, Airbus A330-200, Airbus A320, Boeing 767-400ER, Airbus A350, Airbus A321, Boeing 747-400, Airbus A319, Boeing 757-200, Boeing 777-200 ER, Boeing 767-300 ER ve Boeing 767-300 şeklindedir. Bu uçakların bazıları sadece uzun menzillerde kullanılırken, özellikle geniş gövdeli olanlar bunun için tercih edilmektedir. Böylece yolcular, çok daha konforlu bir şekilde kıtalar arası yolculuk yapma imkanını yakalamaktadır.

Şirketin hizmet kalitesinin yüksek seviyelerde olmasa dahi istenilen seviyelerde olduğu söylenebilir. Yolcular tarafından yapılan oylamada Delta Airlines şirketi 5 üzerinden 4 puan almayı başardı. Bu not, verilen hizmet kalitesinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

Delta Airlines Ortakları:

Amerikan şirketi olan Delta Airlines, özel sektöre ait bir şirkettir. Zaman zaman kurduğu ortaklıklarla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. 1924 yılında kurulan şirketin o tarihten itibaren sorunsuz şekilde hizmet vermesi, ortaklık yapısıyla direkt olarak ilgilidir.

Delta Airlines’ın Uçtuğu Yurt İçi İller

İstanbul, Ankara ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir.

delta airlines nerelere uçuyor

Delta Airlines’ın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Delta Airlines, ülke içinde olduğu gibi ülke dışında da son derece etkin olarak görev yapmaktadır. 6 kıtadaki toplam 64 ülkeye seferler yapılmaktadır. Şirket tarafından sefer yapılan ülkelerden bazıları Hollanda, Yunanistan, Fransa, İtalya, Japonya, Türkiye, Güney Afrika Cumhuriyeti, Meksika, Suudi Arabistan, Hırvatistan, Kanada, Avustralya ve Panama şeklindedir.

delta airlines uçakları

Delta Airlines Haberleri

Delta Airlines, uçuş ağı son derece geniş olan bir hava yolu şirketidir. Fakat şirketin vermiş olduğu hizmetlerin beklentiyi fazlasıyla karşılaması, insanların talep durumlarının sürekli artmasına neden olmaktadır. Bu da uçuş ağının zaman zaman yetersiz kalmasıyla sonuçlanmaktadır. Böyle bir durumda kalmama adına şirket tarafından çalışmalar yapılmakta ve yeni rotalar oluşturulmaktadır. Oluşturulan rotaların sonuncusu New York ile Los Angels arasındadır. Yakın zamanda başlatılan bu rotaya olan ilgi beklentilerin üzerinde olmuştur.