EasyJet Uçak Bileti

EasyJet Uçak Bileti
  • Ülke: İngiltere
  • Kurucusu: Stelios Hajiloannou
  • Kuruluş yılı:1995
  • Uçak Sayısı: 256
  • Çalışan sayısı: 11.655
  • Telefon numarası: 00 44 330 365 5454
  • Tescilli marka ismi: EasyJet
  • Adres: Hangar 89 Londra Luton havaalanı, Luton Bedfordshire/ İngiltere

EasyJet Hakkında

EasyJet 1995 yılında Sitelios Hajiloannou tarafından İngiltere’de kurulmuştur. Firma büyümeye devam etmek için birçok küçük şirketi bünyesine katmıştır. EasyJet, İngiltere’nin en büyük hava yolu şirketidir. EasyJet Hava Yollarının hisse senetleri borsada işlem görmektedir. Firma kârlılığını hisse senetleri aracılığı ile şirkete ortak olan katılımcılar ile paylaşmaktadır. 30 farklı ülkede hizmet veren firma yaklaşık olarak 600 noktaya uçuş düzenlemektedir. EasyJet Avrupa’da 10 ülkeye uçuş düzenlemektedir. Bunun dışında Türkiye, Mısır, Ürdün, Fas, Kıbrıs ve İsrail bazı uçuş noktalarındandır. Ekonomik uçuş imkânı sunması nedeni ile birçok yolcunun ilk tercihi olmaktadır. EasyJet Avrupa’da ucuz hizmet sunan ikinci hava yolu firmasıdır. Firmanın uçak filosunda 256 uçak bulunmaktadır. Filoda bulunan uçaklar ortalama 4 yaşındadır. Bu da EasyJet Hava Yollarının genç bir uçak filosu sahibi olduğunu göstermektedir. Ayrıca müşterilerini memnun etmek isteyen firmanın 11.655 çalışanı sorunsuz, güvenilir ve kaliteli bir uçuş gerçekleştirmek için yolculara hizmet vermektedir. EasyJet Hava Yollarında sadece ekonomi sınıfı uçuşları sunulmaktadır. Business uçuş hizmeti verilmediğinden dolayı biletler daha ekonomiktir. EasyJet biletlerini en ucuz kendi internet sitesi üzerinden satışa sunmaktadır. EasyJet güvenlik ve teknolojik gelişmeleri yakinen takip eden bir firma olması nedeni ile genç uçak filosu ile hizmet vermeye ve hızla büyümeye devam eden bir havayolu şirketidir.

easyjet uçak bileti

EasyJet Hava Yollarının Uçuş Düzenlediği Yurt İçi İller

Dönemsel olarak düzenlenen uçuşlarda Antalya, Bodrum, İzmir ve Dalaman’dan İngiltere’ye uçuşlar gerçekleştirilmektedir. 

EasyJet Hava Yollarının Uçuş Düzenlediği Yurt Dışı Ülkeler

EasyJet 2017 senesinin kayıtlarına göre güncel olarak Ortadoğu, Asya, Afrika ve Avrupa'da 135 varış noktasına uçuş düzenlemekte olup firmanın bu geniş çaplı uçuş yelpazesine dâhil olan ülkeler şunlardır: Belçika, Bulgaristan, Avusturya, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Finlandiya, Almanya, Danimarka, Mısır, İzlanda, Fransa, Yunanistan, İsrail, İtalya, Macaristan, Karadağ, Kosova, Ürdün, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Fas, Portekiz, Norveç, Slovenya, İsveç, Sırbistan, Türkiye, İspanya, İsviçre.

easyjet uçakları

EasyJet Haberler 

EasyJet hava yolu şirketi ile uçuşunuzu gerçekleştirmeye karar verirseniz check-in işlemlerinizi 30 gün önceden firmanın internet sitesi üzerinden online olarak yapabilmektesiniz. Yolculuğunuz sırasında bebeğiniz de sizin yanınızda olacak ve uçuşu kucağınızda tamamlayacak ise bu durum içinde bilet satın alma işlemlerinizi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilmektesiniz. Uçuşunuzdan önce satın almış olduğunuz koltuğunuzu değiştirmeye karar verirseniz ekstra ücret ödeyerek koltuk değiştirme işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. 

EasyJet firması, hasta veya yaşlı yolcuları için farklı hizmetler sunan sayılı hava yolu şirketleri arasında yer almaktadır. Eğer yolculuğunuz esnasında bir refakatçiye ihtiyacınız var ise uçuşunuzdan 48 saat önce bu isteğinizi firmaya bildirmeniz halinde bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilmektesiniz. Bu hizmet karşılığında sizden ekstra ücret talep edilmektedir.

EasyJet ekonomik uçuşlar gerçekleştirdiği için seyahatiniz sırasında ikram edilecek yiyecekler ve içecekler size satılan biletinizin ücretine dâhil değildir. Yolculuğunuz esnasında yemek yemek istiyor iseniz uçakta sunulan ikramları ekstra ücret karşılığında satın alabilirsiniz.

Ayrıca lüks hizmet veren firmalarda bulunan eğlence sunumları EasyJet tarafından maalesef yolculara sunulmamaktadır. Bilet fiyatlarını yükselten her türlü ekstralar firmanın standart hizmetlerinde bulunmamaktadır. Bu hizmetlerden bazıları yolcular için ekstra olarak ücret karşılığında sunulmaktadır. Uzun uçuşlarda vakit geçirebilmeleri için firma tarafından yolculara film izleme veya müzik dinleme imkânı sunulmamaktadır. Bunun yerine yolcuların kendilerine ait telefon, tablet ve bilgisayarlarını uçuş modunda kullanmalarına izin verilmektedir. Ancak, bu teknolojik cihazların iniş ve kalkış sırasında kullanılması yasaktır. Gitmek istediğiniz yerler ile ilgili bilgiler için ise dergiler yolculara sunulmaktadır. Bu dergilere göz atarak ziyaret edeceğiniz ülke hakkında bilgi edinebilirsiniz.

easyjet nerelere uçuyor

EasyJet Hava Yolu şirketini tercih eden yolcular genel olarak firmanın sadece ekonomik uçuş sağladığını bilmektedirler. Bu nedenle, bilet dışında sunulan her hizmetin ekstra ücretlendirildiğini firmayı tercih eden yolcular tarafından bilinmektedir.

Yolcular, ekstra seçeneklere kendi arzuları ile ödeme yapmaktadırlar. Böylece, bilet fiyatlarına zorunlu olarak yansıtılan hizmetler bulunmadığından dolayı biletler ucuz olarak satışa sunulmaktadır. Bu nedenle, fiyatı artmayan ekonomik biletler yolcuların ilk tercihi olmaktadır.

EasyJet Hava Yolları, kabin ekibi personeline düzenlediği çıraklık eğitim kursları ile şirketi tercih edecek olan müşterilerin yolculuklar esnasında hizmeti iyi şekilde alarak mutlu olmalarını hedeflemektedir. Kaliteli hizmet anlayışı ile yılda ortalama bir milyon yolcu sayısını aşacak bir firma olacağı düşünülmektedir. Ayrıca geleceğin kadın pilotlarının uçuşlarına dâhil olabilmesi için eğitimler başlattığı, veriye dayalı gelişimin istikrarlı olarak devam ettirmek için işinde uzman veri bilimcilerini şirket bünyesine kattığı da son alınan haber duyumları arasında yer almaktadır.