EgyptAir Uçak Bileti

EgyptAir Uçak Bileti
 • Ülke: Mısır
 • Sahibi: EgyptAir Holding Şirketi
 • CEO: Safwat Musallam, Hisham El Nahas
 • Uçak Sayısı: 83
 • Çalışan Sayısı:9000
 • Telefon Numarası: 0888 228 12 12
 • E-Posta: egyptair.com   
 • Ticaret Unvanı: Kahire Uluslararası Havalimanı
 • Tescilli Marka Adı: EgyptAir Plus
 • Merkez Adresi: EgyptAir İdari Kompleksi Kahire, Mısır

EgyptAir Hakkında 

EgyptAir Haziran 1932 yılında Mısır Hava Yolları olarak kurulmuştur. Ülkenin en büyük hava yolu şirketidir ve uluslararası hizmet vermektedir. Ülkenin bayrağını taşır. Tamamen devlete ait olan bir şirkettir. 1933 yılının Temmuz ayında faaliyete başlamıştır. Mısırın Kahire şehrinde faaliyet göstermektedir. EgyptAir Hava Yolları şirketi 2008 yılından beri Star Alliance ile ittifakta bulunmaktadır. EgyptAir Hava Yolları dünyanın 7. taşıyıcısı olarak bilinir. Air Canada, Gulf Air ve diğer bazı uçak firmalarıyla Cod Share anlaşması bulunan EgyptAir, bu antlaşmalar sayesinde mevcut uçuş ağını arttırmaktadır. EgyptAir’in 71 farklı uçuş noktası bulunmaktadır. Şirketin sloganı “Gökyüzünün Tadını Çıkardır.” Hava yolu şirketinin 35 bin çalışanı bulunmaktadır. EgyptAir’in üye olduğu diğer hava yolları ise; Ege Hava Yolları, Air Canada, Air China, Hindistan Hava Yolları, Avusturya Hava Yolları, Brüksel Hava Yolları, Etihad Hava Yolları, Etiyopya Hava Yolları, Kenya Hava Yolları, LOT, Polonya Hava Yolları, Lufthansa, İskandinav Hava Yolları, Singapur Hava Yolları, Güney Afrika Hava Yolları, İsviçre Uluslararası Hava Hatları, TAP Portekiz, Tayland Hava Yolları, Türk Hava Yolları, Birleşmiş Hava Yolları’dır. EgyptAir dünya genelinde 47 ülkeye 71 uçuş noktasına yaş ortalamaları genellikle 11 olan 52 uçağıyla hizmet vermektedir.

egypt air uçak bileti

Filo Yapısı

 • Airbus A320-200 tipi uçaklardan 3 adet,
 • Airbus A321-200 tipi uçaklardan 2 adet,
 • Airbus A330-200 tipi uçaklardan 5 adet,
 • Airbus A330-300 tipi uçaklardan 4 adet,
 • Boeing 737-800 tipi uçaklardan 29 adet,
 • Boeing 737-200ER tipi uçaklardan 2 adet,
 • Boeing 777-300ER tipi uçaklardan 6 adet olmak üzere toplam 51 uçağı bulunmaktadır.

EgyptAir'in Ortakları

EgyptAir’in ortak olduğu diğer şirketlerin isimleri şöyledir; Air Cairo, Air Sinai, EgyptAir Kargo (2002’de kuruldu), EgyptAir Express (2007’de kuruldu), Smart Aviation Company’dir.

egypt air uçak ları

EgyptAir’in Uçtuğu Yurt İçi İller

EgyptAir İstanbul ve Ankara şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir.

EgyptAir’in Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

İsviçre, Tayvan, Tanzanya, Tayland, Uganda, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, Yemen, İngiltere, Ukrayna, Rusya, Tunus, Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa gibi ülkelere uçak seferleri düzenlenmektedir.

egypt air nerelere uçuyor

EgyptAir Haberleri

25 Aralık 1976 yıllarında Tayland’a bir sanayi kompleksine çarpan uçağın içinde bulunan 52 kişi ve yerde bulunan 19 kişi hayatını kaybetmiştir.

EgyptAir Hava Yollarının Ceo’su, Safwat Musallam ve Hisham el-Nahas’tır. EgyptAir Hava Yollarının ana şirketi EgyptAir Holding şirketidir. EgyptAir Hava Yollarında 9000’den fazla çalışan bulunmaktadır.

EgyptAir Hava Yollarının logosu Horus’tur. Mısır mitolojisinde gök tanrısı güneş kanatlı tanrı olarak sembolize edilmiş ve genellikle bir şahin ya da şahin başlı adam logosudur. 2004 yıllarında EgyptAir, Afrika kıtasındaki ilk IOSA sertifikasını alan hava yolu şirketi oldu. Şirket, 2006 yılında 2007 yılında hizmet verecek olan yeni Embraer E-170 jetleri filosuna sahip EgyptAir Express’i kurdu. Kurulan bu yeni şirket kargo taşımacılığında büyük paralar kazandırdı.

EgyptAir Hava Yolları şirketi 81 farklı istikamete hizmet vermektedir. Bunlar Mısır’da 12, Afrika’da 19, Ortadoğu’da 20, Asya’da 7, Avrupa’da 21 ve Amerika’da 2’dir. Şirket uçuş noktalarını her geçen gün artırmakta ve filo yapısını geliştirmektedir. EgyptAir uluslararası standartlarda, personeline işe başlama ve ara ara meslek içi eğitimlerini tam ve eksiksiz bir şekilde vermektedir. EgyptAir, İstanbul havaalanından kalkmış olarak Mısır ve şehirlerine aktarmalı ve direk olarak uçak bileti satın alabilirsiniz. EgyptAir Hava Yolları düzenlediği kampanyalar ile yolcuların indirimli uçak bileti alma imkânı da sunmaktadır. Tek yapmanız gereken EgyptAir Plus kartı edinmek ve kampanyaları takip etmektir.