Etihad Airways Uçak Bileti

Etihad Airways Uçak Bileti
 • Ülke: Birleşik Arap Emirlikleri
 • Sahibi: Etihad Aviation Group
 • CEO: Peter Baumgartner
 • Uçak Sayısı: 120
 • Çalışan Sayısı: 20.000
 • Telefon Numarası: 00 971 2 599 0000
 • E-Posta: adgetp@etihadguest.com
 • Ticaret Unvanı: Etihad Airways
 • Tescilli Marka Adı: Etihad Airways
 • Merkez Adresi: Etihad Airways -Head office, New Airport Road, Khalifa City, PO Box 35566, Abu Dabi, UAE

Etihad Airways Hakkında

Kısa süre içerisinde gelişen ve başarılarını katlayan firma, 2003 senesinde Royal Decree tarafından kurulmuştur. Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal hava yolu firması olan Etihad’ın merkezi Abu Dabi’de bulunan bir firmadır. Firmanın tüm yetkileri ve sorumluluğu tamamıyla Abu Dhabi Hükümeti tarafından alınmıştır. Birçok farklı kıtaya ve farklı ülkeye seferler düzenleyen firmanın ilk önceliği yolcuları olup, yolcularına üstün konforla memnuniyet dolu bir yolculuk sunmak ilk hedefidir. Çok sayıda noktaya düzenlediği seferler ve 120’nin üzerindeki uçağıyla yolcularına profesyonel bir hizmet vermektedir. Etihad Hava Yolları, Etihad Aviation Group olarak bilinen EAG’nin beş ana dalından biridir. Farklı alanlarda çalışan havacılık ve seyahat firmasının grubu içerisinde bununla birlikte Etihad Teknik, Etihad Havaalanı Hizmetleri, Hala Grup ve Hava Yolu Hissedar Ortakları bulunmaktadır. 

etihad airways uçak bileti

Etihad Hava Yolları, dünyadaki en önemli ve güvenli hava yolu firması olmayı amaçlayan ve bu doğrultuda hizmetlerine devam eden bir firmadır. Vizyonlarından biri de dünyadaki ülkeleri Abu Dhabi aracılığıyla birbirine bağlamak olan firma, bu vizyon öncülüğünde çalışmalarında devam etmektedir. Abu Dhabi ve kendi geleneksel değerlerini yansıtmayı ve dünyaya tanıtmayı planlayan firma, bu değerlerden ilham alarak havacılık sektöründe bir numara olmayı hedeflemektedir. Etihad Airways’in en çok öne çıkan özelliklerinden biri de uçuşlarında sunduğu konfor ve üst düzey hizmetler olarak bilinmektedir. Ayrıca, iş birliğine dayalı çalışmaları birçok ünlü hava yolu firması ile anlaşma gerçekleştiren firma, bu sayede dünyanın tüm coğrafyalarına ulaşmak ve hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Etihad Airways Ortakları

Etihad Airways, Etihad Aviation Group adındaki havacılık ve seyahat grubunun içerisinde yer alan beş koldan biridir. Diğer kollar ise Etihad Teknik, Etihad Havaalanı Hizmetleri, Hala Group ve Hava Yolunun Hissedar Ortakları olarak bilinmektedir.  

Gerçek Kişi Nihai Hâkim Pay Sahibi Doğrudan ve Dolaylı Pay Oranı Toplamı

 • Etihad Aviation Group

Etihad Airways’ın Uçtuğu Yurt İçi İller

 Etihad Airways ülkemizde İstanbul, Bodrum ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir.

etihad airways nerelere uçuyor

Etihad Airways’ın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Dünyanın birçok noktasına uçan Etihad Airways her gün Afrika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu ülkelerine uçak seferleri düzenliyor. Bu bölgelerden 120’nin üzerindeki noktaya yapılan seferlerden bazıları; Zimbabwe, Mynmar, Maldivler, Tayland, Japonya, Hong Kong, Suudi Arabistan, Avustralya ve ABD’ye olmaktadır. Global bir şirket olma özelliğini her geçen gün artırdığı uçak seferleri ve varış noktaları sayısıyla koruyan Etihad Airways, gitmek istediğiniz coğrafyaya sizi dilediğiniz biçimde ulaştırabilir.

etihad airways uçakları

Etihad Airways Haberleri

Etihad Airways, özellikle kıtalar arasında gerçekleşen ve uzun süreli yolculuklarda değerli müşterilerine sunduğu konforlu yolculuk ve hizmetler ile son günlerde öne çıkıyor. Eski dönemlerde bir zulüm olarak görülen ve bitmek bilmeyen ufak koltuklarda sınırlı hizmetlerle gerçekleştirilen seyahatler Etihad Airways sayesinde artık havada gerçekleşen lüks biz zevk haline gelmeye başladı. En lüks uçak firmaları arasında yer alan Etihad Airways günümüzde gelişerek öne çıkan firmalardan biri haline gelmiştir.

Abu Dhabi merkezli olarak kurulan Etihad Hava Yolları, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal hava yolu şirketi olup, havada neredeyse lüks bir yaşam alanı hizmeti vermesiyle son yılların sıklıkla kendinden bahsettirenlerinden olmuştur. Birinci sınıf ve modern filosuyla müşterilerine hizmet veren hava yolunun havada sunduğu hizmetler uzun yolculukları keyifli hale getirmek için birebirdir. Zengin iç tasarımıyla öne çıkan uçaklarda, 20.000 dolara kadar çıkabilen fiyatlarla uçuş gerçekleştirilebilmekte olup bu yüksek fiyatlar için bile rağbet çok fazladır. Uçak içerisinde VIP yolcuların ayrı bir rezidansı, büyük deri bir koltukta oturma odasında LCD televizyon ve mini bar hizmeti ile donanımlı bir duş kabini yer almaktadır. Ayrıca lüks uçakların süitinde de 3 odalı kabin bulunmakta olup bu kabin dünyaca tanınan mimarlar tarafından çizilmiştir. 

Firmanın 20.000 dolara satılan biletleri ile sunulan hizmet bu kadarla da sınırlı kalmamaktadır. Etihad Hava Yolları tarafından müşteriye özel olarak yönlendiren bir host ya da hostes yolculuk boyunca müşterinin istekleri ile ilgilenmektedir. Yolculuk boyunca yolculara yatakta kahvaltı, istedikleri özel ürünlerle sunulan özel menülerde yemekler, içecekler ve istedikleri her türlü ürüne ulaşım sağlanmaktadır. Geçmiş dönemlerde kaçınılan ve bir zulüm olarak görülen kıtalar arası uzun yolculuklar bu yüksek fiyatlarla çekilebilir hale gelip, havada keyfi sürülen bir otel gibi hizmet vermektedir.