EVA Air Uçak Bileti

EVA Air Uçak Bileti
  • Ülke: Tayvan
  • Sahibi: Evergreen Marine Corporation
  • CEO: LinBou-shiu ve Cheng Chuan
  • Uçak Sayısı: 76
  • Çalışan Sayısı: 9247
  • Telefon Numarası: 886-2-25017899
  • E-Posta: evaair.com
  • Ticaret Unvanı: EVA Air
  • Tescilli Marka Adı: EVA Airways  Corparation
  • Merkez Adresi: 376 Hsin-Nan Road, Sec. 1, Luchu, Taoyuan Hsien, Taiwan 33801, R.O.C. TAIWAN

EVA Air Hakkında

Evergreen Group Başkanı ve kurucusu olan, Dr. Chang Youn-Fa tarafından 1989 yılında kardeş şirketi olan ve konteyner taşıyan gemi üreticisi firması Evergreen Line’ın sahibiyle birlikte EVA Air’i kurdular. İlk aşamada önemli ölçüde büyük sayılabilecek sayıda yani, 26 adet uçak sipariş ettiler. Kaliteli hizmet ve yüksek güvenlik standartlarını belirlediler. Kalite derecelendirme kuruluşu olan SKYTRAX tarafından 5 yıldızlı hava yolu ödülüne layık görüldü. EVA Air, Haziran 2013’te Star Alliance üyeliğini aldı. Şu anda 74 uçaktan büyük bir bölümü Business Class. Elite sınıf ve Economy sınıfını oluşturmaktadır. 

eva air hakkında

Firmanın tam adı EVA Air Corporation’dır. Hava yolu şirketi Tayvan’ın başkenti olan Taipei den uçuşlarını yapmaktadır. Uçuşlarını Taoyuan Uluslararası Havalimanından gerçekleştirmektedir. EVA Air 18 ülkede 65 farklı noktaya uçuş düzenlemektedir. Asya, Avrupa, Amerika ve Avustralya’nın birçok şehrine uçuş düzenleyen büyük bir hava yolu şirketidir. EVA Air 1989 yılında kurulmuştur. 1991 yılında uçuşlarını başlatmıştır. Aynı zamanda Evergreen Group’un bir parçasıdır ve uluslararası konteyner nakliyede önemli bir yere sahiptir. 2013 yılından beri de Star Alliance (Almanya’da kurulmuş olan hava yolu ittifakıdır.) üyesidir.

EVA Air’in Ortakları

EVA’nın kurumsal liderliğini Lin Bou-shiu ve Cheng Chuan yapmaktadır. EVA’nın büyük bir kısmı özel mülkiyete aittir. Evergreen Marine Corporation, Chang yung-fa, yabancı yatırımcılar ve bireysel hissedarlar EVA’nın hissesini oluşturmaktadır. EVA ismi Evergreen’in ilk harfinden ve Airways’in ilk harfinden alınarak oluşturulmuş bir isimdir. EVA ismi her zaman büyük yazılmakta ve EVA olarak okunmaktadır. Hava yolu şirketi logosunda da EVA AIR’i yeşil yazarak turuncu renkle süslemeler eklemiştir. Burada ki yeşil renk teknolojik yeniliği ve turuncu renk ise dayanıklılığı temsil etmektedir. Uçağın kuyruk bölümünde de logo tamamen kuyruk küresini kaplamıştır. 2015 yılında ise logo güncellenmiş ve uçağın göbek kısmı üzerinde koyu yeşil renk kullanılarak parlaklığı yeniden tasarlanmış ve kuyruk bölümündeki turuncu çizgi iptal edilmiştir. 2003 yılından bu yana EVA Air personeli güncel üniformalar giyerek hizmet vermektedir. Genelde yine, yeşil renk hâkim olmuştur. 

eva air uçuşları

EVA Air’in Yurt İçi Uçuşları

EVA Air Hava yolu firması ülkemizden sadece İstanbul şehrine uçak seferleri düzenlemektedir. 

EVA Air’in Yurt Dışı Uçuşları

Çin, Japonya, Güney Kore, Endonezya, Malezya, Rusya, Singapur, Amerika, İngiltere, Fransa, Avusturya, Polonya, Hollanda, Portekiz, İtalya, İspanya, Yunanistan, Hindistan, Avustralya, Brezilya, Meksika, Arjantin, Küba, Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir.

EVA Air Haberleri

Bugüne kadar EVA Air çok farklı sloganlarla reklam yapmış bir firmadır. Son olarak günümüze kadar gelen sloganı ‘Geleceğe Uçmak’ olmuştur.

EVA Air yolcu taşımanın yanı sıra, EVA Air Cargo isimli uçağıyla da hizmet vermektedir. İleri teknoloji ekipmanları ile müze sanat eserleri, Zoolojik örneklerin taşınmasında önemli bir rol oynar. Kargo işlemleri genel olarak Boeing 747-400 ile yapılmaktadır. EVA Air Cargo dünyanın en büyük on hava taşımacılığı şirketi arasında yer almıştır. 2008 yılında EVA Air Taipe hayvanat bahçesine hediye edilen iki Çinli pandayı taşıdı.

Çin in her bölgesine uçuş hizmeti vermesinin yanı sıra Kuzey Amerika, Avrupa, Okyanusya ve Asya da uluslararası hizmet vermektedir. Tayvan’daki uçuş merkezinden Asya-Pasifik bölgelerindeki tüm büyük şehirlere en kısa mesafede ulaşım kolaylığı sağlar. EVA aynı zamanda yaratıcı ve yenilikçe yapısıyla da bilinen bir hava yolu şirketidir. Geçmişte 1992 yılında bile ilk Premium(ödüllü) ekonomi kabinlerinden birini tanıtmıştır ve ödül almıştır. Bu kabinler Elite Class olarak anılmaktadır ve özellikle iş ve tatil amaçlı seyahat edenler için büyük beğeniyle karşılanmıştır. EVA ayrıca uçuş esnasında yolcularının eğlenceli vakit geçirmesi için (Hello Kitty, Wallpaper Magazine, Travel Weekly) seçenekler sunuyor. EVA uçaklarının bakımı ve işleyişinin düzgün olması konusunda önemli hassasiyet gösteren bir firmadır. 

ava air uçak bileti

EVA Air Airbus A321, Airbus A330 ve Boeing 777’den oluşan geniş ve dar gövdeli uçaklardan oluşmaktadır. Son zamanlarda EVA Air, Hello Kitty Jet Travels şirketi ile anlaşma yaparak uçaklarının üzerinde resimlerini kullanmakta ve catering servislerinde de aynı temada resimler kullanarak yolculuğu daha keyifli bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Eğer Hello Kitty Jet ile yolculuk yapmak isterseniz siteden ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. EVA Air uçakları ve hizmet kalitesi standartların üzerinde hizmet vermektedir. 

Ocak 2016 yılında Evergreen Group başkanı Chang Yung-fa vefat etmiştir ve Chang Kuo-Wei tarafından kontrol ve yetkileri oğluna bırakılmıştır. Daha sonraki zamanlarda farklı nedenlerden dolayı Chang Kuo-Wei istifa ederek StarLux Hava yolları adı verilen EVA Air’den ayrı bir şirket kurmuştur. 2017 yılında EVA Air, moda evi Shiatzy Chen tarafından tasarlanan üçüncü kuşak üniformaları tanıttı ve ikinci nesil üniforma yerine yerleşti.