Flynas Uçak Bileti

Flynas Uçak Bileti
  • Ülke: Suudi Arabistan
  • Sahibi: Flynas
  • CEO: BANDER AL MOHANNA
  • Uçak Sayısı: 31
  • Çalışan Sayısı: -
  • Telefon Numarası: +966 11 2611126
  • E-Posta: customerservice@flynas.com
  • Ticaret Unvanı: Flynas
  • Tescilli Marka Adı: Flynas
  • Merkez Adresi: 8018 abi bakr as siddiq - ar rabi  AR RIYADH 13316 - 4040Unit No Saudi Arabia

Flynas Hakkında

Merkezi Eritre’de bulunan Flynas, ülkesinin en önemli hava yolu şirketlerinden biri olarak 2000 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Asmara merkezli olarak hizmetlerini veren şirketin ismi Nas Air olmasına karşın Flynas olarak da bilinmektedir. Uçuşlarının önemli bir kısmını kendi ülkesine, Suudi Arabistan’a ve diğer Ortadoğu ülkelerine yapan şirket, toplamda 33 farklı noktaya yolcu taşımaktadır. Haftalık uçuş sayısının 1000 civarında olması, şirketin genç olduğunu gösteren en önemli verilerden bir tanesidir. Buna bağlı olarak şirket filosunun da küçük olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 29 uçaktan oluşan filo, yolcuları Doğu Akdeniz ve Avrupa gibi farklı bölgelere de taşımaktadır.

Suudi Arabistan içerisinde etkin bir şekilde faaliyet gösteren Flynas, düşük maliyetli yapmış olduğu uçuşlarla insanların çok uygun fiyatlara uçak bileti almasını sağlıyor. İlk olarak 2007 yılında hizmet vermeye başlaması, şirketin 10 yılını yeni tamamladığını göstermektedir. Oldukça yeni bir şirket olmasına karşın kısa sürede hızlı bir şekilde büyümeyi başaran şirket, 2007 yılından beri 18 milyondan fazla insanı istedikleri noktaya taşımıştır. Bunun yanı sıra şirketin gerçekleştirmiş olduğu uçuş sayısının da 170 binden fazlası son derece önemlidir.

Flynas hakkında

Flynas, 2013 yılında daha modern bir hizmet vermek için kolları sıvadı ve öncelikle Business kabin hizmeti verebilmek için birtakım yatırımlar yapmaya başladı. Söz konusu yatırımların içerisinde şirket filosunun daha modern hale getirilmesi de bulunuyordu. Şubat 2016 yılına kadar bu süreç devam etti ve Airbus markalı uçakları filosuna katmayı başardı. Airbus A320, şirketin yolcu taşıması için kullandığı uçaklardan bir tanesidir.

Flynas, düşük bütçeli seyahat edebilmeye imkân veren bir hava yolu şirketi olmasına karşın zaman zaman ekstra kampanyalar düzenlemekte ve bunların sayesinde yolcular biletler için çok daha düşük ücretler ödemektedir. Şirketin en fazla uyguladığı kampanyalardan birisi sadakat programlarıdır ki bu yöntem çok sayıda şirket tarafından uygulanmaktadır. Bunun dışındaki farklı kampanyaları da yapmaktadır.

Hizmet kalitesinin beklentileri karşılaması, şirketin en önemli özelliği iken ülkemizdeki bazı noktalara da yolcu taşımaktadır. Flynas, ülkemizdeki havalimanlarından üç tanesine yolcu getirmektedir ki bu havalimanları Antalya, İstanbul ve Hatay’da bulunmaktadır. Bu yönüyle, bizim ülkemizin turizmine de önemli katkılar yaptığını söylemek mümkündür. Şirketin yakın zamanda talebe bağlı olarak farklı kentlere de seferler başlatabileceği konuşuluyor.

Flynas'ın Ortakları

Flynas, özel sektöre ait bir şirkettir ve buna bağlı olarak şirketin bütün hisseleri özel sektördeki ortaklarındadır.

Flynas'ın Uçtuğu Yurt İçi İller 

İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep, Antalya, İzmir, Antakya, Ordu-Giresun, Trabzon şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir. 

Flynas uçuşları

Flynas'ın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Flynas firması ülke dışına da yolcu taşımaktadır. Yolcu taşınan ülkelerden bazıları Sudan, Kenya, Kuzey Sudan, Eritre, Suudi Arabistan, Uganda, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri şeklindedir. Bu sayının yakın zamanda yapılan yatırımlardan dolayı biraz daha artacağı tahmin edilmektedir.

Flynas Haberleri

Flynas tarafından izlenen politika incelendiğinde şirketin sürekli olarak büyüme ve yeni destinasyonlar açma hedefinde olduğu net bir şekilde görülmektedir ki buna bağlı adımları her fırsatta atmaktadır. Söz konusu adımlardan bazıları yakın zamanda atılmış ve şirket Yunanistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Avusturya’ya uçuşlar başlatmıştır. Yeni uçuş noktalarına haftada 3 sefer yapılacağı duyurulurken bu uçuşların Riyad ve Cidde gibi önemli merkezlerden yapılacağı belirtilmektedir. Düşük maliyet sebebiyle bilet fiyatlarının uygun olması, bu alanda ciddi bir rekabet yaşanacağının habercisidir. Bu rekabetten düşük maliyet ve yüksek hizmet kalitesi ile çıkacağını düşünen firmanın planlarının ne kadarının tutacağı yakında net bir şekilde ortaya çıkacak.

Flynas uçak bileti

Flynas şirketinin hedeflerinin yüksek olması, yapılan yatırımlardan net bir şekilde anlaşılmaktadır. 2018 yılının Nisan ayında ajanslara düşen bir habere göre şirket 6,3 milyar dolarlık bir bütçeyi yeni uçaklar almak ve servis hizmetleri için ayırmış durumdadır.