Garuda Indonesia Uçak Bileti

Garuda Indonesia Uçak Bileti
 • Ülke: Endonezya
 • Sahibi: KLM Interinsulair Bedrijf
 • CEO: Emirsyah Satar
 • Uçak Sayısı: 196
 • Çalışan Sayısı: 120 bin
 • Telefon Numarası: 00 62 21 23519999
 • E-Posta: customer@garuda-indonesia.com
 • Ticaret Unvanı: Garuda İndonesia The Airline of Indenesia
 • Tescilli Marka Adı: Garuda İndonesia
 • Merkez Adresi: Management Building, 3d Floor Soekamo-Hatta International Airport, Cengkareng, Jakarta, 19120, Indonesia

Garuda Indonesia Hakkında

1947 tarihinde KLM Interinsulair Bedrijf olarak kurulmuş olan hava yollarının ana merkezi Soerkarno-Hatta Havalimanı olmakla birlikte Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı ve Sultan Hasanuddin Uluslararası Havalimanı’ndan da merkezi şubeleri bulunmaktadır.

Endonezya’nın bayrak taşıyıcı ulusal hava yolu firması olan Garuda Indonesia SkyTeam üyesidir. Ana merkezi Soekarno-Hatta Uluslararası Havalimanından gerçekleştiren şirketin ismi Budizm’de ve Hinduizm’de kutsal sayılan Garuda Kuşu’ndan gelmektedir. Bazıları ise ismin kurulduğu dönemde çok meşhur olan bir şairin şiiri olan Noto Soeroto’dan esinlenerek konulduğunu belirtmektedir. Aynı zamanda firmanın ambleminde de yer alan kuş Endonezya Devleti’nin resmi ambleminde de simgesel olarak bulunmaktadır. 

Garuda Indonesia hakkında

Ülkede sivil ticari havacılık piyasası Endonezya halkının bağımsızlık mücadelesine girmesiyle birlikte başlamıştı. İlk ticari uçuş 26 Ocak 1949 tarihinde Indonesia Airways firmasına ait RI 001 kodlu DC 3 Dakota uçağı ile gerçekleşmiş oldu. Gerçekleşen ikinci uçuş ise 28 Aralık 1949 tarihinde Garuda Indonesia Airways tarafından geçekleştirilmiştir. Garuda Indonesia’nın ilk uçuşu olan bu sefer DC 3 uçağı ile Jakarta’dan Yogyakarta’ya düzenlenmişti. 1950 yılında devlet tarafından alınmış ve artık resmi olarak devletin hava yolu firması olmuştur. Devletin resmi kurumu haline geldiği 1950 yılında toplam 38 uçağı bulunan firma disiplinli çalışmasının neticesinde kendini büyütmüştür. 1950’de 8 adet Convair 240, 22 adet DC 3, 8 adet Catalina ile hizmet veren firma günümüzde 196 filoyla hizmetlerini sürdürmektedir. Gelişimi için çalışmalarına hızla devam eden firma 11 Şubat 2011 yılında hisselerini halka açmıştır. Böylece yeniden yapılanma programını başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ederek sektörde modern ve kusursuz hizmetleri ile göz doldurmaktadır. 

Garuda Indonesia’nın Ortakları

 Citilink, GMF AeroAsia, Aerowisata gibi kuruluşlardır.

Garuda Indonesia’nın Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizde sadece İstanbul şehrine uçak seferi düzenlemektedir.

Garuda Indonesiav uçuşları

Garuda Indonesia’nın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Japonya, Çin, Güney Kore, Singapur, Hindistan, Hollanda, Rusya, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Yunanistan, Romanya, Danimarka, Belçika, Amerika, Arjantin, Rusya, Suudi Arabistan, Irak, İran, Yemen, Tunus, Portekiz, Yeni Zelanda, Avusturya, Avustralya ve Katar gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir.

Garuda Indonesia Hava Yolları Haberleri

71 yıllık bir tarihi ve tecrübesi bulunan firma dünya çapında çok önemli başarılara imza atmıştır. Bu başarılardan bazıları şunlardır:

 • Dünyaca ünlü saygın Londra merkezli SKYTRAX kurumlardan En İyi Bölgesel Hava Yolu, Dünyanın En İyi Kabin Ekibi, Dünyanın En İyi Ekonomi Sınıfı ve benzeri tarzdaki ödüller
 • 2014, 2015, 2016, 2017 yıllarında üst üste sivil havacılık sektöründe prestiji bulunan Dünyanın En İyi Kabin Mürettebatı ödülü
 • SKYTRAX’a ait 5 yıldızlı Airline ödüllendirme derecelendirmesini elde etmesi
 • SKYTRAX’tan Dünyanın En Sevilen Hava Yolu 2016 ödülü
 • SKYTRAX’tan Best Economy Class ödülü

Tamamen müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuş olan firmada muhteşem bir hizmet sunulmaktadır. Kâr artışı sağlayarak hizmetini sürdürmeye çalışan firmanın müşterilerine sunduğu hizmetler arasında Garuda Miles bulunmaktadır. Garuda Miles programı sayesinde mil biriktiren müşteriler bu miller ile ücretsiz uçuşlarda kullanabilme olanağını yakalayabilmektedir. 

Garuda Indonesia ucak bileti

Ülkemizin bayrak taşıyıcı firması Türk Hava Yolları ile Endonezya’nın bayrak taşıyıcı firması Garuda Indonesia arasında kod paylaşımı anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşma, kod paylaşımı yani, Code Share yapılan görüşmeler neticesinde 2018 yılının Nisan ayından itibaren genişletildi.  Yapılan genişleme;

 1. Cakarta ile Melbourne
 2. Cakarta ile Sydney
 3. Cakarta ile Denpasar arasında yapılan seferlerde olacaktır. 

Müslüman bir ülke olan Endonezya’dan her yıl çok sayıda kişi Hacca gitmektedir. Ülkenin Hac taşımacılığını genellikle Garuda Indonesia Hava Yolları yürütmektedir. Bu hizmeti de başarı ile devam ettiren firma müşterilerine daha rahat bir hizmet verebilmek için her yıl Hac mevsiminde yedek uçak kiralamaktadır. Bu yılda kiralayacağı uçakların özelliklerini ve başvuru şartlarını resmî sitesinde yayınlamıştır.