Iberia Airlines Uçak Bileti

Iberia Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Madrid, İspanya
  • Sahibi: Air Nostrum ile İberia grubu
  • CEO: Luis Gallego
  • Uçak Sayısı: 128 (71 sipariş)
  • Çalışan Sayısı: 16.000
  • Telefon Numarası: +507 836-7001
  • E-Posta: clasica@iberia.es
  • Ticaret Unvanı: Internatıonal Aırlınes Group
  • Tescilli Marka Adı: Iberıa Airlines
  • Merkez Adresi: Av de la Hispanidad S/N 28042 Madrid İspanya

İberia Airlines Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz’in en güzel ülkelerinden biri olan İspanya’nın bayrak taşıyıcı firması olarak nitelendirilen İberia Airlines ülkenin en önemli hava yolu şirketidir. Açılış töreni 14 Aralık 1927 yılında yapılarak hizmet hayatına başlayan firmanın genel merkez ofisi, Madrid Barajas Uluslararası Havalimanında bulunmaktadır. Firmanın Oneword ile ittifakı bulunmaktadır. Oneword ittifakının yanı sıra Ilberis Express ve Air Nostrum isimleri ile biline yan kuruluşları mevcuttur. Büyük bir şirket olan Iberia Airline’in başında 2013 yılından günümüze kadar Luis Gallego bulunmaktadır. Avrupa’nın en büyük üçüncü hava yolu firması olan Iberia Airlines’in Oneword kuruluşuna üye olan hava yolları ile yaptığı günlük ortalama uçuş sayısı 8 bin 500 civarındadır. Köklü geçmişi ve yılların tecrübesi ile uluslararası havacılık sektöründe hizmet veren firma yolcularının tam güvenini almış durumdadır. Bu güveni devam ettirebilmek için 2013 yılında imaj değişikliğine gidilmiştir. Yapılan imaj değişikliği ile daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilmiştir. Gelir bakımından Delta Airlines ve American Airlines firmalarından sonra dünyanın en büyük üçüncü hava taşımacılığı firması olmuştur. 

iberia airlines uçak bileti

Havacılık sektöründe en önemli şey güvendir. İnsanlar güvendikleri firmaya kendi canlarını ve sevdiklerini isteyerek teslim ederler. Hava Yolları bu güveni sağlayabilmek için personelini düzenli eğitimden geçirmektedir. Çünkü gelişen teknoloji ile üretilen uçaklar ile ilgili yeterli ve gerekli bilgilerin yenilenmesi gerekmektedir. İberia Airlines personelini düzenli eğitime tabi tutarken aynı zamanda da filosunu her daim genç tutmaya özen göstermektedir. Yaşlı uçaklar yerine genç filoyla müşterilerine hizmet vermektedir. Gençleştirme çalışmalarında firma yakın dönemde 29 adet uzun menzilli uçağı filosuna dahil etmiştir. Böylece, firma filosunu Airbus A340-600, Airbus A330-200, Airbus A319, Airbus A321, Airbus A330-200, Airbus A320 ve Airbus A330-300 tipi güvenli ve genç uçaklardan meydana getirmiştir. 

İberia Airlines Ortakları

Air Nostrum ve Iberia Grub şirketlerinin bir parçası olan İberia Airlines 12 Kasım 2009 yılında British Airways ile birleşmesi gündeme gelmişti. Yapılan açıklama ile de bu konuda uzlaşmanın olduğu doğrulanmış ve sonunda da birleşme gerçekleşmiştir.

İberia Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizde herhangi bir şehre uçak seferleri düzenlememektedir. 

iberia airlines uçakları

İberia Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Meksika, Hollanda, Almanya, İngiltere, Yunanistan, Fas, A.B.D, Hindistan, Senegal, Finlandiya, Portekiz, Fransa, İtalya, İsrail, Ukrayna, Rusya, Tataristan

İberia Airlines Haberleri

İberia Airlines talepteki dramatik düşüş nedeni ile Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı ile İstanbul Atatürk Havalimanı arasında yapılan uçuşları 7 Mayıs 2016 tarihi itibariyle durdurma kararı aldı. 2013 yılında yeterli talebin olmaması neticesinde kâr elde edilememesi nedeniyle durdurulan seferler 2014 yılının Haziran ayında tekrar başlamıştı. 2016 yılının Mayıs ayında ise taleplerdeki dramatik düşüşten dolayı tekrar durduruldu. Firma İstanbul Atatürk Havalimanına yaptığı seferlerin yanı sıra Gana’nın Akra, Nijerya’nın Lagos uçuşlarını da 17 Mayıs’tan itibaren durdurdu. Durdurma sebebi olarak da petrol sektöründe yaşanan kriz ve hatların kârlılığının kalmaması olarak açıklamıştır. 

iberia airlines bilgiler

İstanbul Atatürk Havalimanına uçuş yapan dünya çapında büyük 7 farklı hava yolu seferlerini durdurma kararı aldı. Bu firmaların 5’i Avrupa’dan 2’si ise Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Durdurma kararı alan firmalar; Air France, Alitalia, Iberia, Austrian, Swiss, Delta ve Air Canada firmalarıdır. 7 ülkenin bayrak taşıyıcı firmalarının İstanbul’a uçuşlarını durdurması dünya sektörü tarafından dikkatlice takip edilmektedir. Taleplerin düşmesi, maliyetlerin artması, Türk firmalarıyla yaşanan rekabet gibi nedenler sebep olarak gösterilmektedir. Fiyat konusunda Türk firmalarının daha fazla rağbet görmesi yabancı firmalara olan talebi düşürmüştür. Bir yönden seferlerin durdurulması olumsuz bir durum olarak algılansa da diğer taraftan Türk firmalarının başarısı olarak da değerlendirilmektedir.