Japan Airlines Uçak Bileti

Japan Airlines Uçak Bileti
  • Ülke:Japonya
  • Sahibi:Japonya
  • CEO:Yoshiharu Ueki
  • Uçak Sayısı:162
  • Çalışan Sayısı:11,449 kişi
  • Telefon Numarası:+81 (3) 5460 3109
  • E-Posta:stephen.pearlman@jal.com
  • Ticaret Unvanı: Japan Airlines A.Ş
  • Tescilli Marka Adı:Japan Airlines Corporation
  • Merkez Adresi:4-11, Higashi Shinagawa, 2-Chrome, Shinagawa-ku, Tokyo, 140-8605, Japan

Japan Airlines Hakkında

Japonya’nın lider hava yolu şirketlerinden biri olan Japan Airlines, Japonya hükümetinin kararı ile 1951 yılında Tokyo’da kurulmuştur. Japan Hava Yolu şirketi aynı zamanda Oneworld üyesidir. Japan Airlines’nın merkez iki şubesi vardır ve bu şubeler; Tokyo Haneda ve Tokyo Narita’da bulunmaktadır. Uluslararası seferler Tokyo Narita Uluslararası Hava Yolu şirketinden, iç hat uçuş seferleri ise Tokyo Haneda Havalimanından yapılmaktadır. Japan Airlines, Japan Air System ile birleştikten sonra Japonya’nın en iyi ikinci hava yolu şirketi olmuştur. Japan Airlines Boeing ve Airbus uçaklarından oluşan büyük bir hava yolu şirketi olmakla beraber 30 farklı hava yolu şirketiyle de kod paylaşımı için anlaşma imzalamıştır. Japan Airlines geniş filosu ve hizmetleri ile yurt içi ve yurt dışına seferler düzenlemekle birlikte 56 ülkeye taşımacılık hizmeti de vermektedir. Yurt içinde ulaşım hizmeti verdiği şehirlerden bazıları; Tokyo, Hirosima, Kumamoto, Misawa, Aomori, Nagasaki, Osaka...

Japan Airlines hakkında

Japan Airlinesnın yurt dışında hizmet verdiği noktalar daha fazladır. Yurt dışına ulaşım hizmeti ulaşan şehirlerden bazıları şunlardır; İstanbul, Atina, Viyana, Roma, Sao Paulo, Londra, Amsterdam, Oslo, Barselona, Helsinki...

Japan Airlines müşterilerine konforlu, güvenli, dakik ve yüksek hizmet kalitesi ile hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Yuji Akasaka (Japan Airlines Temsilcisi) çalışanları ile ortak bir bilinç oluşturmaya önem vermiş ve böylece daha iyi hizmet sunabileceklerini ifade etmiştir. Çalışanlar ekip içinde birlik kurarak hizmet vermekte ve müşteri memnuniyeti için sistemli ve mükemmel çalışmaktadırlar.

Japonya’nın en iyi ikinci hava yolu olan Japan Airlines, DHL İnternational’ın yüzde 25 hissesine de sahiptir. Öte yandan Japan Airlines şirketinin otel, bilgisayar, seyahat hizmetleri, uçak bakım hizmetleri, kargo gibi sektörlerde de girişim ve faaliyetleri mevcuttur.

Japan Airlines Ortakları

Japan Airlines hükümet tarafından kurulmuştur.

Japan Airlines’nın Uçtuğu Yurt İçi İller

Ankara ve İstanbul şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir. 

Japan Airlines ucak bileti

Japan Airlines’nın Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Hollanda, Yunanistan, İspanya, Çin, Tayland, Amerika, Belçika, Macaristan, Romanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Finlandiya, İngiltere, İtalya, Fransa, Norveç,  Çekya, Brezilya, Estonya, Avusturya gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir. 

Japan Airlines Haberleri

Japan Airlines, 14 Mayıs 2018’de uluslararası taşımacılık faaliyetini geliştirerek daha ekonomik bir taşıyıcı ile daha ekonomik bir kargo işlemi gerçekleştirme kararını açıkladı. Buna göre, 3 yıl içinde şirket büyümeyi ve gelişmeyi hızlandırmayı hedefliyor.

Japan Airlines, Global Traveller’da yapılan anket ile en iyi hava yolu seçildi. Zamanının çoğunu seyahatlerde geçiren iş adamları, seyahatçiler oylamaya katılarak görüşlerini bildirdi. Global Dergisi’nin CEO’su Francis X. Gallagher, Japan Hava Yolu şirketinin hizmet, lüks ve deneyimlerini tüm uçaklarda görmenin mümkün olduğunu söylüyor ve şirketi kazandığı başarılar için tebrik ediyor. Japan Airlines ayrıca her bölümde ayrı ayrı takip ettiği girişimler ile sadakat ve müşteri memnuniyetinde de 1. sırada yer almayı başarmıştır.

Büyüme ve Yenilikçilik organizasyonunun yürüttüğü ankette Japan Airlines müşteri memnuniyeti ve kargo ile ilgili anketlerinde üst düzey ödüllere layık görülmüştür. Öte yandan, ekonomi sınıfında sağladığı konfora oldukça önem veren Japan Airlines, Dünya Hava Yolu Ödüllerinden en iyi ekonomi sınıfı hava yolu koltukları seçilmiştir. Koltuk sıraları arasındaki mesafe 10 cm artırılmış ve koltuklar genişletilmiştir.

Hava Yolu şirketlerinin ikram ettiği şarapların kalitesini belirleyen Cellars, Japan Airlinesnı altın madalyaya layık görmüştür. Yarışmak için şaraplar özenle test edilmekte ve değerlendirilmektedir. Şarap uzmanları hava yolu şirketlerinin şaraplarını birer birer tadarak değerlendirmede bulunurlar. Değerlendirme sonucunda 33 hava yolu şirketi arasından Japan Airlines (JAL) ilk sırada yer almış ve altın madalyayı kazanmıştır.

Japan Hava Yolu, daha başarılı bir Tokyo için Uluslararası Basketbol Federasyonunu desteklemiştir. Federasyonun resmi hava yolu şirketi olmak için anlaşma imzalanmıştır. Böylece Japan Airlinesnın amaçlarından biri de Japonya’dan dünyaya basketbolu tanıtmak ve basketbolcularını müsabakalara taşımak olmuştur.