Korean Air Uçak Bileti

Korean Air Uçak Bileti
  • Ülke: Güney Kore 
  • Sahibi: Hanjin Group
  • CEO: Cho Yang-ho
  • Uçak Sayısı: 177
  • Çalışan Sayısı: 20540
  • Telefon Numarası: 1-800-438-5000
  • Ticaret Unvanı: Korean Air
  • Tescilli Marka Adı:Korean Air
  • Merkez Adresi: 9th floor of Korean Air Building, 117 Seosomun-Ro (3-41, Seosomun-dong), Chung-gu, Seoul, South Korea

Korean Air Hakkında

1946 senesinde Kore’nin uluslararası hava yolu firması olarak kurulmuş olan Korean Air ’in iki merkezi de Seoul Incheon Uluslararası Havaalanı ve Seoul Gimpo Uluslararası Havaalanı’nda yer almaktadır. 125 civarında noktaya iç ve dış hatlar ile seferler düzenleyen firma başlıca Asya, Okyanusya, Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Afrika kıtalarına seferler düzenlemektedir. Düşük maliyetli hava yolu şirketi olarak bilinen Jin Air şirketinin hisselerine de sahip olan firma ayrıca SkyTeam ittifakının da kurucu üyesidir. Birçok hava yolu firması ile anlaşması bulunan SkyTeam ortaklığı sayesinde dünyanın birçok noktasına uçuş hizmeti sunan firma yolcularına da bu ittifak ile birçok imkân sunmaktadır. 

korean air uçak bileti

Firmanın filosunda oldukça güvenilir ve modern uçaklar bulunmakta olup bunlar Airbus A330-300, Boeing 777-300, Boeing 777-200 Er, Boeing 747-8, Boeing 777-300ER ve Airbus A380- 800 olarak sayılmaktadır. Yılda yaklaşık olarak 24 milyon yolcuya hizmet sunan Korean Air firması dünya çapında sahip olduğu 110 lounge salonu ile de öne çıkmaktadır. Dönemsel olarak değişmekle birlikte günde yaklaşık olarak 400 uçuş seferi düzenleyen firmanın içinde bulunduğu SkyPass programı ile de yolcular biriktirdikleri miller ile bilet alma, ekstra bagaj ve yiyecek ya da lounge gibi ekstra hizmetlerden yararlanabilmektedir. Korean Air dışındaki diğer SkyPass üyesi hava yolu firmaları ise başlıca; Delta Airlines, American Express, KLM, Alitalia, Air France, Hyatt Hotels, Garuda Indonesia, Saudia ve Hertz gibi firmalardır. 

SkyTeam’in kurucularından biri olan Korean Air firmasının merkez ofisi Seul kentinde ve Jeju Uluslararası Pusan Havaalanı Gimhae’de yer almaktadır. Sahip olduğu yolcular ve uçuş trafiği ile dünyanın en büyük ve önemli hava yolu firmalarından biri olan firma aynı zamanda en modern filolardan birine sahip olmasıyla da biliniyor. Özellikle son yıllarda gösterdiği gelişmeler ve yenilikler ile ilgi gören firma yolcuların konforunu da düşünerek birçok değişime gitti. 

Korean Air Ortakları

Korean Air ‘in sahibi Hanjin Group olarak geçmektedir. 

Korean Air Uçtuğu Yurt İçi Şehirler

İstanbul şehrine uçak seferleri düzenlemektedir. 

korean air nerelere uçuyor

Korean Air Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Güney Kore’nin dünyaya açılan kapısı olarak görülen şirket birçok farklı kıta ve ülkeye çok sayıda sefer düzenlemektedir. Bu ülkeler ise; Vietnam, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Tayland, Tayvan, İsviçre, Endonezya, İtalya, Japonya, Malezya, Myanmar, Hollanda, Filipinler, Rusya, Singapur, Güney Kore, Hindistan, Hong Kong, Almanya, Fransa, Mısır, Çek Cumhuriyeti, Çin, Kanada, Kamboçya ve Avustralya olarak sayılabilmektedir. 

Korean Air Haberleri

Güney Kore başkenti Seul kentinde yer alan Incheon Havaalanı’nda Korean Air’e ait iki uçak beklenmedik bir durumla karşı karşıya kaldı. Korean Air ‘in uçağı olan Airbus A380 uçağının kanadı push back esnasında park halinde seyreden aynı firmanın Boeing B777 uçağının kuyruğuna kaza ile çarptı. Uçaklarda bazı hasarlar meydana geldi ancak yaralanan kimse olmadığı firma tarafından bildirildi.

korean air uçakları

Kazalar ve yaşanan talihsizliklerden sonra yenilenme ve güvenilirliğini artırma sürecine giren Korean Air firması günümüzde hala Güney Kore için büyük bir ciro kaynağı olarak bilinmektedir. Güney Kore’nin milli hava yolu firması olan Korean Air İstanbul uçuşlarında da yaptığı yenilenme sonucunda bir değişikliğe giderek haftada 4 olarak gerçekleştirilen sefer sayısını haftada 5 olarak değiştirme kararı aldı. Ancak kararın gerçekleştirileceği tarih 1 Ağustos ile 26 Ağustos arası olup bunun dışında kalan yaz dönemi tarihlerinde firma İstanbul’a haftada 4 kez sefer düzenlemeye devam edecek. Seferlerde kullanılacak uçaklar ise B777-200ER, A330-300 ve A300-200 olarak gerçekleştirilecek.