Kuwait Airways Uçak Bileti

Kuwait Airways Uçak Bileti
  • Ülke: Kuveyt
  • Sahibi: Kuveyt Hükümeti
  • CEO: Ebrahim Abdullah Al-Khuzam
  • Uçak Sayısı: 27
  • Çalışan Sayısı: 1.250
  • Telefon Numarası: +965 22901697
  • E-Posta: web@kuwaitairways.com
  • Ticaret Unvanı: Kuwait Airways
  • Tescilli Marka Adı: Kuwait Airways
  • Merkez Adresi: Kuwait Airways, Head Office PO Box 394-Safat 13004 State Of Kuwait           

Kuwait Airways Hakkında

1954 yılında kurulan Kuwait Airways ilk zamanlarda kısıtlı olan uçuşlarını Abadan, Beyrut, Kudüs ve Şam’a düzenlemiştir. İlk yılı bu şekilde atlatan hava yolu şirketi ikinci yılında Kuveytli işadamlarının kurumuş olduğu şirketin %50’sini Kuveyt Devleti’ne devretmiştir. Kuveyt’in ulusal hava yolu şirketi olan Kuwait Airways Ortadoğu’nun en büyük hava yolu şirketleri arasında yer almaktadır. Avrupa, Güneydoğu Asya, Kuzey Amerika ve Hindistan’a Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan tarifeli seferler düzenlenmektedir. Bu hissenin devredilmesinin ardından şirketin yeni ortağı olan devlet sermayeyi iki katına çıkararak hava yolu firmasının kalan %50’sini de satın almıştır. Bu şekilde de şirketin tamamına sahip olmuştur. Kuwait Airways 1962 yılında ilk kez kiralama yoluna gittikleri jet motorları ile Comet 4-C alımını gerçekleştirmiştir. Bu girişim ile ulusal hava yolu uçuş noktalarını genişleten firma Londra istikametine haftada üç kez tarifeli olarak sefer düzenlemiştir. Değişen havacılık ihtiyaçlarına yönelik olarak 1968 yılında 3 adet Boeing 707 modeli filosuna eklemiş olan Kuwait Airways 10 yıl sonrasında da 8 uçağı daha filosuna dahil etmiştir. 

kuwait airways uçak bileti

Kuwait Airways 1978 senesinde iki adet geniş gövdeli uçak satın alarak filosunu genişletmiştir. B747-200 tipi uçağı satın alan firma bir sonraki yılda da bir tane daha satın alarak filosunda genişlemeye gitmiştir. Bu büyüme Kuwait Airways’in uçuş ağını batı güzergahında New York, doğuda ise Manilya’ya kadar genişletmiştir. Filosunun modernizasyonu için 4 adet Boeing 727 uçağı 180’li yıllarda satın alan şirket 2 yıl sonrasında 8 adet Airbus A310 ve Airbus A300-600 uçaklarını, 1986 senesinde ise 3 tane Boeing 767-200ER geniş gövdeli olan uçaklarını filosuna dahil etmiştir. 

Kuwait Airways’in binalarının ve filosunun yıkımı Kuveyt işgaline dayanmaktadır. Havayollarında 3 adet A320-200, 3 adet A310-300, 5 tane A300-605R, 4 adet A340-300 ve 2 tane de Boeing 777-200ER uçaklarını 17’ye çıkarmıştır. Günümüzde ise 27 uçaklık filosu ile hizmet sunmaktadır. İşgal sonrasında güvenliği birinci plana alan hava yolu şirketi yolcuların konfor ve rahatlığı için gereken tüm hizmeti sunmaktadır. Yanı sıra dünya çapında 47’den fazla ülkeye ulaşmak için de ağını yeniden kurmayı amaçlamaktadır. Yenilik odaklı, rekabete ayak uydurabilen, vizyon sahibi, müşteri memnuniyetini öncelikli kılan ve en iyi seyahat deneyimini tattıran bir firma olan Kuwait Airways ile yolculuk bir ayrıcalıktır.

kuwait airways uçakları

Kuwait Airways Ortakları

1954 yılında Kuveytli iş adamları tarafından kurulan Kuwait Airways bir yıl sonra %50 hissesini ve ikinci yılda da kalan %50 hissesini Kuveyt Devleti’ne devretmiştir. Günümüzde hava yolu şirketinin tamamı Kuveyt Hükümeti’ne aittir. 

Kuwait Airways’in Uçtuğu Yurt İçi İller

İstanbul şehrine uçak seferleri düzenlenmektedir. 

kuwait airways nerelere uçuyor

Kuwait Airways Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

İngiltere, Almanya, Fransa, İsveç, İtalya, Mısır, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Hindistan, Tayvan gibi ülkelere uçak seferleri düzenlenmektedir. 

Kuwait Airways Haberleri

Kuveyt’te 1954 yılında Kuveytli iş adamları tarafından kurulan hava yolu şirketi bir sonraki yıl devletin himayesine geçmiştir. O günden bu yana Kuveyt’in ulusal bayrak taşıyıcısı olan şirket Ortadoğu’nun en büyük şirketleri arasında yer almaktadır. Ülkesinin milli hava yolu şirketi olan Kuweyt Airways, Kuveyt Uluslararası Havalimanı içerisinde yer alan merkezden yönetilmektedir. Şirket ortalama 35 noktaya uçuş düzenlemektedir. Ortak uçuşlar düzenlediği hava yolları ise; Türk Hava Yolları, AirIndia, Saudia, Alitalia, Etihad Hava Yolları ve Etiyopya Hava Yolları’dır. Kuwait Airways 27 uçaklık filosunda çiftli ve üçlü kabinler yer almaktadır. Birinci sınıf, ekonomi sınıfı ve ticari sınıf düzenlemeleri ile müşterileri memnun olmaları hedeflenmektedir. Kuwait Airways, Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan birçok iç ve dış hat uçuş gerçekleştirmektedir.