LOT Polish Airlines Uçak Bileti

LOT Polish Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Polonya
  • Sahibi: Polonya Ulusal Hava Yolu
  • CEO: Rafal Milczarski 
  • Uçak Sayısı: 60
  • Çalışan Sayısı: 3500’den fazla
  • Telefon Numarası: +48 22 577 77 55
  • E-Posta: ot_info@lot.pl
  • Ticaret Unvanı: LOT Polish Airlines
  • Tescilli Marka Adı:LOT Polish Airlines
  • Merkez Adresi: ul. 17 Stycznia 39, 00-906 Warszawa

LOT Polish Airlines Hakkında

İlk olarak 1929 yıllında faaliyetlerine başlayan şirket o tarihten sonra ülkede bulunan insanların hava yolu ulaşım ihtiyacını etkin olarak karşıladı. Şirketin merkezi, ülkenin de başkenti olan Varşova’dadır. Polonya’nın en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olan LOT Polish Airlines, aynı zamanda ülkenin bayrak taşıyıcı şirketi konumunda bulunmaktadır ki bu da şirketi daha özel hale getirmektedir. Burada yer alan Chopin Havalimanı ve ülkenin bir diğer önemli havalimanı olan Lennart Meri Talinn içerisinde şirketin ofisleri bulunmaktadır ve buradan etkin olarak hizmet vermektedir.

Hava yolu ittifaklarından olan Star Alliance üyesi olan şirketin bu ittifaka giriş yılı 2003’tür. Giriş tarihinin oldukça eski olması, şirketin kalitesini göstermesi açısından son derece önemlidir. Şirket yolcu taşımacılığı dışındaki diğer havacılık alanlarında da faaliyet göstermekte olup bunları yan kuruluşları ile yapmaktadır. Uçak kiralama ve kargo taşımacılığı söz konusu alanlardan bazılarıdır.

LOT Polish hava yolları nerelere uçuyor

LOT Polish Airlines, vermiş olduğu kalitesi hizmet ile dikkat çekmektedir. Bunun nedeni ise şirketin filosudur. Filosunda bulunan 60’a yakın uçak ile yolcularını hem ülke içinde hem de ülke dışında taşımayı başaran şirket, filosunda zaman zaman yenileme çalışmaları da yapmaktadır. Böylece eski model olan uçaklar yenileriyle değişmektedir. Şirketin filosunda bulunan bazı uçak modelleri Embraer ERJ175, Embraer ERJ195, Boeing 737-500, Embraer ERJ170, Boeing 737-400 ve Boeing 787-8 şeklindedir. Bu uçaklardan geniş gövdeli olanlar özellikle yurt dışı seferleri için kullanılmaktadır. Bu sayede yolcular, seyahat esnasında çok daha rahat etmektedir.

LOT Polish Airlines, uçuş ağını her geçen gün biraz daha genişletmek için birtakım çalışmalar yapmaktadır. Şirketin ittifaka olan ortaklığı bu noktada çok ciddi avantajlar sağlasa da her zaman yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı da şirket, farklı ortaklıklara gitmek suretiyle bu ihtiyacı farklı şekilde karşılamaktadır. Aktarmalı uçuşlar için yapılan bu ortaklıklar genellikle karşılıklı olmaktadır.

LOT Polish Airlines, hizmet kalitesi bakımından beklentileri karşılamaktadır. Yolcular tarafından yapılan değerlendirmelerde genellikle yeterli seviyelerde notlar alan LOT Polish Airlines, son yapılan geniş kapsamlı değerlendirmede 5 üzerinden 4,06 almayı başardı. Bu da şirket için önemli bir başarı olarak kabul edilebilir. Yakın zamanda söz konusu notun biraz daha yükselmesi için birtakım çalışmaların yapılması planlanmaktadır.

LOT Polish Airlines Ortakları

LOT Polish Airlines, Polonya’nın resmi hava yolu şirketidir. Söz konusu durum sebebiyle şirketin hisselerinin büyük bölümü devlete aittir. Yapılan son açıklamalarda devlete ait olan hisse senedinin oranının %67 olduğu belirtildi. Bunun haricinde kalan kısım ise özel sektör tarafından satın alınmış durumdadır. Zaman zaman yapılan ortaklıklar, şirketin bu kısmını ilgilendirmeyip hizmet anlamında olmaktadır. Dolayısıyla da hisse durumunun bu şekilde kaldığı ve değişmediği söylenebilir.

LOT Polish hava yolları uçak bileti

LOT Polish Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

İstanbul ve Ankara şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir. 

LOT Polish Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Söz konusu ülkelerden bazıları Hollanda, Rusya, Belçika, Fransa, İtalya, Macaristan, Arnavutluk, Ermenistan, Avustralya, Avusturya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Estonya, Finlandiya, Çekya, Gürcistan, Yunanistan, Hong Kong, İzlanda, Macaristan, Endonezya, İrlanda, İsrail, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kosova, Norveç, Portekiz ve Beyaz Rusya’dır. Ülke dışındaki toplam destinasyon sayısı 60’tan fazladır.

LOT Polish hava yolları uçakları

LOT Polish Airlines Haberleri

Polonya’nın en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olan LOT Polish Airlines, filosuna yeni uçaklar katarak büyümeye devam ediyor. Yakın zamanda alınan 4 Boeing marka uçak sayesinde şirketin hem hizmet kalitesi hem de uçuş ağı genişledi. Söz konusu durum, şirketin koltuk kapasitesinin de artmasını sağladı. Bu alanda üst sıralarda yer alan şirket, filosunu genişletmeye devam edeceğinin sinyallerini de böylece vermiş oldu. Ayrıca bu genişletme işlemi yapılırken uçaklardan bazılarının yenileneceği de tahmin ediliyor.

LOT Polish Airlines, pilot istihdam etme konusunda sıkıntılar yaşamaktadır ve bu sıkıntıları gidermek amacıyla dışarıdan pilot hizmeti almayı düşünmektedir.