Lufthansa Uçak Bileti

Lufthansa Uçak Bileti
 • Ülke: Almanya
 • Sahibi: Özel Yarı Kamusal Şirket
 • CEO: Carsten Spohr
 • Uçak Sayısı: 264 
 • Çalışan Sayısı: 120.000
 • Telefon Numarası: +90 212 354 88 88
 • E-Posta: impressum_de@lufthansa.com
 • Ticaret Unvanı: Deutsche Lufthansa AG 
 • Tescilli Marka Adı: Lufthansa
 • Merkez Adresi: Deutsche Lufthansa Aktiengesellschaft, LinnicherStraße 48, 50933 Köln, Deutschland

Lufthansa Hakkında

Almanya’nın ve dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan Lufthansa bir devlet kurumu olarak 1920’li yıllarda kuruldu. Bilindiği gibi uçaklar 1900’lü yıllarda yayılmaya başlamış ve buna bağlı olarak farklı hava yolu şirketleri kurulmuştur. Lufthansa da bunlardan bir tanesidir ve 1926 yılında Deutsche Lufthansa A. G. ismiyle kuruldu. Havacılık alanında faaliyet göstermek için kurulan bu şirket zaman içinde ciddi bir gelişim gösterdi ve günümüzde 100’den fazla ülkedeki 200 ayrı noktaya direkt seferler yapmaktadır. Ortak uçuşlar da dikkate alındığında yolcu taşıması yaptığı nokta sayısı 400’ü geçmektedir ki bu çok yüksek bir rakamdır. 2008 yılında dünyanın en iyi hava yolu şirketi seçilen Lufthansa, Frankfurt merkezli olarak hizmet vermektedir.

lutfansa uçak bileti

1926 yılında kurulduktan sonra sadece sivil alanda değil askeri alanda da faaliyet gösteren şirket Nazi Almanyası’nda 1945 yılına kadar savaş uçakları noktasında da hizmet vermiştir. Savaşın kaybedilmesinden sonra faaliyetlerini durduran şirket, 1953 yılına kadar pasif konumda kalmıştır. Savaşın etkileri silindikten sonra Alman devleti sivil havacılığı desteklemiş ve bugünkü Lufthansa şirketinin bir kez daha temelleri atılmıştır. Savaştan sonra kurulduğunda merkezi Hamburg olmuş ve buna bağlı olarak ismi de Luftag olarak belirlenmiştir. İlk yıllarda 4 adet Convair ve 4 adet de Lockheed uçak ile faaliyetlerine başlayan firma, disiplinli bir şekilde çalışmış ve Amerika’nın New York şehrine seferler düzenleyecek kapasiteye kısa sürede ulaşmıştır.

Lufthansa şirketinin günümüzdeki kapasitesi ise oldukça yüksektir. 120 bin civarında çalışanı olan şirketin filosundaki uçak sayısı ise 250’den fazladır. Şirket sadece yolcu taşımacılığı yapmamaktadır. Filosundaki kargo uçakları ile dünyanın farklı kentlerine yük taşımacılığı da yapmaktadır. Kargo uçağı sayısı ise 19’dur fakat zaman zaman bu sayı artmakta ya da azalmaktadır. Şirket politikasına göre değişiklik gösterdiği söylenebilir. Bütün bunların sayesinde şirket 1997 yılından beri dünyanın en iyi Transatlantik şirketi olarak kabul edilmektedir. Bu ünvanını hâlâ korumaktadır.

Lufthansa uçakları

Lufthansa Ortakları 

Lufthansa bir kamu şirketidir fakat bir kısmı halka arz edilmiş durumdadır. 

Gerçek Kişi Nihai Hâkim Pay Sahibi Doğrudan ve Dolaylı Pay Oranı Toplamı

 • Devlet                                                                                    %11,5
 • Halka Arz                                                                               %88,5

Lufthansa Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizde İstanbul şehrine uçak seferleri düzenlemektedir. 

Lufthansa Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Şirketin seferler düzenlediği ülkelerden bazıları Avusturya, Avustralya, Belçika, İsviçre, İsveç, Norveç, İspanya, Portekiz, Fas, Tunus, Cezayir, Yunanistan, Irak, İran, Çin, Japonya, ABD, BAE, Katar, Suudi Arabistan, Brezilya, Kanada, Kongo, Kenya, Hong Kong ve İtalya şeklindedir.

Lufthansa nerelere uçuyor

Lufthansa Haberleri

Lufthansa uçuş ağını biraz daha geliştirmek için ortaklıklar yoluna gitmektedir ve bunu yaparken kalite konusuna önem vermektedir. Düşük kaliteli olarak bilinen şirketlerin bu istekleri genellikle geri çevrilirken şartlar bunlarla çalışılmasını gerektiriyor ise bu yola da nadiren başvurulmaktadır. Özellikle Afrika ülkelerindeki talebin az olmasına bağlı olarak böyle durumlar söz konusu olabilmektedir.

Hizmet kalitesini sürekli arttırmak için çalışmalar yapan şirket, teknolojik gelişmelere bağlı olarak filosunda ciddi iyileştirmeler ve yenilemeler yapmaktadır. Boeing ve Airbus firmalarından alınan yeni uçaklar ile yolculara çok daha konforlu seyahat imkânı verilmektedir. Şirket, dünyanın en saygınları arasında bulunmaktadır ve bunu korumak için çaba göstermektedir.