Mahan Air Uçak Bileti

Mahan Air Uçak Bileti
 • Ülke: İran
 • Sahibi: Mol-Al-Movahedin Institute
 • CEO: Hamid Arabnejad
 • Uçak Sayısı: 36
 • Çalışan Sayısı: 4,719
 • Telefon Numarası: +982148384838
 • E-Posta: customerservice@mahan.aero
 • Ticaret Unvanı: Mahan Air
 • Tescilli Marka Adı: Mahan Air
 • Merkez Adresi: Mahan Air Tower, Azadegan St, Karaj Highway, Tehran 1481655761 Iran

Mahan Air Hakkında

Mahan Air, İran merkezli olarak kurulan özel bir hava yolu firması olup 1991 senesinde kurulmuştur. Mahan Air 36 uçak sayılı filosu ile Uzak Doğu, Orta Doğu, Avrupa ve Asya kıtalarında 68 farklı noktaya seferler gerçekleştirmektedir. Mahan Air ’in genel merkez ofisi Tahran’da yer almaktadır. Firmanın merkez ofisleri ise Tahran Mehrabad Uluslararası Havaalanı ve İmam Humeyni Uluslararası Havaalanı’nda yer almaktadır. Mahan Air firması, İran’ın ilk özel hava yolu firması olarak bilinmektedir. Firma ayrıca 2001 senesinden beri IATA kuruluşunda (güvenli ve ekonomik hava yolu ulaşımı sağlama amacıyla kurulmuş olan bir kuruluş) üye olarak yer almaktadır. 

mahan air hakkinda

Mahan Air, kurulduğu 1991 senesi sonrası ilk hava yolu uçuş faaliyetine Tahran-Kerman-Tahran uçuşları ile başlamıştır. Takip eden yıllarda firma sürekli olarak gelişen ve kendini yenileyen yapısı ile filosuna 2 adet Airbus 30084 tipi uçakları eklemiştir. Daha sonra Airbus 300, 600, 310, 320, 340 ve Boeing 300, 400, 474 uçaklarını filosuna ekleyen firma günden güne büyümeye ve en güvenilir hava yolu firmaları arasında adını duyurmaya başlamıştır. Uçak sayısının artması ve kıtalar arasında gerçekleştirilen önemli uçuş seferlerinin eklenmesi ile firmanın yurt içi ve yurt dışı yolcu sayısı artış göstermiştir. Firmanın misyon ve vizyonları arasında ise emniyetli ve üst düzey güvenli taşımacılık hizmeti verme, verimli uçuşlar, kaliteli hizmet ve profesyonel çalışanlarıyla müşterilerine konforlu bir yolculuk imkânı sağlamak yer almaktadır. 

Mahan Air Ortakları

İran’ın ilk özel hava yolu firması olan Mahan Air Mol-Al-Movahedin Institute yapısında yer almaktadır. 

Gerçek Kişi Nihai Hâkim Pay Sahibi Doğrudan ve Dolaylı Pay Oranı Toplamı

 • Mol-Al-Movahedin Institute

Mahan Air Uçtuğu Yurt İçi İller

İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bodrum ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir. 

mahan air uçuşları

Mahan Air Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Firmanın yurt dışında sefer gerçekleştirdiği noktalar Rusya, Almanya, Fransa, Fas, İspanya, Yunanistan, Türkiye, Bulgaristan, Lübnan, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Endonezya, Tayland, Bangkok, Kuala Lumpur, Çin ve Kuveyt olarak sayılabilmektedir.

Mahan Air Haberleri

İran’ın ilk özel hava yolu firması olarak bilinen Mahan Air, yeni konsepti ve uygulamaları hakkında İstanbul’da bir lansman gerçekleştirip bilgilendirme yaptı. Mahan Air Avrupa Satış Direktörlüğü görevi yapan Hossein Hosseini, Mahan Air aracılığı ile Türkiye ve Uzak Doğu arasında bir köprü görevi gerçekleştirileceğini ifade etti. Aynı zamanda rötarsız, uygun fiyatlı ve üst düzey konforlu uçuşlar gerçekleştirmeyi hedefleyen firmanın bu doğrultuda modernleşme ve yenilenme politikası izlemekte olduğunu aktardı.

mahan air uçak bileti

Türkiye’de İstanbul ve Ankara kentlerinde merkezleri olan Mahan Air, 2008 senesinden günümüze dek İstanbul ile Tahran arasında seferler gerçekleştirmektedir. Ekonomik fiyatlar ile konforlu şekilde kıtalar arası ulaşım sağlamak amacında olan firma bu doğrultuda Türkiye yatırımlarına oldukça önem vererek yolcu potansiyelini de artırmayı hedeflemektedir. Ayrıca 17 senedir IATA kuruluşuna yani güvenli ve ekonomik şartlarda hava ulaşımı sağlama amaçlı olarak hava yolları arasında kurulmuş olan bir kuruluşa üye olan Mahan Air, bugün 36 uçaklık filosu ile Ortadoğu, Asya, Uzakdoğu ve Avrupa arasında ulaşım sağlayıp kıtalar arasındaki köprü görevini üstleniyor.