Nouvelair Uçak Bileti

Nouvelair Uçak Bileti
  • Ülke: Tunus
  • Sahibi: Neuvel Air
  • CEO: Aziz Miled
  • Uçak Sayısı: 8
  • Çalışan Sayısı: 540
  • Telefon Numarası: (+216) 70 02 09 20
  • E-Posta: call.center@Nouvelair .com.tn
  • Ticaret Unvanı: Nouvelair
  • Tescilli Marka Adı: Nouvelair Limited Şirketi
  • Merkez Adresi: Touristic Zone Dkhila -5065- Monastir – Tunisia

Nouvelair Hakkında

Nouvelair’ın temeli 1989 yılında atılmış olmasına rağmen şirketin asıl kuruluş tarihi 1990 yılına denk gelmektedir. Şirketin o zamanki ismi de Air Liberte Tunisie idi. Ancak 1990 yılındaki resmi açılıştan sonra ilk ticari uçuş da gerçekleştirilmiş oldu. Bu uçuş sırasında ve sonrasında da 2 adet McDonnell Douglas MD-83 uçağı kullanılmıştır.

Şirket ile ilgili bir sonraki gelişmeyse 5 yıl sonra yani 1995 yılında yaşandı. TTS Grubu (Tunus Seyahat Servisi), Air Liberte Tunisie’nin çoğunluk hissesini aldı ve bu olay aslında şirketin başına gelen en iyi olaylardan bir tanesi olarak tarihe geçti. Bundan bir yıl kadar sonra Air Liberte Tunisie ismi de Nouvelair olarak değiştirildi. Şirketin 1990 yılında açılış yapmasına rağmen büyüme hızının yavaş olması; uçak sayısını da doğru orantılı olarak etkilemiştir. Ancak 1999 yılında artan faaliyet sayısı ve yolcu kapasitesi Nouvelair Tunisie’nin 3 adet uçak daha almasına sebep olmuştur. Sonuç olarak artık şirketin 5 uçağı bulunmaktadır. 2002 yılında da bu listeye yeni bir A320 daha eklenmiştir. Böylece hava yolu şirketini kullanan müşteri sayısı da 1 milyonu aşmıştır. 2005 yılındaki 215 koltuklu 2 adet Airbus A321 de aralarına eklenince liste tam olarak güncellenmiş oldu. 

air nouvelair hakkinda

Nouvelair Ortakları

Fransız havayolu “Air Liberté” nin bir yan kuruluşudur. Bunun yanında pek çok hizmetler için Fransız firmalarla ortaklıkları bulunmaktadır.

Nouvelair Uçtuğu Yurt içi İller

Ülkemizde herhangi bir şehre uçak seferi düzenlememektedir. 

air nouvelair uçuşları

Nouvelair Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Cezayir, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, İsveç, İsviçre gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir. 

Nouvelair Haberleri

Nouvelair yavaş adımlarla da olsa gelişmeye devam etmektedir. Bu sebeple 2006 yılına gelindiğinde bünyesinde barındırdığı tüm servisler için ISO 9001 sertifikasının Sürüm 2000’inini almayı başarmıştır. Hemen takip eden yıl yani 2007 yılında firma sadece IATA tarafından verilen ve operasyonel güvenliği ifade eden IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) sertifikasını da almıştır.

Nouvelair Tunisie’nin Horizons Asses Air TM ödülü de 2009 yılında gelmiştir. Bilindiği üzere bu ödül AFNOR yani Fransız Standartlar Birliği tarafından verilmektedir. Ayrıca bu ödül, şirketin hizmet kalitesinin, güvenliğin ve bilginin şeffaflığını kabul eder niteliktedir.

air nouvelair uçak bileti

2012 yılına gelindiğinde ise Fransa’ya yapılan sefer sayıları artırılmıştır. Firma bu yönde yapılan isteğe de böylece olumlu yönde cevap vermiş oldu. Takip eden yılda ise genel bir hizmet lansmanı düzenlendi ve buradan itibaren de tüm yolculara çok daha iyi bir seyahat deneyimi sunmak amaçlanmaya başlandı.

2015 ve devamında da rotaların genişletilmesi için çalışmalara başlandı. Önce İskandinavya (İsveç, Norveç ve Danimarka) derken 2016 yılına gelindiğinde:

1 Nisan 2016 tarihinde Nice’e,

13 Haziran 2016 tarihinde Marseille’e,

14 Temmuz 2016 tarihinde Alger’a,

3 Kasım 2016 tarihinde ise Toulouse’a düzenli seferler düzenlenmeye başlandı.