Oman Air Uçak Bileti

Oman Air Uçak Bileti
 • Ülke: Umman
 • Sahibi: Umman Sultanlığı Hükümeti
 • CEO: Abdulaziz Al Raisi
 • Uçak Sayısı: 47
 • Telefon Numarası: Umman: 024531111 
 • E-Posta: omanair@katera.com.tr
 • Ticaret Unvanı: Umman Anonim Şirketi
 • Tescilli Marka Adı: Oman Air 
 • Merkez Adresi: PO Box 58 PC 111 Muscat Uluslararası Havaalanı

Oman Air Hakkında Genel Bilgiler

Oman Air’in kuruluşunun temelleri 1993 yılına dayanmaktadır. Yıllar içerisinde inişler çıkışlar yaşamış olsa da yetenekli personelleri ve düzenli çalışmalar neticesinde bölgesinin en iyileri arasına girmeyi başarmıştır. Uluslararası sivil havacılıkta saygın bir konumuna yükselmiş olan firma Umman’ın ulusal hava yoludur. Ana merkezi ülkenin Muscat şehrindeki havaalanında bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlarının büyük bir bölümünü Muscat Uluslararası Havalimanı’ndan yapmaktadır. Oman Air, Arap dünyasında önemli bir noktada bulunan Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü’ne üyedir. 

Oman Air’in bağlı olduğu Umman Air SAOC kapalı bir anonim şirkettir. Bu şirketin yüzde 99’u Umman Sultanlığı Hükümeti’ne ait olup geri kalan kısmı ise şahıslara aittir. Kurulduğu günden itibaren büyüme kaydeden firma değerlerine sahip çıkarak ilerlemektedir. Oman Air ailesi, Güven, saygı, bütünlük, şeffaflık, sorumluluk alma, takım çalışması ve eğlence değerlerinden asla taviz vermeden ilerlemektedir. Hükümetin hava yollarının büyük bir kısmına hatta nerdeyse hepsine sahip olmasından dolayı ekonomik bazı rahatlıklarının olduğu söylenebilir. 

oman air hakkında

Oman Air uçak bileti satışından sonra özellikle Kurumsal Sosyal Sorumluluk programları geliştirmeye özen göstermektedir. Bu programlar sayesinde Ummanın eşsiz güzellikleri, zengin kültürünü bütün dünyaya duyurmak amaçlanmaktadır.  Yapılan Kurumsal Sosyal Sorumluluk programlarının stratejik odakları arasında; araştırma ve geliştirmeye destek, Umman’ın topluluklarla güzelleşmesi, kültürel mirasların restorasyonu, doğal güzelliklerin temizliği, engelli vatandaşların güçlendirilmesi, atıkların dönüştürülmesi, yerel çevre programlarının desteklenmesi yer almaktadır. 

Oman Havayolları uçuşlarında, First Class, Business Class ve Ekonomi Sınıfı kabinleri hizmetleri bulunmaktadır. Fırst Class’ta, eşsiz düzeyde kişiselleştirilmiş, lüks deri kumaşlarla döşenmiş çok özel süit kabinlerde uçmak, Umman ve dünya mutfağından menü seçeneklerinin bulunduğu yemek ikramı ve ekstra hizmetlerle uçma fırsatı verilmektedir. Bussiness Class’ta ise, ödüllü koltuklarla seyahat, sıcak yemek alternatifleri ve konfor sunulmaktadır. Ekonomi sınıfında ise geniş diz mesafesi, koltuk seçme, eğlence sistemleri gibi imkanlarla uçurmaktadır. 

Havacılık sektöründe eğitim fazlaca önem arz etmektedir. Her yıl değişen uçakların kullanımı, bakımı, arızasının tamiri gibi konular devamlı gelişmektedir. Bunun farkında olan firma Mühendislik ve Bakım bölümü ile profesyonel uçak mühendisliği ve uçak bakım onarımı hakkında eğitim ve hizmet vermektedir. Güvenliğin en üst seviye olması gereken bu sektörde Oman Air kalite ve güven için devamlı çalışmakta ve kendini geliştirmektedir. Firma, belli ve düzenli aralıklarla personeline eğitim vermektedir. Sadece kendi çalışanları ile sınırlı kalmayıp kamuoyuna da eğitim vererek havacılık sektörüne ciddi katkılarda bulunmaktadır. Ayrıca ekonomik Oman Air uçak bileti de bulunmaktadır. 

Umman’ın ulusal firması olan Oman Air çeşitli ülkelerde düzenlenen etkinliklerde ödüller kazanmıştır. Firmanın yakın zamanda aldığı ödüller arasında şunlardır:

 • Fransa’nın Cannes kentinde Palm Beach’te düzenlenen yıllık Fronteir Ödülleri’nde 2017 yılına ait Yılın Inflight Perakendecisi ödülünü almıştır.
 • Orta Doğu Dünya Seyahat Ödüllerinde, Orta Doğu’nun Önde Gelen Hava Yolu İş Sınıfı ve Orta Doğu’nun Önde Gelen Hava Yolu Ekonomi Sınıfı kategorilerinde 2017 yılının en iyisi seçildi.

Oman Air Yurt İçi Uçtuğu İller

Ülkemizde herhangi bir şehre uçak seferleri düzenlememektedir. 

oman air nerelere uçuyor

Oman Air Yurt Dışı Uçtuğu Ülkeler

Ana ofisi Muscat Uluslararası Havalimanı’nda bulunan firma yurt dışında Körfez Arap Ülkelerine, Orta Doğu, Afrika, Hindistan Alt Kıtası, Uzak Doğu, Avrupa ve Avustralya’daki destinasyonlarına taşımacılık yapmaktadır. Bu bölgelerde firmanın uçtuğu ülkeler şunlardır:

 • Körfez Arap Ülkelerinde; Bahreyn, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri
 • Orta Doğu ve Afrika’da; Mısır, Etiyopya, İran, Irak, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Seyşeller, Tanzanya
 • Hindistan’ın Alt Kıtasında; Hindistan, Maldivler, Nepal, Pakistan, Srilanka
 • Uzak Doğu Ülkelerinde; Çin, Hong Kong, Endonezya, Kore Cumhuriyeti, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayland
 • Avrupa’da; Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Hollanda, Sırbistan, İsviçre, Birleşik Krallık

Hava yolu firması bazı ülkelerde tek bir havaalanında uçuş yaparken yolcu talebine göre bazı ülkelerden çok sayıda merkeze sefer düzenlemektedir. Ülkemizde ise İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçmaktadır. 

Firma yukarıdaki bölgelere yaptığı seferlerin bazılarını direkt kendisi yaparken bazılarını ise kod paylaşımı anlaşması yaptığı farklı hava yolları ile gerçekleştirmektedir. Oman Air’in kod paylaşımı yaptığı firmalar, Türk Hava Yolları, Tayland Hava Yolları, Srilanka Hava Yolları, Suudi Arabistan Airlines, Royal Jordanian, Garuda Endonezya, Kraliyet Hollanda Hava Yolları, Bankong Airways, Etiyopya Hava Yolları, Kuvait Airways, Katar Hava Yolları, Gulf Air, Malezya Hava Yolları, Lufthansa ve Etihad Hava Yolları’dır.

oman air uçak bileti

Oman Air Haberler

Oman Air, 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren Umman’ın başkenti Muscat’tan İstanbul Atatürk Havalimanı’na günde bir sefer düzenlemeye başlamıştır. Bu nedenle Oman Air uçak bileti kısıtlı olabilir. Harika doğal güzelliklere ve kültürel tarihi miraslara sahip olan iki ülke arasında yolculardan fazlaca talep geldi. Gelen talep ve doluluk oranın yüksek olması üzerine firma yetkilileri yeni bir atak yaptı. Normalde bir uçağın %50 doluluk oranını yakalaması başarı olarak anılırken Oman Air uçakları yapılan seferlerde yüzde %80 hatta %90 doluluk oranını yakalamıştır. Yılda 1 milyondan fazla kişinin tatil için farklı ülkelere gittiği Umman’daki bu potansiyeli ülkemize çekebilmek için Eylül ayından itibaren günde bir olan seferlerin ikiye yükseltileceğine dair açıklama Oman Air Türkiye Temsilcisi Katera Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Çolakel’den geldi.