Philippine Airlines Uçak Bileti

Philippine Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Filipinler
  • Sahibi: PAL Holdings, Inc.
  • CEO: Inanç Balcı
  • Uçak Sayısı: 68
  • Çalışan Sayısı: 8.000
  • Telefon Numarası: (632) 855-8888
  • E-Posta: wecare@pal.com.ph  
  • Ticaret Unvanı: Philippine Airlines, Inc.
  • Tescilli Marka Adı: Philippine Airlines, Inc. 
  • Manager- Customer Relations Po Box 1344 Makati City, Philippines

Philippine Airlines Hakkında

Özellikle Asya kıtası ve Avrupa kıtaları arası gerçekleştirilen seferler ile ilgi toplayan Philippine Airlines, Asya’da kurulmuş olan ilk hava yolu şirketi olarak kurulmuş ve günden Philippine Airlines uçak bileti satarak güne büyümüştür. 1941 senesinin Şubat ayında hizmet vermeye başlayan hava yolu firması bu tarihten 4 sene sonra Filipinler’in en önemli ve büyük hava yolu firması olma unvanını kazandı. Genel merkezinin Filipinler Pasay’da yer aldığı firmanın genel merkezi dışında 3 yan ofisi daha bulunmaktadır. Firmanın ofisleri ve filolarının bulunduğu noktalar ise Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı, Clark Uluslararası Havalimanı ve Mactan Cebu Uluslararası Havalimanı olarak konumlanmıştır. Firmanın kurucuları arasında ilk CEO Lucia Tan, Andres Soriano, Ramon Fenandez, Ernesto Von Kaufman ve Juan Elizalde yer almaktadır. Büyük bir filosu bulunan Philippine Airlines toplam 98 uçaklık bir filoya sahip olup Boeing ve Airbus modelinde uçaklardan meydana gelmektedir. Birçok iç ve dış hat noktasına seferler düzenleyen firma özellikle Asya varışlı uçuşları ile son yıllarda öne çıkmaktadır. 

Philippine Airlines uçak bileti

İç hat uçuşları için Code-Share ortaklığı yapan Philippine Airlines uçak bileti konusunda ekonomi ve business sınıflı uçuşlara sahip olarak değişebilmekle birlikte ekstra bagaj seçeneklerini yolcularına sunmaktadır. Ayrıca seferler boyunca sunulan konforlu koltuk şartları, ekstra hizmetler ve özel yemek seçenekleri ile uzun yolculuklar keyifli hale gelmektedir. Erken rezervasyon seçenekleriyle birkaç ay önce alınan bilet seçenekleriyle, birçok noktaya oldukça uygun fiyatlara uçulabilmektedir. Ayrıca firmanın dönemsel olarak gerçekleştirdiği uçak bileti kampanyalarıyla da promosyonlu fiyatlardan yararlanılabilmektedir. 

Philippine Airlines Ortakları

Philippine Airlines PAL Express ile ortak birçok destinasyona hizmet vermektedir. Firmanın esas sahibi ise PAL Holding olarak geçmektedir. 

Philippine Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

İstanbul şehrine uçak seferi düzenlemektedir. 

Philippine Airlines nerelere uçuyor

Philippine Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Philippine Airlines özellikle Asya kıtasından gerçekleştirilen uçuşlar ile dikkat çekmekle birlikte Çin, Hong Kong, Endonezya, Japonya, Malezya, Katar, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Papua Yeni Gine, Amerika Birleşik Devletleri, Londra, Kanada gibi birçok ülkeye de seferler gerçekleştirmektedir.

Philippine Airlines Haberleri

Türk Hava Yolları’nın bildirdiği yeni açıklama doğrultusunda Philippine Airlines ve Türk Hava Yolları arasında birçok yenilik ve imkânın sunulacağı yeni bir kod paylaşım anlaşması imzalandı. Philippine Airlines Genel Müdürlüğü görevindeki Jaime Bautista ve Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapan Temel Kotil aracılığı ile Miami’de 2015’te imzalanan anlaşmanın yolculara birçok imkân ve konforu da beraberinde getirmesi bekleniyor. Anlaşma sayesinde Türk Hava Yolları’nın gerçekleştirdiği Manila-Cebu seferleri ve Philippine Airlines’ın gerçekleştirdiği Manila-İstanbul uçuşlarında firmalar kendi biletlerini satarak kendi sefer numaraları ile satış yapabilme imkânı kazanacaklar. Böylece Philippine Airlines uçak bileti satışını genişletmekte. 

THY ve Philippine Airlines arasında imzalanan anlaşma ile ülkeler arası frekans hakları da genişleyecek. Böylece yolculara iki ülke arasında gerçekleşen seferlerde oldukça esnek ve konforlu bir ulaşım hizmeti sunulabilecek. Ayrıca İstanbul ile Manila arasında turizm ve kültürel paylaşımların da bu anlaşma doğrultusunda artması ve iş ortaklıklarının büyümesi de beklenmektedir. İki firmanın da genel müdürü konu hakkında açıklamalar yaparak imzalanan anlaşmanın oldukça değerli olduğu ve anlaşma sonrasında iki ülke arasındaki iş ortaklığı ve dostluğun gelişmesinin beklendiğini bildirdi. 

Philippine Airlines uçakları

Philippine Airlines ayrıca son günlerde ilk Airbus A350-900 uçağını alması ile gündeme geldi. Avrupa merkezli uçak üretici şirketi Airbus’tan, Fransa’da düzenlenen bir törende ilk A350 uçağını alan Philippine Airlines; bu uçak tipini kullanan 19. hava yolu firması olarak tarihe geçti. Philippine Airlines, Airbus firmasından 5 tane daha A350-900 tip uçak almak için anlaşma yaptı. Firmanın alacağı bu uçakları Manila kalkışlı olarak Kuzey Amerika ve Avrupa destinasyonlarında kullanılacağı söylentiler arasında. Firmanın satın aldığı ilk A350-900 tip uçağın kabini ise 30 adet business, 24 adet premium ekonomi ve 241 adet ekonomi sınıfı koltuğuna sahip. Oldukça güvenli, konforlu ve modern olarak üretilen uçak ile uzun ve kıtalar arasında gerçekleştirilen zorlu yolculukların kalitesinin artırılması ve müşterilere üst düzey bir hizmet sunulması planlanıyor.