Royal Jordanian Uçak Bileti

Royal Jordanian Uçak Bileti
  • Ülke: Ürdün
  • Sahibi: Devlet
  • CEO:Stefan Pichler
  • Uçak Sayısı: 25
  • Çalışan Sayısı: -
  • Telefon Numarası: +962 6 4895103 / 6 4894139
  • E-Posta:AMMTSRJ@rj.com
  • Ticaret Unvanı: Royal Jordanian 
  • Tescilli Marka Adı: Royal Jordanian
  • Merkez Adresi: Amman Airport, P.O. Box 341018 Amman 11134

Royal Jordanian Hakkında

Royal Jordanian Hava Yolları, Ürdün’ün bayrak taşıyıcı hava yolu şirketidir. Ülkenin en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olan Royal Jordanian Hava Yolları, Ortadoğu ve dünyanın farklı noktalarına uçuşlar gerçekleştirmektedir. Hava yolu şirketinin merkezi Amman’da bulunan Kraliçe Alia Uluslararası Havalimanı’dır. Uçuşlarının hemen hemen tamamının bu havalimanını merkez olarak kullanarak yapmaktadır.

Royal Jordanian Hava Yolları ilk olarak 1963 yılında Alia Hava Yolları olarak faaliyetlerine başladı. Uzun bir süre bu isimle faaliyetlerini sürdüren şirket daha sonraki dönemlerde ise isim değişikliğine gitti. 2001 yılında şimdi adını aldı ve bu tarihten sonra dünyada bu isimle tanındı. Ayrıca şirket sloganı ile de dikkat çekmektedir ve şirketin son sloganı “Dünya Hikayeleri” şeklindedir.

Royal Jordinian hakkında

Royal Jordanian Hava Yolları, dünyanın en önemli ittifaklarından birisi olarak kabul edilen Oneworld’e üyedir. Bu ittifak içerisinde British Airways, QatarAirways ve AmericanAirlines gibi dünyanın en büyük hava yolu şirketleri bulunmaktadır. Dolayısıyla da buradan dahi Royal Jordanian Hava Yolları’nın ne kadar büyük olduğu anlaşılabilir. Bunun dışında sahip olduğu anlaşmalar ile uçuş ağını her geçen gün biraz daha genişletmektedir. Türk Hava Yolları, TAROM, Ortadoğu Hava Yolları gibi farklı şirketlerle anlaşmaları bulunmaktadır.

Royal Jordanian Hava Yolları’nın filosu da son derece gelişmiştir. Filosundaki uçaklar Airbus ve Boeing ağırlıktadır. Boeing 787, Airbus A321, A320, A330, A319, Embraer 175 ve Embraer 195 modellerdeki uçaklarla yolcularına hizmet veren şirket, yol durumuna göre bunlardan uygun olanları tercih etmektedir. Airbus A320, yolcuların son derece rahat ettiği uçaklardan bir tanesidir ve koltuklar 180 dereceye kadar yatabilmektedir. Bu da uzun yolculuklarda ekstra konfor anlamına gelmektedir. Boeing 787 Dreamliner da uzun yolculuklarda kullanılan bir diğer uçak olarak dikkat çekmektedir. Bu uçak özellikle ABD ve İngiltere uçuşlarında etkin olarak kullanılıyor.

Royal Jordanian uçuşları

Royal Jordanian Ortakları

Royal Jordanian Hava Yolları, Ürdün’ün bayrak taşıyıcı şirketidir. Dolayısıyla da şirket devlete ait olarak faaliyetlerini göstermektedir. Zaman zaman farklı hava yolu şirketleri ile ortaklık yoluna gitse de bu durum değişmemektedir.

Royal Jordanian Uçtuğu Yurt İçi İller

Royal Jordanian Hava Yolları, ülkesinin en önemli hava yolu şirketi olduğu için ülke içerisindeki kentlere seferler yapmaktadır. Fakat Ürdün’ün alan olarak küçük olması, söz konusu uçuşların genellikle ülke dışına yapılmasına neden olmaktadır. Ülkemizdeki kentlerden sadece İstanbul’a direkt olarak yolcu taşıması yapmaktadır.

Royal Jordanian Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Yurt dışındaki uçuş noktalarının nispeten daha fazla olduğu söylenebilir. Avrupa, Afrika, Amerika gibi kıtaların birçoğuna direkt olarak seferler düzenlemektedir. Seferlerin düzenlendiği kentlerden bazıları Kuala Lumpur, Zürih, Viyana, Abu Dabi, Bahreyn, Basra, Belgrad, Berlin, Jakarta, Hartum, Tunus, Akra, Aden, Tel Aviv, Tebük, Beyrut ve Brüksel şeklindedir.

Royal Jordanian uçak bileti

Royal Jordanian Haberleri

Royal Jordanian Hava Yolları, her geçen gün biraz daha büyümek için faaliyetlerini arttırmaya çalışmaktadır. Bunun için ise uçuş ağını biraz daha genişletme yoluna gitmektedir. Uçuş ağının genişletilmesi için yapılan çalışmaların sonuncusunda Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag, uçuş ağına dahil edildi. Bu uçuşlar şirket için olduğu kadar Ürdün için de son derece önemlidir. Danimarka’dan Ürdün’e gelecek olan turist sayısının bu sayede biraz daha artacağı tahmin edilmektedir.

Uçuş ağını her geçen gün biraz daha genişleten şirket, uçuş güvenliği için de yeni önlemler almaktan geri durmuyor. Bu kapsamda özellikle Suriye’de yaşanan olaylara bağlı olarak uçuş rotalarında değişikliğe gidildiği yakın zamanda açıklandı. Son dönemlerde ülke içinde artan hareketlilik, seyir füzelerinin kullanılabileceğine dair istihbaratlar şirketin böyle bir karar almasına neden olmuştur. Suriye’deki sorunlar giderilene kadar tehlikeli bölgelerden uçuşlar yapılmayacağı açıklandı.

Şirket tarafından yapılan çalışmalardan bir kısmı ise filosunun geliştirilmesiyle ilgilidir. Royal Jordanian Hava Yolları, bilindiği gibi uzak noktalara seferler yapmaya başlamış ve filosunu da buna göre dizayn etmeye başlamıştı. Son yapılan açıklamalarda bu sürecin devam edeceği ve filoya geniş gövdeli uçakların katılacağı açıklandı. Böylece şirketten hizmet alacak olan insanlar, çok daha konforlu bir şekilde seyahat etme fırsatı bulacaklardır. Bu da şirketin müşteri sayısını olumlu yönde etkileyecektir.