S7 Airlines Uçak Bileti

S7 Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Rusya
  • CEO: Vladimir Obyedkov
  • Uçak Sayısı: 72
  • Telefon Numarası: 8 800 200 00 07
  • E-Posta: presscenter@s7.ru 
  • Tescilli Marka Adı: S7 Airlines
  • Merkez Adresi: Russia 109012 Moscow, PetrovkaStr. 7, 2nd Floor

S7 Airlines Hakkında

S7 Airlines’ın tarihi incelendiğinde ilk uçuşunu 1957 yılında yaptığı görülecektir. Söz konusu uçuş yapıldığı sırada şirket Sibirya Hava Yolları olarak faaliyet gösteriyordu. Bir süre bu isimle faaliyetlerine devam eden şirket, 2005 yılında marka ismi olarak bilinen S7 Airlines ile faaliyetlerine devam etti. 2005 yılından itibaren bu isimle faaliyetlerine devam etmektedir.

Rusya’nın en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olan S7 Airlines, Novosibirsk merkezli olarak faaliyet göstermektedir. Novosibirsk kenti, ülkenin en önemli madencilik ve sanayi kentlerinden birisi olarak bilinmektedir. Bu imkânlardan dolayı kent nüfusu yaklaşık 2 milyon seviyelerindedir. Gerek şehrin nüfusu gerekse diğer kentlerdeki insanların hizmet almasından dolayı hava yolu şirketi 2 milyon kişiye hizmet verme başarısı göstermektedir.

S7 Airlines faaliyetlerinde pek çok havalimanını etkin olarak kullansa da genel olarak Moskova Demodedovo Uluslararası Havalimanı ve Tolmachevo Havalimanını daha fazla kullanmaktadır. Çok sayıdaki uçuş, bu havalimanlarından yapılmaktadır. Bu havalimanları sayesinde çok geniş bir iç hat ağına sahip olduğu bilinmektedir ve yolcuları ülkenin farklı noktalarına taşımaktadır. Ruslar için çok önemli bir işlevi yerine getirdiği söylenebilir.

s7 airlines hakkında

S7 Airlines, Rusya’nın en modern hava yolu şirketlerinden birisidir. Bunun en önemli nedeni, şirketin filosudur. Yeni ve modern uçaklara sahip olan şirket, filosunun gücüne güvenerek uçuş ağını her geçen gün biraz daha geliştirmektedir. Şirket kıtalar arası seferler de yapacak kapasiteye sahiptir. Avrupa, Asya ve Pasifik ülkelerine düzenli seferler düzenleyen firma, insanların bu alandaki ihtiyacını da etkin bir şekilde karşılamaktadır. S7 Airlines’ın filosunu Airbus, Boeing ve Embraer marka uçaklar oluşturmaktadır. 72 uçaktan oluşan filoyla 150 ülkeye uçuşlar yapılmaktadır. Şirket, yaşı büyük olan uçakları yenileyerek yolcularına çok daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

S7 Airlines, Rusya’nın en büyük 5. şirketidir ve yapacağı atılımlarla biraz daha yükselmeyi hedeflemektedir. Büyüklüğünden dolayı Rus ekonomisine gerek turizm gerekse de istihdam ve benzeri konularda çok ciddi bir katkı verdiği söylenebilir. IATA üyesi olan şirket, uluslararası alanda da son derece önemli bir konumdadır. Yapılan bölgesel anlaşmalarla uçuş ağı biraz daha genişlemektedir.

S7 Airlines Ortakları

Rusya’nın en önemli hava yolu şirketlerinden olan S7, özel sektöre aittir.

S7 Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Türkiye’de Ankara, İstanbul ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir. 

s7 airlines uçuşları

S7 Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

S7 Airlines, yurt dışında da çok sayıda noktaya seferler düzenlemektedir. Söz konusu seferlerin olduğu ülkelerden bazıları Türkiye, Çin, Ukrayna, Güney Kore, Azerbaycan, Almanya ve İsrail şeklindedir.

S7 Airlines Haberleri

S7 Airlines, özellikle 2018 yılıyla birlikte ciddi bir büyüme faaliyeti içerisine girmiş ve uçuş ağını genişletmeye başlamıştır. Filosundaki uçak sayısının buna müsait olması, söz konusu genişlemenin temel dayanak noktalarından bir tanesini oluşturmuştur. Mayıs ayında filosuna yeni uçaklar eklemeyi başaran şirket, Airbus firmasından bir tane A320 Neo alırken iki tane de ikinci el Boeing 737 aldı. Bu uçakların da faaliyete geçmesiyle birlikte aylık hizmet verilen yolcu sayısında %10’a yakın bir artış meydana geleceği tahmin ediliyor. Bu da son derece önemli bir rakam olarak dikkat çekiyor.

s7 airlines uçak bileti

2018 yılının Haziran ayından itibaren S7 Airlines, 13 farklı noktaya daha seferler yapmaya başladı. Böylece uçuş ağında ciddi bir genişleme yaşandı. Söz konusu gelişmelerin ardından şirketin değerinde önemli bir artış oldu. Uçuş ağına yeni eklenen noktaların bir kısmı ülke içinde iken bir kısmı ise Danimarka ve İtalya gibi ülkelerdeki önemli kentlerdir. Yakın zamanda buna benzer bir atılım daha yapılacağı tahmin ediliyor.

Avrupa’nın en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olma yolunda hızla ilerleyen S7 Airlines, personellerine de farklı eğitimler vererek hizmet kalitesini artırmaktadır.