Saudi Arabian Airlines Uçak Bileti

Saudi Arabian Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Suudi Arabistan
  • Sahibi: Devlet
  • CEO: Jaan Albrecht 
  • Uçak Sayısı: 149
  • Telefon Numarası:+966 920003777
  • E-Posta: prinfo@saudia.com
  • Ticaret Unvanı: SAUDIA
  • Tescilli Marka Adı: Saudi Arabian
  • Merkez Adresi:C.C. 769 P.O. Box 620 Jeddah 21231, Saudi Arabia

Saudi Arabian Airlines Hakkında

İlk olarak 1945 yılında kurulan şirket, sürekli olarak gelişim parolasıyla hareket etmiş ve bu prensip sayesinde günümüzdeki konumuna gelmeyi başarmıştır. Saudi Arabian Airlines ya da bilinen diğer adıyla Saudia, ülkenin en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olmasının dışında aynı zamanda Suudi Arabistan’ın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketidir ki bu durum şirketin daha da özel bir konuma yükselmesini sağlamaktadır. Oldukça büyük olan şirket, Ortadoğu’daki şirketler sıralamasında kendisine 3.sırada yer bulmaktadır. Körfez ülkelerinin hava yolu şirketlerine verdiği önem dikkate alındığında bu sıranın ne kadar başarılı olduğu çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Saudi Arabian Airlines'ın yoğun olarak kullandığı havalimanları arasında Cidde Kral Abdulaziz Havalimanı ve Riyad Kral Havalimanı yer almakta ve buradan yapılan seferler sayesinde yolcular gerek ülke içinde gerekse de ülke dışında istedikleri noktalara kadar taşınmaktadır. Şirketin merkezi olan Cidde, bundan dolayı oldukça yoğundur ve burada yer alan havalimanı daha fazla kullanılmaktadır.

Saudi Arabian Airlines hakkında

Hizmet kalitesi olarak beklentileri rahat bir şekilde karşılayan şirket çoğu zaman ise beklentilerin üzerine çıkmayı başarmaktadır. Şirketin izlemiş olduğu politika her zaman takdir edilmekte ve insanlar aldıkları hizmetlerden memnun olmaktadır. Yapılan araştırmalar söz konusu memnuniyetin seviyesini de göstermektedir. Bu alanda araştırmalar yapan ve yolcuların memnuniyetlerini ölçen firmalardan bir tanesi tarafından yayınlanan raporda şirketin 5 üzerinden 4 aldığı görülüyor. Söz konusu seviye, beklentileri karşılamasına rağmen, şirket yetkililerin bunun biraz daha yüksek olmasını beklediklerini açıkladılar. Yapılan çalışmalar sayesinde seviyenin daha da artacağına inanılmaktadır.

Saudi Arabian Airlines, dünyanın en önemli hava yolu ittifaklarından birisi olan SkyTeam üyesidir ki bu son derece önemlidir. Şirket tarafından sunulan hizmet kalitesinin üst seviyede olması, şirketin bu ittifaka rahat bir şekilde katılmasını olanaklı hale getirmiştir. Bu ittifak ve yapılan diğer ortaklıklar, şirketin aktarmalı olarak farklı noktalara seferler yapmasının önünü açmaktadır. Şirketin filosu da bu uçuşların yapılması için uygundur. Filosunda çok sayıda uçağın bulunduğu şirketin filosundaki uçaklardan bazıları A319, A330, B77, A320, A321, 787 ve Embraer ERJ-170 şeklindedir.

Saudi Arabian Airlines Ortakları 

Saudi Arabian Airlines ya da Saudia, ülkenin bayrak taşıyıcı şirketidir ve buna bağlı olarak şirketin tamamı devlete aittir. Suudi Arabistan tarafından çok fazla önem verilen bu şirketin hisselerinin devredilmesi ya da ortaklık gibi bir durum şuanda söz konusu değildir fakat ilerleyen dönemlerde bu durumun değişme olasılığı bulunmaktadır.

Saudi Arabian Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller 

Trabzon, İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir. 

Saudi Arabian Airlines uçuşları

Saudi Arabian Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Cezayir, Fransa, Mısır, Almanya ve İspanya gibi ülkelere seferler düzenleyen şirket, kıtalar arası seferleri de rahatlıkla başarmaktadır.

Saudi Arabian Airlines Haberleri

Saudi Arabian Airlines, sadece kendi ülkesi için değil diğer ülkeler için de çok önemli bir rol oynamaktadır. Burada yer alan Mekke ve Medine, hacı olmak isteyen Müslümanların akınına uğramakta ve bu gelen kişilerin önemli bir kısmı Saudi Arabian Airlines ile ülkeye giriş yapmaktadır. Söz konusu durum, yakın zamanda şirketin yeni rekorlar kırmasına neden oldu. Hac ve yaz mevsimi için yeni bir operasyon başlatan şirketin bu kapsamda 56 binden fazla uçuş yaptığı bildirildi ki söz konusu rakam son derece yüksektir. 24 saat içerisinde 688 uçuş kaydeden şirketin uçaklarındaki doluluk ise %86 gibi son derece yüksek bir oran olarak dikkat çekiyor.

Saudi Arabian Airlines haberleri

Saudia, geçmişte yaptığı fakat yeterli talep olmadığı için kapattığı uçuşlardan bazılarını yeniden açma yoluna gitmektedir. Söz konusu ülkelerden birisi de Avusturya olup şirket tarafından buraya seferler düzenlenmeye başlandı. Talep durumuna göre devam edip etmeyeceği belli olacak.