Scandinavian Airlines Uçak Bileti

Scandinavian Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: İsveç, Norveç ve Danimarka
  • Sahibi: Scandinavian Airlines Group
  • CEO: James Goodnight
  • Uçak Sayısı: 158
  • Telefon Numarası: +46 (8) 797 00 00, +45 (3) 232 56 55
  • Ticaret Unvanı: Scandinavian Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Scandinavian Airlines
  • Merkez Adresi: Head Office, Frosundaviks Alle 1, 19587 Stockholm, Sweden

Scandinavian Airlines (SAS) Hakkında

Scandinavian Airlines (SAS) System ya da kısaca SAS olarak bilinen hava yolu şirketi, dünya üzerindeki diğer hava yolu şirketlerinden daha farklı bir yapıya sahiptir. Söz konusu şirket, tek bir ülke adına değil üç ülke adına faaliyet göstermektedir. İskandinav ülkeleri olarak bilinen Danimarka, İsveç ve Norveç söz konusu hava yolu şirketinin bağlı olduğu ülkelerdir. Bu ülkelerin bayrak taşıyıcı firması konumunda faaliyet gösteren Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları uçuşlarını Kopenhag, Oslo ve Stockholm’de bulunan havalimanlarından yapmaktadır. Ama şirketin en önemli merkezinin Stockholm’de olduğu söylenebilir.

Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları’nın üç ülke adına faaliyet göstermesi, uçuş ağının son derece geniş olmasına neden olmaktadır. Söz konusu ülkeler arasında etkin olarak uçuşlar yapan şirket, bunların haricinde dünya üzerinde bulunan farklı kıtalara da insanları taşımaktadır. Bergen Havalimanı, Stavenger Havalimanı, Trondheim Havalimanı ve Göteborg Ladvetter Havalimanı gibi bilinen noktaları etkin olarak kullanarak 4 kıtada bulunan 35’ten fazla ülkeye seferler yapmaktadır. Bu ülkelerdeki uçuş noktalarının sayısı ise 180 civarındadır. Uçuş yapılan kıtalar Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’dır.

scandinavian airlines hakkinda

Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları’nın filosu son derece gelişmiştir ve içerisinde toplamda 135 adet uçak bulunmaktadır. Bunların dışında 38 yeni uçak için de sipariş verildiği belirtiliyor. Böylece filosu çok daha büyük bir hâle gelecektir. Şirketin filosundaki uçaklar Boeing, Airbus ve Bombardier’den oluşmaktadır. Fakat filonun geneli düşünüldüğünde Airbus’ların çok daha fazla olduğu görülmektedir. Airbus uçakların oranı %60’dan biraz daha fazladır.

Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları, dünyanın en önemli hava yolu ittifaklarından olan Star Alliance’nin kurucuları arasında yer almaktadır. 1997 yılında kurulan bu ittifak, çok önemli şirketleri bünyesinde bulundurmaktadır. Bu şirketler ile yapılan karşılıklı anlaşmalar, aktarmalı uçuşların çok daha rahat bir şekilde yapılmasına olanak vermekte ve bu da şirketin uçuş ağının biraz daha gelişmesine neden olmaktadır.

Scandinavian Airlines (SAS) Ortakları

Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları, dünyanın en farklı hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Bir ülkenin değil bir bölgenin şirketidir. İskandinav ülkeleri için faaliyet gösteren şirketin ortaklık yapısı da buna bağlı olarak farklıdır. Üç ülkeye ait hisselerin bulunduğu şirket, bu ülkelerin ortaklığıyla kurulmuştur.

Scandinavian Airlines (SAS) Uçtuğu Yurt İçi İller

Antalya, Bodrum, İstanbul ve Ankara şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir. 

scandinavian airlines uçuşları

Scandinavian Airlines (SAS) Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Avrupa’nın ve dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden birisi olan Scandinavian Airlines (SAS) , 4 kıtadaki 35 ülkeye seferler düzenlemektedir. Avrupa’daki hemen her ülkeye seferler düzenleyen şirket diğer kıtalardaki sınırlı sayıdaki ülkeye bu seferleri gerçekleştirmektedir. Yunanistan, Almanya, İspanya, İtalya, Portekiz, Almanya, Hollanda, Rusya, Amerika, Belçika, İsviçre, İngiltere, Fransa, Brezilya, Hong Kong ve Macaristan seferler düzenlenen ülkelerden bazılarıdır.

Scandinavian Airlines (SAS) Haberleri

Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları, 180’den fazla uçuş noktasına sahip olmasına karşın bunların sayısını biraz daha arttırmak için çalışmalar yapmaktadır. Son yapılan çalışmalar neticesinde dünyanın en uzak noktalarından olan Hong Kong’a da seferler yapmaya başlayan şirket, bu uçuşları daha önce Kopenhag merkezli olarak yapıyordu. Fakat son değişiklikten sonra Kopenhag yerine uçakların Stockholm’den Hong Kong’a uçacağı açıklandı. Ayrıca daha önce uçuşlarda kullanılan Airbus A330 yerine Ekim ayından itibaren Airbus A340’nın kullanılacağı bildirildi. Böylece yolcuların çok daha rahat bir şekilde seyahat etmesini önü açıldı denilebilir.

scandinavian airlines uçak bileti

Yolcuların konforunun artırılması için de birtakım çalışmalar yapan şirket, bu kapsamda son olarak uygun olan uçaklarda Wi-Fi hizmetini başlatacağını açıkladı. Bilindiği gibi internet, insanların en önemli araçlarından birisi haline geldi ve insanlar hemen her yerde internete erişmek istiyor. Şirket bu ihtiyacı etkin bir şekilde karşılamak için çalışmalar yapmaktadır. Şu ana kadar 28 uçağa yerleştirilen bu sistemin tüm filoya yerleştirilmesinin 2020 yılında tamamlanması tahmin ediliyor.

Scandinavian Airlines (SAS) Hava Yolları, gün içinde çok sayıda sefer düzenlemekte ve bu da bazı havalimanlarında çok ciddi bir yoğunluğa neden olmaktadır. Bundan dolayı İskandinav ülkelerindeki havalimanlarından bazılarının daha etkin bir şekilde kullanılarak bu yoğunluğun bir nebze olsun azaltılması hedeflenmektedir. Bununla ilgili çalışmaların ilerleyen dönemlerde hayata geçirilmesi bekleniyor.