SCAT Airlines Uçak Bileti

SCAT Airlines Uçak Bileti
 • Ülke: Kazakistan
 • Kurucusu: Air Company SCAT Airlines
 • Uçak Sayısı: 20
 • Telefon Numarası: (212) 465 51 27
 • E-Posta: scat@scat.kz
 • Ticaret Unvanı: SCAT
 • Tescilli Marka Adı: SCAT Airlines
 • Merkez Adresi: Kazakistan Cumhuriyeti, Shymkent, Havaalanı Binası. Dizin 160020

SCAT Airlines Hakkında

SCAT Airlines, 1997 senesinde Kazakistan Shymkent’ de kurulmuştur. Türkiye, Rusya, Gürcistan, Ermenistan, Çin, Ukrayna ve Gürcistan ülkelerinde 34 noktada uçuşu bulunur. Toplamda 8 ülkeye uçuşu bulunmaktadır. SCAT Airlines uçak filosunda kullanılan uçak ve arka plan sistemleri batı ülkelerde kullanılan son teknolojik sistemlerden oluşmaktadır. Bu alanda yapılan yenilikleri yakından takip eden SCAT en modern ve en teknolojik sistemleri kendisine entegre etmeyi başarı ile sağlamıştır. Uçakların çoğu şirketin mülkünde bulunmaktadır. 

scat airlines hakkında

SCAT Airlines Ortakları

Air Company SCAT Airlines tarafından 1997 yılında kurulmuştur.  Son model teknolojik sistemler ile donatılan uçaklar yolcular ve çalışanlar için konforu maksimum düzeye çıkartmıştır. 20 adet birbirinden farklı uçaklar ile seferlere çıkan SCAT Airlines’in düzenli tarifelerde kullandığı uçak filosu şu şekildedir;

 • 1 uçak Boeing 767-300
 • 1 uçak Boeing 737-700 NG
 • 1 uçak Boeing 737-MAX8
 • 3 uçak Boeing 737-500
 • 4 uçak Boeing 757-200
 • 4 uçak Boeing 737-300
 • 6 uçak Bombardier CRJ-200

Gelişmiş uçak teknolojileri sistemleri yanında bünyesinde yer alan çalışanlar ile de profesyonel hizmet vermeyi başarmış olan SCAT Airlines aynı zamanda havacılık eğitim merkezinde eğitimlerini de kendisi vermektedir. Havacılık alanında uzmanları yetiştirmek ve eğitmek için gerekli olan tüm ekipmana ve yardıma sahip olan ve daha da önemlisi nitelikli, yaratıcı ve inisiyatif alan öğretmen ekibiyle Kazakistan’da ilk sivil toplum eğitim merkezidir de. Kullanılan eğitim metotları son sınıf ve modern eğitim sistemlerinden oluştuğu için havacılık alanında nitelikli eleman sorunu ortadan kalmakta dünya standartlarında gereksinim duyulan havacıların yetişmesi sağlanmaktadır. Kaliteli bir eğitim sunan SCAT Airlines bu alanda da başarısını gözler önüne sermeyi başarmıştır. Havacılık alanında daha fazla bilgi edinmek ve giriş koşulları hakkında detaylı bilgi almak için online site üzerinden gerekli olan formu doldurabilirsiniz. 

SCAT Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

SCAT Airlines’in Türkiye’ye İstanbul şehrine uçak seferleri bulunmaktadır. 

scat airlines uçuşları

SCAT AİR Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Rusya, Azerbaycan, Özbekistan, Çin, Japonya, Moğolistan, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa, Yunanistan, Güney Kore ve Hollanda gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir. 

SCAT Airlines Haberleri

SCAT ilk kuruluş aşamasında ekip üssünde uçak ekipleri ve uçak teknisyenleri ile 17 kişiden oluşmaktaydı. Zaman içerisinde gelişimini tamamlayan ve bugünkü prestijine kavuşan marka bürolarını düzenledi, uçaklarını kendileri boyadılar ve belgelerini geliştirdiler. Aynı zamanda ekonomik ve yasal konular da yer alarak kendilerini tam anlamıyla geliştirmeyi başardılar. Genç hava yolu şirketi SCAT 1998 senesinde AN-24 model uçağı ile ilk düzenli uçuşunu gerçekleştirdi. İlk düzenli uçuşunu ise Almatı-Kyzylorda-Almatı’ya yaptı. Zaman içerisinde kendisini geliştiren ve yolculuğuna devam eden marka Chimkent havacılık bölümü geleneğini de sürdürmeye devam etti. Yeni uçuşlara yer vermek için pek çok alanda çalışması gerekti ve istediği amaca ulaştı. 

scat airlines haberleri

Yolcuların beklentilerini en iyi düzeyde karşılamak isteyen marka ismini canlandırmak için yeni uçuşlar ve sistemler geliştirdi. Kısa süre içerisinde kendisinden beklenilen başarıyı yakalamayı başardı. Yolcuların taleplerine göre istenilen alanlarda yükümlülükleri yerine getirmeyi başardı. Günümüzde SCAT şirketinin filosuna ağırlıklı olarak on yeni varış noktası ve 80’den fazla da yeri ve uluslararası alanda hava yolu işleteni bulunmaktadır. Yolcu trafiği geçmişe nazaran günümüzde %40 artmıştır.