Singapore Airlines

Singapore Airlines
  • Ülke: Singapur
  • Sahibi: Devlet
  • CEO: Goh Choon Phong
  • Uçak Sayısı: 108
  • Çalışan Sayısı: 14.729 kişi
  • Telefon Numarası: +65 6223 8888
  • E-Posta: public_affairs@singaporeair.com.sg; sqbaggage_enquiry@sats.com.sg
  • Ticaret Unvanı: Singapore Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Singapore Airlines
  • Merkez Adresi: OrchardTurn04-05 ION Orchard Singapore 238801 (Above Orchard MRT Station)

Singapore Airlines Hakkında

Sigapore Airlines, 1947 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu zaman Malayan Airways ismini kullanan şirket, ülkenin bayrak taşıyıcı şirketi konumunda bulunmaktadır. Ulusal şirket olan Singapore Airlines, Malayan Airways adıyla yaklaşık olarak 25 yıl hizmet verdikten sonra 1972 yılında bugünkü adını almıştır. Şirket ülkenin ve dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesidir ve merkezi ülkedeki Changi Havalimanı’dır. Şirket bütün bunların yanı sıra Star Alliance üyesidir ve bu da şirketin değerine değer katmaktadır. Yolcu taşımacılığının yanı sıra farklı alanlarda da faaliyet gösteren Singapore Airlines, buna bağlı olarak alt kuruluşlara sahiptir. Örnek vermek gerekir ise Singapore Airlines Cargo şirketi sayesinde yük taşımacılığını da etkin bir şekilde yapmaktadır. Benzer alanlarda da faaliyetlerini farklı isimlerle devam ettirmektedir.

Verdiği kaliteli hizmet ile dikkatleri üzerine çeken firma sadece ülke içinde değil dünyanın farklı noktalarına da çok sayıda sefer yapar. Bu seferlerin önemli bir kısmı ise kıtalar arasıdır ki böylece insanların bu yöndeki ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamış olur. Amerika, Asya, Avrupa, Afrika ve Avustralya kıtalarındaki 60’tan fazla noktaya her gün aktarmasız uçuşlar düzenlenmektedir. Ulaşım ağını her geçen gün biraz daha arttıran ve buna bağlı olarak da yolcu sayısını arttıran şirketin daha da büyüyeceğini tahmin etmek çok zor değildir. 

singapour airlines uçak bileti

Singapore Airlines, müşteri memnuniyetini her zaman üst seviyede tutmaya çalışan ve hizmetlerinde müşteri her zaman haklıdır prensibine göre hareket eden bir şirkettir. Bu özelliğinden dolayı da müşteri sayısının her geçen gün biraz daha arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat bunun haricinde önemli olan söz konusu şirketin sadık müşterileridir ki bu husus son derece önemlidir. Böylece sabit bir müşteri kitlesi oluşmakta olup bu da bir şirket için son derece olumlu bir husus olarak dikkat çekmektedir. Şirketin müşteri memnuniyetini biraz daha arttırmak için filosunu yenileme çalışmalarını bir gelenek haline getirdiği bilinmektedir. Filosunda Airbus ve Boeing dünyanın en önemli uçak üreticilerinin ürünleri olan uçaklar yer almasına karşın, teknolojik gelişmeler yakından takip edilmek suretiyle uçakların içerisindeki imkânlar biraz daha geliştirilmektedir. Tüm bunlar ise müşteri memnuniyeti ve müşteri olarak şirkete geri dönmekte ve şirketin çok daha hızlı bir şekilde büyümesine katkı sunmaktadır.

singapour-airlines-ucak-biletleri

Singapore Airlines Ortakları 

Singapore Airlines, ulusal bir şirket olup devlet tarafından yönetilmektedir. Zaman zaman farklı hava yolu şirketleri ile ortaklıklara gidilse de yapısının değişmediği söylenebilir.

Singapore Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Sigapore Airlines, ülkemizde sadece İstanbul’a seferler düzenlemektedir. 

singapour-airlines-uçuşları

Singapore Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Singapur Airlines tarafından yapılan uçuşların önemli bir kısmı yurtdışındaki noktalaradır. Farklı kıtalara yolcu taşımasına karşın uçuş noktaları yaklaşık 60 civarındadır ve bu rakiplerine göre düşük sayılabilecek bir rakamdır. Dünya üzerinde seferler düzenlenen ülkeler Türkiye, Endonezya, ABD, Güney Afrika Cumhuriyeti, Almanya, İsviçre, Japonya, Hindistan, İspanya, Bangkok, Hollanda, Filipinler ve Çin’dir. 

Singapore Airlines Haberleri

Singapore Airlines, dünyanın en kaliteli hizmet veren şirketlerinden bir tanesidir. Söz konusu durum yapılan araştırmalarda kendini net olarak göstermektedir. Söz konusu araştırmaların bir kısmı anketler şeklinde yapılmakta ve bu anketlerden çıkan sonuç şirketin ne kadar başarılı olduğunu net olarak ortaya koymaktadır. Öyle ki; yapılan değerlendirmelerde 5 üzerinden 4,66 gibi yüksek bir not aldığı ortaya çıkmaktadır. Bu da bazı araştırmalarda şirketin genel olarak kalite bakımından dünyada 4. sıraya kadar yükselmesine neden olmaktadır. Fakat bununla da yetinmeyen şirket ilk 3 sıraya girmek için çalışmalarını devam ettirmektedir.

Singapur Airlines şirketinin filosu son derece gelişmiş seviyededir. Filosunda bulunan uçakların modelleri Airbus A330-300, Airbus A350-900, Boeing 777-300ER, Boeing 777-300, Airbus A380-800, Boeing 777-200 ve Boeing 777-200 ER şeklindedir. Buradan da şirketin hizmet kalitesi net olarak ortaya çıkmaktadır. Yakın zamanda bu kalite sayesinde çok daha önemli bir konuma gelmesine kesin gözüyle bakılmaktadır.