Swiss Airlines Uçak Bileti

Swiss Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: İsviçre
  • Sahibi: Lufthansa Group
  • CEO : Thomas Klühr
  • Uçak Sayısı: 86
  • Çalışan Sayısı: 9,101
  • Telefon Numarası: 1-877-359-7947
  • E-Posta: MCTKK@swiss.com
  • Ticaret Unvanı: Swiss International Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Swiss International Airlines
  • Merkez Adresi: Swiss International Airlines Ltd., Customer Service, PO Box 2013, 8032 Zurich

Swiss Airlines Hakkında

2002 senesinde kurulmuş olan ve o günden günümüze sürekli olarak gelişip kendisini yenileyen hava yollarının kargo kısmı ise yaklaşık 130 ayrı noktaya kapsamlı ve profesyonel kargo hizmeti sunmaktadır. Swiss Airlines, İsviçre’de Basel merkezli olarak kurulan ve filosunda günümüzde yaklaşık 85 uçağı bulunan 100’den fazla destinasyona sefer gerçekleştiren önemli bir hava yolu firmasıdır. Yılda 20 milyondan fazla yolcu taşıyan firma İsviçre gibi ticaret ve turizm açısından önemli bir ülkeden dünyanın birçok yerine yolcu taşımacılığı yapmaktadır. 

Swiss Airlines nerelere uçuyor

Vizyonu ve misyonları arasında İsviçre’nin değerlerini yansıtmak ve en önemli hava yolu firmaları arasında yerini almak olan Swiss Airlines 2017 senesinde toplamda 5 milyarlık CHF işletme geliri kazanmıştır. Son derece modern ve güvenli uçak filosunda 1292 pilot ve 4415 kabin çalışanı yer alan firma bununla birlikte 3127 adet hizmet yer personeline sahiptir. Almanya’daki en önemli ve büyük hava yolu firmalarından biri olan Lufthansa grubunda yer alan Swiss Airlines , Star Alliance grubunun üyesi olup bu doğrultuda da ortak firmalarla birlikte birçok sefer düzenlemektedir. 2018 senesinde Dünya Seyahat Ödülleri’nden Avrupa’nın Önde Gelen Ekonomi Sınıfı Hava Yolu ve Avrupa’nın En İyi Hava Yolu Birinci Sınıf Firması ödüllerini kazanan Swiss International Hava Yolları, 2016 senesinde ise Avrupa’nın En İyi Business Class Hava Yolu ödülünü almıştır. Ayrıca 2015 senesinde de Avrupa’nın En İyi Hava Yolu İşletme Sınıfı ödülüne layık görülen firma bu ödüller ile de güvenilirliğini ve müşteri profilini genişletmektedir.

Swiss Airlines Ortakları

Lufthansa Havayolları’nın kuruluşu olan Swiss Airlines ’ın yan kolu ise Edelweiss Air olarak geçmektedir. 

Swiss Airlines Uçtuğu Yurt İçi Noktalar

Bodrum, Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir.

Swiss Airlines uçak bileti

Swiss Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Swiss Airlines farklı kıtalar ve ülkelerde birçok noktaya seferler düzenlemektedir. Bu seferler başlıca; Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Hollanda, Malta, Makedonya, Lüksemburg, Kosova, İtalya, İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, İspanya, Birleşik Krallık, Ukrayna, Türkiye, İsviçre, İsveç, Fas, Mısır, İsrail, Oman, Kenya, Mauritius, Seychelles, Güney Afrika, Tanzanya, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Maldivler, Çin, Hindistan, Vietnam, Japonya, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Brezilya, Kanada, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Kosta Rika, Arjantin ve Amerika Birleşik Devletleri olarak sıralanmaktadır.

Swiss Airlines uçakları

Swiss Airlines Haberleri

Avrupa’nın en güçlü hava yolu firmalarından biri olan Lufthansa Air France ve Hollanda’nın önemli şirketi KLM ile geçtiğimiz yıllarda anlaşma yapıp bu şirketleri bünyesine katmıştı. Swiss Airlines ’ın da Lufthansa’ya bağlanması anlaşmalar ile kesinleştikten sonra Lufthansa gücüne güç katarak hava yolu alanında yerini sağlamlaştırdı. Yönetim kurulu başkanı konu hakkında konuşarak İsviçre’nin önemli ve doğru bir karar verdiğini, anlaşma sonrasında kalitenin değişmeyeceğini hatta gelişmelerin hızlanacağını söyledi. Swiss’in tek sahibi olduktan sonra küçük hissedarlara 45 milyon EUR ödeyen Lufthansa şirketin kâra geçmesi kaydıyla ilerideki yıllarda büyük hissedarlara da 265 milyon EUR ödeyerek şirketi tamamen devralma kararı verdi. 

Bu doğrultuda Swiss’in kar etmesinin oldukça önemli olduğu ve Lufthansa’nın işlerin kötü gitmesi halinde borcu üsteleneceğini bildirildi. Swiss’in aynı kalacağını, servis kalitesi ve hizmetlerin değişmeyeceğini ancak yalnızca Lufthansa’nın bağlantılarından yararlanılacağını söyleyen yönetim kurulu başkanı Zürih Havaalanının ise uluslararası bağlantılar için merkez konumunda olacağını söyledi. Filosunda 86 adet uçak yer alan Swiss’in çok sayıdaki profesyonel personeli ile kurulduğu günden bugüne katlanarak artan başarısı ve son yıllarda Avrupa’nın en başarılı hava yolu firmalarından biri olması ile müşteri profilini genişleterek sefer sayılarını farklı rotalara da taşımaktadır.