Tarom Uçak Bileti

 Tarom Uçak Bileti
  • Ülke: Romanya
  • Sahibi: Tarom-Romanya Hava Taşımacılığı Şirketi
  • CEO: Wolff Werner-Wilhelm
  • Uçak Sayısı: 25
  • Telefon Numarası: +4021 9361 / +4021 303 44 00 / +4021 303 44 44
  • Ticaret Unvanı: S.C. Compania Nationala de Tranporturi Aeriene Romane Tarom S.A.
  • Tescilli Marka Adı: Tarom
  • Merkez Adresi: Henri Coanda Uluslararası Havalimanı, Otopeni, Romanya

Tarom Hakkında

Tarom Romanya’da kurulmuş olup genel merkezi Henri Coanda Uluslararası Havalimanı’nda bulunan bir hava yolu şirketidir. SkyTeam ile ittifakı bulunan Tarom birçok farklı noktaya uçak seferleri düzenlemektedir. Yıllık geliri 2017 yılında 221 milyon EUR olmuş olup sıklıkla tercih edilen bir hava yolu şirketidir. Romanya’nın ulusal anlamda ilk hava yolu şirketi olup 1954 yılında kurulmuştur. Tarom ilk uçuşunu ise 1966 senesinde Atlantik üzerinden gerçekleştirmiştir. İlk uçuşu sonrasında şirket Newyork ve Pekin’e belirli aralıklarla seferler düzenlemeye başlamıştır. İlk direkt uçuşlarını da bu dönemlerde gerçekleştiren Tarom kısa süre içinde Romanya iç ve dış hatlar için en sık tercih edilen hava yolu haline gelmiştir. 

Tarom Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ve Avrupa Hava Yolları Birliği’ne üyedir. Aynı zamanda Skytime isimli hava yolu birliğine üye olması Tarom’un uluslararası anlamda ağının genişlemesini sağlamıştır. İş birliği içinde yürütülen hizmetler ekonomik ve güvenli şekilde yürütülmektedir. Romanya’nın sayılı kaliteli hava yolu şirketleri arasında yer alan Tarom Avrupa Hava yolu şirketleri arasında filosu bakımından en genç olanıdır. Tarom Hava Yolları tarafından çeşitli turistik bölge ve şehirlere uygun fiyatlı turlar da düzenlenmektedir. Tur hizmetleri içerisinde bilet satın alma esnasında araç kiralama hizmetlerinden de ek bir ücretle yararlanılmaktadır. 

tarom uçak bileti

Tarom Ortakları

Tarom ulusal bir şirket olup Tarom-Romanya Hava Taşımacılığı Şirketi tarafından yönetilmektedir. Interline Anlaşması ile ortak bir şirket ile faaliyetlerini yürütmektedir. Ortak bilet satışı gerçekleştirilen uçuşlar için bir diğer firma kendi biletini satabilmektedir. Kod paylaşımı ile firmalar kendi biletini satarak işletilen uçuşlardır. Rezervasyon ya da bilet satın alma işlemleri hangi firma adına gerçekleştirildi ise o firma tarafından uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Sunulan hizmet ve ürünler ise şirketlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. 

Online şekilde bilet satın alma işlemlerini hızlandıran şirket oturma planı, bagaj, bilet çıktısı gibi işlemleri internet üzerinden gerçekleştirme olanağı tanımaktadır. Check-İn işlemi uçuş tarihinden 30 saat önce başlamakta olup uçuş süresinin 1 saat öncesine kadar sürmektedir. Akıllı telefonlar yardımıyla bu işlemlerin yapılması oldukça kolay olmaktadır. 

tarom uçakları

Uçuşlar için bagaj limiti 23 kg olarak belirlenmiş olup, 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj ücretsiz olup aşım olduğu takdirde ücret bilet fiyatına eklenmektedir. Toplam kabul edilecek bagaj sayısı ise 3 adeti aşmamalıdır. Aynı zamanda bagaj ücretlendirmeleri güzergâha göre değişiklik göstermektedir. Yurt içi uçuşlarda bagaj ücretlendirmesi farklı olurken Avrupa ve Orta Doğu uçuşlarında farklı ve diğer kalan ülkeler için uçak seferlerinde farklı bir ücretlendirmeye gidilmektedir. 

Tarom Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizde sadece İstanbul şehrine uçak seferi düzenlemektedir.

Tarom Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

İspanya, İtalya, Yunanistan, Umman, İsrail, İngiltere, Fransa, Belçika, Danimarka, Norveç ve Romanya gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir. 

Tarom Haberleri

Tarom yenilikçi prosedürler eşliğinde ileriye dönük planlamalar ve somut veriler elde eden ve bunların yanı sıra çevreye zarar vermeden hizmetlerini insanlara ulaştırmaktadır. SkyTeam’a üye olması Tarom’un uluslararası hizmetlerinde daha ileri bir noktaya gelmesini sağlamıştır. Gelişmiş bir hava yolu şirketi olan Tarom modern bir hava yolu şirketidir. 

tarom nerelere ucuyor

Her yolculuğun insanların kişisel gelişimleri üzerinde olumlu etkiler yarattığından hareketle yola çıkan şirket bilgiye, modernliğe ve canlılığa inanarak hizmet vermektedir. Güveni ve konforu vadetmesiyle beraber standartlar ile uyumlu bir ilişki içindedir. 

Tarom 1992 yılında filosunda gelişime gitme hareketlerine başlamıştır. Gelişmiş uçakların satın alımıyla başlayan bu hareket filosunda yeni geliştirilmiş modern uçak sayısının artmasını sağlamıştır. Her yıl kendini geliştiren filosu ile 2018 itibariyle 25 adet uçağa sahiptir. Bu uçaklarla iç ve dış hatlarda taşımacılık faaliyetlerini yürütmektedir.