Thai Airways Uçak Bileti

Thai Airways Uçak Bileti
  • Ülke: Tayland Krallığı
  • Sahibi: Thailand Ministry of Finance
  • CEO: Thailand Ministry of Finance
  • Uçak Sayısı: 95
  • Çalışan Sayısı: 21.998
  • Telefon Numarası: 00 44 20 7491 7953
  • E-Posta: ropsvc@thaiairways.com
  • Ticaret Unvanı: Thai Airways International Public Co. Ltd.
  • Tescilli Marka Adı: Thai Airways International
  • Merkez Adresi: Don Mueang Uluslararası Havalimanı ve Suvarnabhumi Havalimanı, Bangkok –Tayland

Thai Airways Hakkında

Ulusal bir hava yolu firması özelliğinde olan Thai Airways, 1960 yılında kurulmuştur. Bununla birlikte sadece bölgesel uçuşlarla yetinmeyen firma haftalık bazda yaptığı ortalama 1.066 gidiş – dönüş uçuşu da yurt içi ve kıtalararası uçuşlar arasında bölüştürebilmektedir. Thai Airways’ın yola çıkış amacı aslında Premium yolculara eksiksiz bir hizmet sunmaktır. Bununla birlikte gelirlerinin neredeyse %80’ini müşterilerine uygun seviyede hizmet sunmak için harcadıkları da bilinen bir gerçektir. 

“Tayland dokunuşları ile birinci sınıf hava yolu firması” olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Thai Airways, başarı çemberini her geçen gün genişletmeye devam ederken bir yandan da aldığı ödüller ile ne kadar doğru bir iş yaptığını kanıtlamaya devam etmektedir. 

Thai Airways International

Thai Airways’in 58 yıllık tecrübesi de işin içine katıldığında bugünkü yerini sapasağlam koruyabilmesi şaşılacak bir sonuç değildir. Ancak yine de yapılan anketler ve araştırmalar da bu tezi yalanlamamış, Thai Airways da böylece dünyanın en beğenilen hava yolu firmaları arasındaki yerini almayı başarmıştır. 

Şirketin önemsediği ilk madde ise tamamıyla misafirlerinin güvenliği ile alakalıdır. Yüksek güvenlik standartları nedeni ile uçuş firmaları arasında adından sıkça söz ettirmeyi başaran şirket, uygulama olarak da yeni dönem düzenlemelerini kullanmakta ve “Dünyanın En Güvenilir Hava Yolu Firmaları” listesindeki yerini rahatlıkla koruyabilmektedir. 

Thai Airways Ortakları

Thai Airways için az önce ulusal bir hava yolu şirketi olduğundan bahsetmiş ancak tam olarak aidiyet belirtmemiştik. O sebeple şirketin Tayland Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı ulusal bir kuruluş olduğundan söz etmek mümkündür. Şirketin bir diğer hissedarı ise Maliye Bakanlığı’dır. Ancak kuruluş aşamasında etkili olamayan Maliye Bakanlığı’nın şirket üzerinde söz sahibi olmasının kökleri 1991 yılına kadar inmektedir. Ayrıca Thai Airways’ın %50’den fazlası da halka açık şekilde arz edilmektedir.

Thai Airways Uçtuğu Yurt İçi İller

Firma ülkemizde İzmir, Ankara ve İstanbul şehirlerine uçak seferleri düzenlemektedir. 

Thai Airways International nerelere uçuyor

Thai Airways Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Avusturya, Avustralya, Belçika, Kanada, Çin, Danimarka, Fransa, Finlandiya, Almanya, Fransa, İsrail, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Malezya, Nepal, Portekiz ve Yunanistan gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir. 

Thai Airways Haberleri

Kendini “İpek Gibi Uçuran Hava Yolu” olarak tarif eden Thai Airways, aynı zamanda Star Alliance havacılık birliğinin kurucu üyelerinden biri olarak 1997 yılının Mayıs ayında bu topluluğa katılmıştır. Ancak Star Alliance’tan daha da önemlisi her zaman düşük maliyetli ancak eksiksiz bir servis ve konfor anlayışı olduğu için bu yönü ile adından çok daha fazla söz ettirmeyi başarmıştır. 

Thai Airways, Nok Air’ın da en büyük ortaklarından bir tanesidir. Ayrıca 2012 yılından itibaren Thai Smile ismi ile bölgesel uçuşlar da yapmaya başlamıştır. 

Thai Airways International uçak bileti

2018 yılına gelindiğinde artık 94 adet uçağa sahip olan firma, genellikle Airbus ve Boeing tarzı uçaklar kullanmakta, bu sebeple de son teknoloji üzerindeki hakimiyetini her geçen gün artırmaktadır. Filosunda bulunan uçaklar ise A380–800, B777-300, A350-900, Boeing 777-200, B747-400, Airbus A330-300, Boeing 777-300 ER, B737-400, Boeing 777-200 ER, A320-200, B787-8 şeklindedir.

Yolcu programları konusunda ise kendini yenilemeyi ve geliştirmeyi seven bir firma olarak öne çıkan Thai Airways, Royal Orchid Plus ödüllü mil programına ek olarak Royal First, Royal Silk ve Economy olmak üzere şu anda 3 ana sınıfta yolcu taşımaktadır.