Thomas Cook Airlines Uçak Bileti

Thomas Cook Airlines Uçak Bileti
 • Ülke: Manchester, Birleşik Krallık
 • Sahibi: Thomas Cook Group Plc
 • CEO: Peter Fankhauser
 • Uçak Sayısı: 32
 • Çalışan Sayısı: 2.500
 • Telefon Numarası: +44 (0) 844 855 0515
 • E-Posta: CSIRT@thomascookairlines.com
 • Ticaret Unvanı: Thomas Cook Grup Airlines
 • Tescilli Marka Adı: Thomas Cook Airlines
 • Merkez Adresi: Manchester / Birleşik Krallık

Thomas Cook Airlines Hakkında

Her ne kadar 1 Eylül 1999 tarihinde kurulmuş olsa da asıl faaliyetlerine 27 Mart 2000 tarihinde başlayabilen Thomas Cook Airlines’ın kuruluşu sırasındaki asıl ismi JMC Airlines’tı. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı 27 Mart 2003’te ismi Thomas Cook Airlines olarak değiştirildi ve günümüze kadar da adında ikinci bir değişiklik yapılmadı. Kurulduğu ilk tarihlerden bu yana sürekli kendini geliştirmeyi seçen bir firma olarak da her geçen gün uçuş ağını biraz daha genişletti ve hatta bunun da etkisiyle tarihler 2015 yılını gösterdiğinde çoktan 6 buçuk milyonun üzerinde yolcuyu varacağı yere ulaştırmayı başardı.

Thomas Cook Airlines’ın şu anda sadece Birleşik Krallık’ta 20 farklı havalimanında hizmet verdiği bilinmektedir. Dünyadaki yine birçok uçuş noktası da konunun sadece ayrıntısal tarafıdır. Ayrıca bu firmanın 2016 yılında aldığı “Dünyanın En İyi Charter Seferi” unvanı da yine onu diğer birçok şirketten ayırmaya yetmektedir. Bununla da kalmayan şirket aynı yıl Dünya Seyahat Ödülleri arasında da kendine yer buldu ve “Avrupa’nın Öncü Hava Yolu” ve “Yılın Müşteri Hizmetleri” ödüllerine layık görüldü.

Thomas Cook Airlines hakkinda

Birleşik Krallık’ın en büyük hava yolu şirketi olan Thomas Cook Airlines için her ne kadar Manchester Havalimanı merkez olarak bilinse de firmanın, London Gatwick Havalimanı’nı da tıpkı Manchester Havalimanı gibi ana merkez olarak kullandığı da bilinen bir gerçektir. Bu sebeple tek bir ana üsten bahsetmek anlamsız olacaktır. 

Thomas Cook Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Thomas Cook Airlines ayrıcalığı ile seyahat edebileceğiniz sadece birkaç noktadan bahsetmek mümkündür. Bunlar da sadece Bodrum, Dalaman, İstanbul, Ankara ve İzmir ile sınırlıdır.

Thomas Cook Airlines uçuşları

Thomas Cook Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Slovenya, Rusya, Uruguay, Arjantin, Venezuela, Vietnam, Zambiya, Kolombiya, Almanya, İspanya, İtlalya, Avusturya, Avustralya, Japonya, Güney Kore, Çin, Meksika, Kenya, Kosova, İsrail,  Belçika, Fransa ve Azerbaycan gibi ülkelere uçak seferleri gerçekleştirmektedir. 

Thomas Cook Airlines Haberleri

Thomas Cook Airlines 2013 yılından itibaren yeni bir tadilat dönemine girdi ve dokuz yıldır devam eden düzeninde revizeye başladı. 

Firma, işin ilk olarak teknoloji yönüne el attı ve müşterilerinin daha hızlı ve kolay şekilde rezervasyon yaptırabilmesini de kapsayan birçok iş için telefon, tablet ve masaüstü bilgisayarlar ile uyumlu yepyeni bir site ara yüzü hazırladı. Tabi ki bu ekranlara yeni bir arama kısmı ve kitap alanı açmayı da ihmal etmedi. Haziran 2014 zamanında da “flythomascook.com“ olan ismini “thomascookairlines.com” olarak değiştirdi. 

Öte yandan yine 2013 yılının Aralık ayında yeni uçaklar almaya başladılar. Hatta yeni alınan 6 adet Airbus A321 tipi uçağın ilki doğrudan Sunny Heart filosundaki yerini aldı. Takip eden bir sonraki yılda ise beş adet A321 daha alındı. Ellerindeki A330 tipi uçakların koltukları da genişletildi ve ergonomik bir yapıya kavuşturuldu. Bu arada 11 uçak ve diğer bakım – değişim işlemleri için neredeyse 8,5 milyon sterlinden fazla bir harcama yapılmış oldu. 

2015 yılının yaz aylarında ise Thomas Cook Airlines daha radikal tercihler yaparak bu sefer de Premium bölümü üzerinde değişiklikler yapmaya başladılar. Önceleri sadece Premium olarak adlandırılan sistemleri artık çok daha fazla çeşitlendirilmiş oldu. Bu sayede daha fazla diz aralığı ve ekstra konfor seçeneği ile birlikte bir de Premium Class tercihi de seçenekler arasındaki yerini aldı. 2017 yılında ise kısa ve orta dereceli uçuşlar için Economy Plus tercihi getirildi.

Thomas Cook Airlines uçak bileti

Son olarak da uçak içi yemekler… 
36.000 fitlik bir yükseklikte yine aynı düzeyde yüksek kaliteli yemekler sunma amacı ile yola çıkan Thomas Cook Airlines, yemeklerinde şef James Martin ile çalışmayı uygun görmüştür ve sonuç olarak da ortaya birbirinden güzel ve kaliteli birçok yemek çıkmıştır. Menü içinde sayılabilecek birçok yemek ismi bulunmakla birlikte örnek olarak:

 • Domuz pastırmalarının ve yumurtanın da içinde bulunduğu sabah kahvaltıları,
 • Yeni tadı ile içinizi ısıtacak ikindi çayları,
 • Kızarmış tavuk yemekleri (akçaağaç tavuk ve tavuk tandır da dahil olmak üzere),
 • Sığır eti spesiyalleri,
 • Köfte,
 • Farklı tatlılar,
 • Aperatifler,
 • Diyette olanlar için Ricotta Tortelini gibi vegan seçenekler,
 • Ayrıca şefin özel tatları arasında yer alan Bolognaise ve Goujons’tan da kolayca bahsedilebilir.

23 Eylül 2019 tarihi itibari ile yaptığı açıklamalarıyla iflas ettiklerini açıklamışlardır. 23 Eylül 2019 ile 6 Ekim 2019 tarihleri arasında CAA ile işletilen uçuşlar ve diğer hava yollarının mevcut uçuşlarını kullanarak tatildeki yolcuların Birleşik Krallığa dönüşlerini destekleyeceklerini açıklamışlardır. Ancak, biletlerini alıp da daha yurt dışına çıkmamış yolcuların biletleri 23 Eylül 2019 itibari ile iptal edilmiştir.