Tunisair Uçak Bileti

Tunisair Uçak Bileti
 • Ülke: Tunus
 • Sahibi: Tunus Hükümeti 
 • CEO: Elyes Mnakbi
 • Uçak Sayısı: 29
 • Çalışan Sayısı: 3.765
 • Telefon Numarası: +216 70 838 111
 • E-Posta: resaonline@tunisair.com.tr
 • Ticaret Unvanı: Tunisair 
 • Tescilli Marka Adı: Tunisair
 • Merkez Adresi: Siège social de Tunisair, Direction Clientèle et call center (3eme etage), Charguia II 2035 Tunis Carthage

Tunisair Hakkında

1948 senesinde kurulmuş olan Tunisair ya da kısaca TU, Tunus’un ulusal hava yolu firmasıdır. Firmanın merkezi Tunus’ta yer almakta olup filo da Tunus-Kartaca Uluslararası Havaalanı’nda bulunmaktadır. Tunus Air iç hat uçuşlarında 8, dış hat uçuşlarında ise 28 ülke ve 80 uluslararası noktaya seferler gerçekleştirmektedir. Afrika, Asya, Ortadoğu ve Afrika kıtalarına birçok sefer gerçekleştiren firma Tunus’u bu kıtalara bağlayan önemli bir aracı görevini üstlenmiştir. Tunisair ’in 34 uçaktan oluşan filosu Airbus A300-600, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330- 200, Boeing 737-500 ve Boeing 737- 600 uçaklarından meydana gelmektedir. Firmanın uçaklarının koltukları ise ekonomi ve business sınıflarından oluşmaktadır. 

Tunisair ile gerçekleştirilen yolculuklarda havaalanından ya da uçuş öncesinde online olarak check in işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Havaalanında check in yaptırmak isteyen kişilerin özellikle dış hatlar uçuşlarında en az uçuştan 2 saat önce havaalanında olması herhangi bir aksilik olmaması açısından önemlidir. Online check-in yaptırmak isteyen yolcular ise uçuştan 24 saat öncesinde başlayıp 3 saat kala sona eren bu hizmetten yararlanabilmektedir. Tunisair firması uzun yolculukları zevkli hale getirmesi ve yolcularına sunduğu konforlu uçuş hizmetleri ile bilinmekte olup Tunus kalkışlı olarak gerçekleştirilen Avrupa, Kuzey Afrika ve Libya seferlerinde ekonomi yolcuları için 23 kg, business yolcuları için ise iki adet 23 kg bagaj hakkı hizmeti sunmaktadır. Tunus kalkışlı olarak gerçekleştirilen Orta Doğu ve Batı Afrika yolculuklarında ise ekonomi sınıfında uçan yolcular için 23 kg ile sınırlı 2 adet, business sınıfında uçan yolcular için ise 23 kg sınırında 3 adet bagaj taşıma hakkı sunmaktadır.

tunisair hakkında

Tunisair firması kendi sadakat programına dahil olan yolcular için sunduğu ve özellikle bazı istikametlerde öne çıkan ekstra hizmetleri ile de son yıllarda öne çıkmakta. Yolcuları için kullanılan Fidelys Programı sayesinde birçok avantaj ve hizmeti müşterilerine sunan firma anlaşmalı olduğu diğer firmalar ile de yolcularına konaklama, araç kiralama gibi birçok imkân sağlıyor. Firmanın sunduğu bu sadakat programından yararlanıldığında ayrıca yapılan harcamalar karşılığında ücretsiz uçuşlar, uçuş sınıfını yükseltme, indirimler ya da tarih değişimi gibi birçok hizmetten yararlanılabilmektedir. 

Tunisair Ortakları

Tunisair firması Tunus’un ulusal hava yolu firması olup hisselerin %74’ü Tunus Hükümeti’ne aittir. 

Gerçek Kişi Nihai Hâkim Pay Sahibi Doğrudan ve Dolaylı Pay Oranı Toplamı

 • Tunus Hükümeti --- %74

Tunisair Uçtuğu Yurt İçi İller 

Ülkemizde uçuş gerçekleştirdiği bir şehir İstanbul’dur. 

tunisair uçuşları

Tunisair Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Tunisair 22 Avrupa, 12 Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkesine uçuş gerçekleştirmektedir. Bu ülkeler ise; Cezayir, Avusturya, Bahreyn, Belçika, Mısır, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Fildişi Sahili, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Libya, Lüksemburg, Mali, Moritanya İslam Cumhuriyeti, Fas, Hollanda, Portekiz, Suudi Arabistan, Senegal, Sırbistan, İspanya, İsviçre, Suriye, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık olarak sıralanabilmektedir. 

tunisair ucak bileti

Tunisair Haberleri

Tunisair Munastır-Prag seferini geçekleştiren uçakta yangın şüphesi ile Prag Havaalanı’nda alarma geçti. 26 Ağustos 2018 tarihli Boeing 737-400 tipi uçak ile Munastır’dan kalkan Tunisair, Prag Havaalanı’na teker konduktan hemen sonra kabinde olabilecek bir yangının paniği ve endişesiyle slide adı verilen şişme kaydıraklarını açtı. Yolcular çok hızlı bir şekilde uçaktan tahliye edildikten sonra uçakta gerçekleştirilen detaylı incelemeler sonucunda herhangi bir yangın durumunun olmadığı bildirildi.