Ukraine Airlines Uçak Bileti

Ukraine Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Ukrayna
  • Sahibi: Ukrayna Devleti 
  • Uçak Sayısı: 40
  • Telefon Numarası: +38 (044) 581 56 56
  • E-Posta: uia@flyuia.com
  • Ticaret Unvanı: Ukraine International Airlines
  • Tescilli Marka Adı: Ukraine International Airlines
  • Merkez Adresi: 201-203, KharkivskeShosse, Kiev, 02121, Ukrayna

Ukraine Airlines Hakkında

Dünyanın en önemli hava yolu şirketlerinden bir tanesi olan Ukraine Airlines 1992 yılında kuruldu ve bu tarihten itibaren faaliyetlerine başladı. Ukrayna'nın Sivil Havacılık Birliği'nin destekleri ile kurulduğu bilinen hava yolu şirketi dünyanın en büyükleri arasında yer alırken kamu ve özel sektörün güçlerini birleştirmesi sonucunda çok daha etkin bir güce kavuştu. Şirketin merkezi Ukrayna'nın başkenti olan Kiev sınırları içerisindedir.  Kiev Boryspil Uluslararası Havalimanı şirketin en önemli merkezidir ve yolcularını bu merkezden farklı noktalara taşımaktadır.

Şirkete ait istatistikler incelendiğinde haftalık 1100 gibi çok yüksek bir rakamda uçuş yaptığı görülmektedir.Filosunda barındırdığı uzun menzil özelliğine sahip uçakların sayısı 4 iken orta menzilli olan uçakların sayısı ise nispeten daha fazladır.Her geçen gün filosunu biraz daha geliştirmek için çalışmalarını sürdüren şirketin toplamda 40 adet uçağı vardır. Başta Avrupa olmak üzere Amerika, Asya, Ortadoğu ve benzeri yerlerdeki 38 farklı ülkeye her gün seferler düzenleyebilecek yeteneğe sahiptir. Bu durum şirketin ne kadar önemli bir işlevi yerine getirdiğini de çok net olarak göstermektedir. Şirket yakın zamanda yaptığı açıklamalarda filosundaki uçakların sayısını arttırma yoluna gideceğini belirttiği gibi söz konusu uçakların bir kısmını da tamamen yenileceğini duyurdu. Bu işlemlerin ise 2021 yılına kadar devam etmesi ve bu yıl tamamlanması hedeflenmektedir.

ukraine international airlines

Uluslararası kalite standartlarına uygun olabilmek amacı ile çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Ukraine Airlines bu kapsamda personellerinin eğitimlerine de çok büyük bir önem vermekte ve yılın bazı dönemlerinde sık sık eğitimler düzenlemektedir. Bu eğitimlerin çok önemli bir bölümü uygulamalı olmakta ve böylece şirket hizmet kalitesini biraz daha yükseltmektedir. Ülkenin içinde bulunmuş olduğu siyasi karmaşaya rağmen her dönem gelişim noktasında çok büyük bir gayret göstermekte adeta ülkenin yüz akı olmaktadır. Konum itibari ile dünyanın birçok ülkesine uzak mesafede bulunduğu bilinen Ukrayna için şirketin üstlenmiş olduğu rol son derece önemlidir. Ukraynalıların dünyanın diğer noktalarına çok kısa bir sürede taşımaktadır.

Ukraine Airlines Ortakları 

Ukraine Airlines, bir devlet şirketidir. Zaman zaman farklı ortaklıklar kursa dahi bu durum değişmemiştir. Sivil havacılık Birliği tarafından kurulmuş olması bunun en önemli nedenidir.

ukraine international airlines nerelere ucuyor

Ukraine Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizden sadece İstanbul’a seferler düzenlemektedir.

Ukraine Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Ukraine Airlines dünyanın farklı ülkelerine seferler düzenlemektedir. Bu ülkelerden bazıları Hollanda, Rusya, Türkiye, İtalya, İspanya, ABD, Fransa, Belçika, Türkmenistan, İsviçre ve Gürcistan bunlardan bazılarıdır.

ukraine international airlines uçak-bileti

Ukraine Airlines Haberleri

Ukraine Airlines personellerine eğitimler vermekte ve filosunu biraz daha geliştirmektedir. Airbus ve Boeing firmaları ile sürekli iletişim halinde olan Ukraine Airlines, filosunu yenilemek için birtakım çalışmalar yürütüyor. Filosundaki 40 tane uçağın bazılarını değiştirmek için kaynak arayışı hâlâ devam etmektedir. Gerekli olan kaynak bulunduktan sonra şirketin hizmet kalitesini nispeten çok daha yukarılara çıkaracağını söylemek mümkündür.