United Airlines Uçak Bileti

United Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: Amerika
  • Sahibi: Continental Holding
  • CEO: Oscar Munoz
  • Uçak Sayısı: 133
  • Çalışan Sayısı: 5.257
  • Telefon Numarası: 872 8258610 
  • E-Posta: ınvertorRelations@united.com
  • Ticaret Unvanı: United Airlines
  • Tescilli Marka Adı: United Airlines
  • Merkez Adresi: Chicago, Illionis

United Airlines Hakkında

1926 yılında kurulmuştur. Merkezi Chicago Illinois’te bulunan holding derecesinde büyük bir Amerikan şirketidir.  2010 yılındaki 3 milyar dolarlık iştirak sonrasında Continental Holdings’e ait olmuş bulunmaktadır. Önceki sahibi ise ilk hava trafiği oluşumu zamanında dünyanın en büyük uçak üreticisi olan The Boeing Company idi. Şirketin CEO’su Oscar Munoz daha önce taşımacılık sektöründe ve bazı gıda maddelerinin satışında dev şirketlere büyük katkılar sunmuştur. Şimdi ise büyük olan bir uçak firmasını daha da büyütmek için çaba harcayacak.Oscar Munoz geçen yıl yaptığı bir konuşmada United Airlines olarak paylaşılan amacımız insanları bağlamak ve dünyayı birleştirmektir sözünden yola çıkarak etkili bir konuşma yapmıştır.

United Airlines ve Uniter Express dünyanın beş kıtasında 354 havalimanına her gün yaklaşık olarak 5000 uçuş gerçekleştiren dev bir hava yolu firmasıdır. Bu dev hava yolu firması 2017 yılında toplamda 149 milyondan fazla insanı bulutların üzerine çıkarmıştır. Bir yıl içerisinde 1,6 milyon uçuş yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri Chicago, Denver, Houston, Los Angeles New York, Newark, Washington ve San Froncisco’daki ABD’nin ana kara orta noktalarını da dâhil edilerek dünyanın en kapsamlı uçuş ağına sahip olduğunu gururla duyurmaktadır. DC United, 760 ana hat uçağıyla ve hizmet vermektedir. 545 bölgesel uçaklarıyla 19 üye ülkelere 28 abone havayolları aracılığıyla hizmet eden Star Alliance’ın kurucu üyesi konumunda dev bir firmadır. 

united airlines uçak bileti

Şirketin ana hat filosu şu şekildedir. B777-200/300 tipi uçaklardan 92 adet, B787-8/9/10 tipi uçaklardan 40 adet, B767-300/400 tipi uçaklardan 54 adet, B757-200/300 tipi uçaklardan 77 adet, B737 MAÖ 9 uçaklardan 10 adet, B737-700/800/900 tipi uçaklardan 329 adet, A319-A320 tipi uçaklardan 166 adet uçaklardan oluşan 768 adet ana hat filosu vardır. 

United Airlines Ortakları

United Airlines , Continental Holdings firmasına aittir. Firmanın hisseleri Amerika borsalarında işlem görmektedir. 

United Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizde İstanbul, Ankara ve Antalya şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir. 

united airlines uçuşları

United Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

İngiltere, Rusya, Hollanda, İtalya, Macaristan, Almanya, Polonya, Portekiz, Yunanistan, Avusturya, Avustralya, Yeni Zelanda, Çin, Japonya, Güney Kore, Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Irak, Tunus, İspanya, Fransa, Belçika, Danimarka, Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Türkmenistan dahil olmak üzere çok fazla ülkeye uçak seferleri düzenlenmektedir. 

united airlines uçak bileti fiyatları

United Airlines Haberleri 

2010 yılında UAL adıyla New York borsasında işlem görmeye başlayan şirketin yıllık hisse yapısından bahsedecek olursak 2018 yılının net geliri 148 milyon dolardır. 184 milyon dolar geçici vergi öncesi kazanç ve yüzde 2,0 vergi öncesi kâr marjını bildirmiştir. 

Uçuş için tercih yapmadan önce insanların genel olarak birkaç hava yolu şirketini karşılaştırırken kıyaslama maddi ölçüler gibi görünse de şirketin genel özelliklerinin, sürekliğinin rötar yapma ihtimali gibi durumları, uçakların kalitesini araştırmaktadır. Böylelikle en doğru tercih yapmak mümkün olacaktır. 

United Airlines ile güvenli bir uçuş yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde müşterilerinin oyları ile en sevilen sık uçuş ödülünü almıştır.