Vueling Airlines Uçak Bileti

Vueling Airlines Uçak Bileti
  • Ülke: İspanya
  • Sahibi: International Airlines Group
  • CEO: Javier Sanchez Prieto
  • Uçak Sayısı: 91
  • Telefon Numarası: (+34) 93 378 78 78
  • E-Posta: info@vueling.com
  • Ticaret Unvanı: Vueling Airlines S.A
  • Tescilli Marka Adı: Vueling Airlines
  • Merkez Adresi: Parque de Negocios Mas Blau II Pla de I’Estany 5 08820 El Prat de Llobregat Barcelona/İspanya         

Vueling Airlines Hakkında 

İlk uçuşuna 2004 yılında başlayan firma hizmet vermeye başladığı günden bugüne kadar 17 milyon kişinin ulaşımına yardımcı olmuştur. Hizmetlerini daha da artırarak devam eden Vueling Airlines Economy Class, Business Class kabinlerinde kaliteli ve güler yüzlü uçuş imkânı sunmaktadır. İspanya’nın en büyük ikinci ve düşük maliyetli hava yolu firması olan Vueling Airlines’in merkez ofisi İspanya’da yer almaktadır. İtalya’nın Roma kentinde bulunan Fiumicino Leonardo da Vinci Havalimanı ve Barselona El Prat de Llobregat da merkez ofisleri bulunan firmanın üst yönetim kurulunda International Airlines Group faaliyet göstermektedir. Barcelona ve Paris’teki merkez ofislerinin yanı sıra Amsterdam, A Coruna, Brussels, Bilbao, Alicante, Madrid, Floransa, Mallorca, Palma, Paris Orly, Valencia, Seville ve Malaga olmak üzere toplam 13 yerde de ofisleri bulunmaktadır. Düşük maliyetli uçuş stratejisi uygulayan firmanın adı İspanyolcada uçuş anlamına gelen Vuelo kelimesinden türetilmiştir. 

vueling airlines uçak

İspanya’yı merkez alarak geniş bir ulaşım ağına sahip olan firmanın Asya, Avrupa. Yakın Doğu ve Kuzey Afrika kıtalarına tarifeli ve düzenli uçuşları bulunmaktadır. Barselona ve Paris’ten direkt uçuşla İspanya’nın büyük şehirlerine ulaşım sağlanmaktadır. Firma, ulaşım ağına her geçen gün yeni destinasyonlar eklemektedir. Toplamda 40 ülkede 164 noktaya sefer düzenleyen firma güvenli, konforlu ve lüks ortamlarda taşımacılık yapmaktadır. Vueling Airlines, farklı hava yolları ile anlaşmalı olarak uçuşlar düzenlemektedir. Anlaşmalı olunan firmalar arasında, Iberia Airlines, British Airways ve Qatar Airlines şirketleri bulunmaktadır. Bu hava yolları sayesinde firma misafirlerine daha çok noktaya daha hızlı ulaşma imkânı sunmaktadır.  

Vueling Airlines Ortakları

Vueling Airlines firmasının sahibi IAG Gruptur. 

Vueling Airlines Uçtuğu Yurt İçi İller

Ülkemizde uçuş gerçekleştirdiği bir şehir şimdilik bulunmamaktadır.

vueling airlines seferler

Vueling Airlines Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Fransa, İtalya, Rusya, Azerbaycan, Almanya, İngiltere, Portekiz, Sırbistan, Norveç, Yunanistan, Lübnan, Belçika, Romanya, Ukrayna, Danimarka ve Tunus gibi ülkelere uçak seferleri düzenlemektedir. 

Vueling Airlines Haberleri

2018 yılının Mayıs ayında Vueling Airlinesnın pilotları grev yapmıştı. 24 saat süren grev aşamasından sonra firma ülkedeki havaalanlarına ve havaalanlarından gerçekleşen yüzlerce uçuşu iptal etmek zorunda kaldı. Pilotlarla iş sözleşmesinde bir anlaşmazlık yaşayan firma bir haftadan kısa süre içinde gerçekleşen ikinci grevle zor zamanlar yaşadı. İptal edilen veya geciken uçuşlar hakkında yolcularını bilgilendirmesine rağmen yolcular sıkıntılı bir süreçten geçmiş oldu. İptallerden etkilenen yolcuların sonraki uçuşlara aktarılması için hava yoluyla iletişime geçmeleri istenerek yolcuların problemleri çözülmeye çalışılmıştır. 

Barcelona merkezli, düşün maliyetli uçuş stratejisi uygulayan Vueling Airlines 2018 Eurovision Şarkı Yarışması ile iş birliği yaptı. Eurovision Şarkı Yarışması’nda sorumluluk üstlenen firma küresel etkinliğin, dijital ve medya haklarını da üstlenmiş oldu. Vuelinh Hava Yolları ile ortaklık yapmaktan büyük onur duyduğunu ifade eden şarkı yarışması yönetici danışmanı, firmanın katılımcı ülkelerin birçoğuna seferlerinin olmasından dolayı ulaşım konusunda ciddi destek olacaklarını da ifade etti. Firma, en iyi fiyat garantisi ile katılımcıları festivale taşıyacak. 

2004 yılının Şubat ayında kurulan ve 1 Temmuz 2004 yılında hizmet hayatına başlayan firma ilk uçuşlarına başladığı dönemde Barcelona’da bulunan iki adet Airbus A320 ile ulaşım sağlamaktaydı. İki adet Airbus A320 ile Palma, İbiza, Paris Charles de Gaulle ve Brussels’e uçuşlar yapılmıştı. Günümüzde ise firmanın filosunda Airbus A321-200, Airbus A319 ve Airbus A320-200 modelli 91 adet yolcu uçağı bulunmaktadır. Yolcu uçaklarında özellikle çocuklu, engelli, görme özürlü ve hamile bayanların uçuşları sırasında sıkıntı yaşamamaları için gerekli bütün tedbirler alınmakta ve uçuşun bitiminde de özel ilgi gösterilerek herhangi bir problemle karşılaşılmaması için özenli davranılmaktadır. 

vueling airlines ucak bileti

Firma yolcularına check-in işlemlerini daha kolay ve uzun sürede yapabilmesi için 1 haftalık süre vermektedir. Check-in işlemleri Lyon, Cardiff, Heathrow ve Frankfurt için kalkıştan 24 saat önce durdurulurken diğer bölgeler için uçağın kalkışından 4 saat önce durdurulmaktadır. İnternet yerine havalimanından check-in yapmak isteyen yolcuların kalkıştan en az 2 saat önce yapmaları, uçuşa 40 dakika kaldığı halde check-in yapmayanların artık işlemleri yapamayacakları ve biletlerinin de iptal edildiği bilinmelidir. 

Kalkıştan 4 saat önceye kadar check-in işlemlerini yaparken yolcular istedikleri koltuğu seçme hakkına sahiptir. Ayrıca, XL koltuk isteyenler veya ekstra diz mesafeli koltuk isteyenler fazladan ücret ödeyerek bu konforları elde edebilirler. Vuelinh Hava Yolları uçaklarının diz mesafesi rahat edilebilecek konfordadır. Fakat biraz daha fazla konfor isteyenlerin normal koltuklara göre yüzde 40 daha fazla diz mesafesine sahip olan XL koltukları tercih etmeleri önerilir. Uçakta az sayıda yolcu varsa ve alınan koltuğun yanı boş ise az bir miktar ödenerek o koltuk da satın alınarak daha da rahat edilebilir. 

Yolcular, uçuştan önce ekstra ücretle menü satın alabiliyorlar. Satın alınan menü sayesinde yolculara uçuş sırasında, soğuk atıştırmalıklar, sandviç, meşrubat, kruvasan, kahve ve çay ikramı yapılırken çocuklar için de mini pizza servisi yapılmaktadır.