Wizz Air Uçak Bileti

Wizz Air Uçak Bileti
  • Ülke: Macaristan
  • Sahibi: Wizz Air Hungary Ltd.
  • CEO: Jozsef Varadi
  • Uçak Sayısı: 74
  • Çalışan Sayısı: 3000
  • Telefon Numarası: 0850 390 19 48
  • Ticaret Unvanı: Wizz Air Hungary Ltd. 
  • Tescilli Marka Adı: Wizz Air 
  • Merkez Adresi: Lizst Ferenc Havaalanı, Budapeşte, Macaristan

Wizz Air Hakkında

2005 yılında Macaristan’da kurulmuş olan Wizz Air Hava Yolları’nın Budapeşte’de genel merkezi bulunmaktadır. Diğer merkezleri ise Londra Luton Havalimanı ve Katawice Uluslararası Havalimanı’nda bulunmaktadır. Uçuşlarını ilk olarak Katawice Havalimanı’ndan gerçekleştirmiştir. Şirket Macaristan’da bulunan hava yolu şirketleri arasında en büyük filoya sahip olanıdır. Ortalama uçak yaşı ise 4’tür. Düşük maliyetli bir yolu olmanın yanı sıra çok sayıda farklı destinasyona sahiptir. Avrupa’nın popüler noktalarına uçuş düzenlemekle beraber 40 farklı ülkeye uçak seferleri gerçekleştirmektedir. 117 farklı noktaya uçak seferi sağlamaktadır. 

Küçük havalimanlarını kullanan Wizz Air böylece ucuz fiyatlı biletlere hitap eden müşterilere ulaşmayı amaçlamaktadır. Uçaklarda tek bir kabin bulunmakta olup deri koltuklar ile döşenmiştir. Ayrıca uçakların koltuklarında numara bulunmamaktadır. Yemek servisi yapılmakta olup yolcular tarafından istenildiğinde ek bir ücret karşılığında bu hizmet sunulmaktadır. Uçuşun başlamasının ardından sıcak veya soğuk yemekler satın alınabilmektedir. Bagaj kuralları bulunmakta olup maksimum 20 kg olan 6 adet bagaj kabul edilmektedir. Ekstra bagaj hakkı için ağırlığa göre ödeme yapılması gerekmektedir. Ekstra bagaj hakkı havaalanından alınabildiği gibi internet üzerinden de satın alınmaktadır. El bagajı limiti ise maksimum 10 kg olarak belirlenmiştir. Ayrıca bagaj sınırları destinasyona ve uçuş sınıfı gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada detaylı bilgiye bagaj satın alma işlemleri sırasında online bilet satın alma esnasında ya da havalimanından bilet alımlarda ulaşılmaktadır. 

wizz air uçakları

Birçok ülkeye güvenli ve zamanında uçuşlarının yanı sıra her bütçeye hitap etmektedir. Wizz Air Hava Yolları toplam uçak sayısı 73 olup bunların 63 tanesi A320- 200, geri kalan 10 tanesi ise A321- 200 model uçaklardır. Uçakların ortalama yaşı ise 4’tür. Herhangi bir sınıf ayrımının bulunmadığı uçaklar 180 kişilik kapasiteye sahip olup sadece ön tarafta bulunan koltuklar için koltuk seçimi yapılmaktadır. Diğer koltuklar için herhangi bir seçim işlemi yapılamamakta olup serbest oturmak mümkün olmaktadır. Uçaklar teknolojinin gelişiminden olumlu etkilenmiş olmanın yanı sıra Aiero Motoru olan v-2500 kullanılarak bir uçak için en önemli olan motorun gücü yükseltilerek başarılı şekilde çalışması sağlanmaktadır. Wizz Air uçakları pembe, beyaz ve viola olmak üzere üç renkten oluşmaktadır.

Wizz Air Ortakları

Wizz Air Hungary Ltd. tarafından kurulmuş olan Wizz Air Hava Yolları Jozef Varadi başkanlığını yapmaktadır. Şirketin hisseleri Londra borsasında işlem görmektedir.

Wizz Air Uçtuğu Yurt İçi İller

Türkiye Budapeşte arasında sık uçuşlar düzenleyen Wizz Air, Macaristan varışlı uçuşlar için en fazla uçuşun gerçekleştirildiği şehirler İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum, Dalaman şehirlerine uçak seferleri düzenlenmektedir. 

wizz air uçak bileti

Wizz Air Uçtuğu Yurt Dışı Ülkeler

Almanya, Avusturya, Polonya, İspanya, İngiltere, İtalya, Portekiz, Hollanda, Norveç, Danimarka, Çin, Amerika, Japonya, Güney Kore, Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Hindistan, Yunanistan, Fransa ve Kanada gibi ülkelere uçuş gerçekleştirmektedir. 

Wizz Air Haberleri

Wizz Air Macaristan merkezli kurulmuş olan bir hava yolu firması olup uygun fiyatlı uçuşlar için sıklıkla tercih edilen bir firmadır. Budapeşte Lizst Ferenc Havaalanından gerek yurt içi gerekse yurt dışı çok sayıda destinasyona uçak seferi düzenlemektedir. Havalimanı başkentin 16 km güneyinde doğuda bulunmaktadır. Ayrıca bu havalimanı Orta Avrupa’da kurulmuş olan ikinci büyük havalimanı olarak bilinmektedir. Ortalama yıllık 40 hava yolu firması Lizst Ferenc Havalimanı’nı kullanarak çeşitli bölgelere yolcu taşımaktadır.

wizz air nerelere uçuyor

Exclusive Lounge Room servisi ile müşterilerin rahatça kullanımını sağlayan Wizz Air bu odalarda yiyecek ve içecek ikramlarını ücretsiz olarak gerçekleştirirken Wi-Fi, TV ve lavabo hizmetlerinden de kolayca faydalanmalarını sağlamaktadır. Koltuk seçim, yiyecek- içecek gibi ekstralara ulaşmak için ek bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Türkiye için seyahatlerde sıklıkla kullanılan Wizz Air uçuşları güler yüzlü ve disiplinli çalışanları ile anılmaktadır. 

Özellikle kış aylarında Wizz Air uzun seyahatler için oldukça tercih edilmektedir. Erken rezervasyon işlemleri ile de Wizz Air hava yolu firmasının uygun fiyatlı biletlerine sahip olunabilir. Ayrıca potansiyel müşterilerin biletlere kolayca ulaşabilmeleri adına küçük havaalanlarının kullanımını tercih etmektedir Wizz Air. Bu sayede düşük bütçeli uçak biletlerine daha hızlı erişim sağlama noktasında kolaylık sağlamış olmaktadır. 

 

Wizz Air check-in nasıl yapılır?
Macaristan merkezli bir havayolu firması olan Wizz Air check-in işlemi için firmanın internet sayfasını ya da mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.
Wizz Air Türkiye uçuşları var mıdır?
Macaristan ile Türkiye arasında etkili bir uçak seferi düzenleme kapasitesine sahip olan Wizz Air firmasının günlük uçuşları bulunmaktadır.
Wizz Air bagaj limiti ne kadar?
Wizz Air Havayolu firmasının bagaj limitleri toplamda 32 kilogram kadardır. 42x32x25cm boyutlarında küçük kabin bagajına da müsaade edilmektedir.
Wizz Air merkezi nerededir?
Budapeşte, Macaristan Wizz Air Havayolu firmasının merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Wizz Air career bilgisi nasıldır?
İhtiyacın karşılanmasına yönelik olarak özel olarak düzenlenen Wizz Air career uçuşları özellikle tatil sezonlarında artış göstermektedir.